Přejít na obsah

Dynamická IP - přístup zvenčí


Návštěvník z-com

Doporučené příspěvky

Pokud krabka co máš od UPC nemá wifi, tak to není router, ale jen prostý modem, jestli se nepletu tak UPC routery bez wifi nikdy nedávalo. A to ní máš zapojen předpokládám ten D-Link, který si přes DHCP načítá veřejnou IP adresu. Zařízení, které získává od modemu IP adresu musí trvale běžet, pokud bys ho vypínal na noc, dostaneš každé ráno téměř jistě jinou IP. Restart trvající max jednotky minut ale obvykle nevadí, v tom případě bývá obvykle přidělena stejná IP, samozřejmě může nastat nějaká anomálie.

 

Pokud jde o DNS a službu dynamického DNS, tak doporučuji si to nastudovat, často to podporují i běžné komoditní routery. To pak funguje tak, že ten poskytovatel ti poskytne nějaký hostname mapovaný na tvojí IP s velmi krátkou dobou expirace, čili je vždy aktuální. Na routeru pak běží nástroj, který v principu podobným způsobem jako je www.whatsmyip.org každou minutu zjišťuje IP adresu a pokud zjistí změnu oznámí to poskytovateli toho hostname a ten aktualizuje mapování, trvá to v řádu jednotek minut. Takže na tvůj router vede stále stejné jméno bez ohledu na to jakou má zrovna IP adresu.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, děkuji..Je to tak jak píšeš..Tzn. že mám router zapojen do modemu..tzn pokud router nevypínám a to nedělá, pouze občas ten reset na dálku, tak by měla být ip stejná, a nemusím nic přes DNS řešit..pak tedy ale nevím kde je problém.

 

Udělal jsem printscreen návodu mého routeru jestli tady by se nedalo nastavit,aby mi router zaslal na email info o případné změně, ale nevim jak jsem printcreen dát..to asi nejde že.

 

Jinak adresa ip na kterou se snažím dostat a píše tu "busy" je 89.176.216.11

 

můžete to zkusit co vám to napíše

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To "busy" je ale HTTP odpověď, googlením sem našel, že to dělá ten D-Link když se dostane do nějakého divného stavu, bohužel žádné jednoznačné řešení. Takže to nejspíš nebude problém se změnou IP adresy.

 

Jinak DI-524 dynamické DNS podporuje, takže je potřeba si jen vybrat některého z podporovaných poskytovatelů. Posílání info o změně do mailu to nemá.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak ještě k resetu..stačí když vytáhnu router za sítě na cca 5 vteřin? Coč není ale klasickej reset do továrního nastavení že? Nechci aby se mi hardresetem změnili hesla tad. Co si o tom myslíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přímo tady do fóra jdou vkládat přílohy.

 

Pokud to na chvíli odpojíš od elektriky, tak proběhne restart, ale nastavení se zachová. Pokud to nezabere musíš udělat obnovení do továrního nastavení, někde tam na to bude čudlík, pak samozřejmě bude nutné vše znovu nastavit.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to ano..když ho dám někam na net tak pak to chápu ( třeba na rajče) , že sem pak dám jen url odkaz..ale já ho na netu nemám..mám ho na pc :-))

Ale to tady asi řešit nebudeme....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...