Přejít na obsah

CISCO EPC3925 a počet připojených zařízení


Návštěvník Bohy

Doporučené příspěvky

Návštěvník Bohy

Dobrý den,

 

omlouvám se, pokud se tu už podobná věc řešila, pokoušel jsem se zběžně ve fóru hledat, bohužel jsem nic nenašel a problémem je, že mě poněkud tlačí čas.

 

V panelovém studentském bytě si plánujeme zařídit internet od UPC (Fiber Power 30) a k tomu pronajmout wifi modem od UPC CISCO EPC3925 (ED 3). Mou otázkou je, zda když se budeme chtít na wifi připojit zároveň v šesti lidech (všechno notebooky, předpokládám že s 802.11n), zda je to technicky vůbec možné.

 

Je mi jasné, že pravděpodobně dojde ke snížení rychlosti, ale hlavně mám strach o to, aby se šest lidí najednou bylo schopno k internetu připojit.

 

Moc děkuju za každou reakci, jsem v tomto oboru laik, a tak bych nerad něco zařizoval metodou pokus/omyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kulombo

Nevidím důvod, proč by to nešlo. Rychlost se prostě rozdělí podle potřeby jednotlivých připojených. Já mám doma přes wifi zapojených 7 zařízení na 6Mb lince a nemám vůbec žádný problém.

 

Co by mohlo být limitující je upload, on ten 1Mbit je sám o sobě docela o ničem, jak na tom bude napojených 6 lidí, tak to bude tragédie. Pouvažoval bych nad tím, že si připlatíte 100 Kč a budete mít 60/6 linku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohy: Samozřejmě to fungovat bude. 1 mbit/s uploadu se nemusíš bát - nejspíš vám bude úplně v pohodě stačit. Záleží jen na tom, jak hodláte připojení používat. Připlatit si pak stovku kdyžtak můžete vždycky, přejít na nižší tarif vás ale vyjde na 300,-.

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komfort
  • Vodafone Station, CA modul
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

Ono by chtělo napsat co kdo na tom netu bude dělat. Zadřu ti i 10M linku když na ní připojím počítač co bude stahovat a sdílet stovku torrentů s neomezeným nastavení rychlosti a do toho jinej bude poslouchat hudbu z youtube, chatovat po skype a stahovat na pozadí 3 filmy z ulozto....to když nemáš na routidle nastaveny nějaká omezení pak se ty s obyčejnou kontrolou pošty ani nepípneš...

Pokud by těch 6 jen vyhledávalo informace a běžně surfovali po netu pak by to šlo. to j mega je rychlost odesílaných dat...omezující např. kdybych chtěl doma mít vlastní web server. třeba eshop..zkoušel jsem to u sebe..mám na serveru např. diskuzní server..odezva je tragická z netu...100 lidí by si vůbec nepokecalo, server se fláká ale roura ven je úzká...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Je otázkou co je to "běžné používání". Ale i při minimální činnosti 6 připojených zařízení je 1Mbps upload tragický a hlavně pokud je rozdíl oproti 6Mbps uploadu stovka, tak není co řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechápu, jak může někdo s absolutní jistotou tvrdit, že na 6 počítačů stačí 1 Mb/s, když je daleko pravděpodobnější, že se ta kapacita vypaří jak pára nad hrncem už při menším počtu :lol: že se sem někdo přijde zeptat, to nic nevypovídá o tom, kolik čeho odesílá - odesílají všichni, stejně tak všichni něco stahujou...

 

jistěže většinu času leží celej download i upload ladem, ale když už ta potřeba větších přenosů přijde na dva počítače najednou, pak je z 1 Mb/s najednou 0,5, nedejbože aby zrovna chtělo uploadovat víc uživatelů současně... 6 Mb/s je pro 6 uživatelů minimum - při maximálním vytížení by měl mít každej k dispozici aspoň ten 1 Mb/s, což už samo o sobě je zoufalství, ale jestli to bude 6 nebo 10 Mb/s je už asi celkem jedno...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zanechte prosim tech zbytecnych dohadu !

Pokud uz si Bohy bude objednavat modem CISCO EPC3925, tak by bylo asi vhodnejsi poridit si i ten rychlejsi internet,

ale pokud ma hluboko do kapsy, at si otestuje jestli jim bude stacit pouze tarif 30/1 a eventualne prejde na 60/6,

ja osobne bych se urcite priklanel k te rychlejsi variante, idelane jako balicek Kombi i s TV nabidkou, protoze objednavat pouze samotny internet se financne moc nevyplati.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...