Přejít na obsah

Dynamická IP - přístup zvenčí


Návštěvník z-com

Doporučené příspěvky

Návštěvník lejno

Když byla pevná veřejná, tak k ní dávali ještě dvě dynamické neveřejné. Taky jsem ji měl (tu pevnou veřejnou) a druhou veřejnou (pevnou nebo dynamickou) už zamítli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
Návštěvník daneel

Zkusím navázat na toto vlákno, přijde mi to lepší, než zakládat nové.

 

Mám asi jeden měsíc UPC s modemem Technicolor TC7200. Modem slouží zároveň jako router pro vnitřní domácí síť. Mám dynamickou adresu. Na modemu jsem nastavil port forwarding portů 25001-25006 na vnitřní IP na porty 5001-5006. Bohužel se porty tváří zavřeně, přestože služby na vnitřním stroji běží a žádný firewall nemám zapnutý.

 

$ nmap 78.xx.xx.xx -PN -p 25000-25010

Starting Nmap 4.62 ( http://nmap.org ) at 2013-12-29 18:29 CET
Interesting ports on ip-78-xx-xx-xx.net.upcbroadband.cz (78.xx.xx.xx):
PORT      STATE    SERVICE
25000/tcp filtered unknown
25001/tcp closed   unknown
25002/tcp closed   unknown
25003/tcp closed   unknown
25004/tcp closed   unknown
25005/tcp closed   unknown
25006/tcp closed   unknown
25007/tcp filtered unknown
25008/tcp filtered unknown
25009/tcp filtered unknown
25010/tcp filtered unknown

 

Nmap done: 1 IP address (1 host up) scanned in 1.227 seconds

 

Domnívám se, že i když nemám zaplacenou pevnou IP, mělo by to fungovat. Zvlášť potom ve spojení s DDNS by neměl být problém.

 

Má smysl se v tomto obracet na podporu UPC, případně jaká forma je nejlepší, kterým kanálem je s nimi nejlepší domluva?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zobin

Spis sis ten forward nastavil nejak spatne, nebo mas zaply firewall, ani o tom nevis. Ma ten technicolor volbu DMZ? Tim se presmerujou vsechny porty na jednu adresu v siti. Tim bych zkusil zacit, protoze se na tom neda nic zkazit. Zkusil bych treba povolit sdileni souboru a pak pres stranku shields up otestovat zname porty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Dobrý den,

jsem v tomto směru lajk, ikdyž něco už jsem se dočetl ale prosím o radu. Jsem také zákazníkem UPC a mám od nich router, který ovšem nemá wifi. Proto mám připojen na jejich router další router ( D-Link ) který funguje i jako wifi vysílač, a také do něj mám napojené PC klasicky přes RJ45. Ted mi jde o to, že chci z venčí (odkudkoli)mít přístup do základního prostředí D-Linku..Tzn. v nastavení routeru jsem nastavil zapnul přístup odkudkoliv tzn. z jaké koli ip adresy.Jeden den to šlo a ted když zadám vnější IP adresu D-linku, tak mi to napíše "busy" a nic se nenačte.

Rozumím tomu správně, že dynamická adresa se každou chvíli mění, a tím pádem v tu chvíli už mám jinou a ta původní je obsazená někým jiným?

 

Děkuji moc za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Od UPC nemáte router, ale modem.

2. Ano, dynamická IP se mění, ale není to nijak často, pokud nevypínáte modem a neměníte za ním zařízení.

3. Spusťte si příkazový řádek a napište do něj "tracert upc.cz" a odentrujte. Uvidíte, kudy tečou data a na druhém místě za PC uvidíte IP adresu, kterou má přiřazen Váš router.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...