Přejít na obsah

Spotřeba modemů Cisco


Návštěvník xvip

Doporučené příspěvky

Návštěvník xvip

Celé vlákno je za*rané (tak jako Slambovi kalhoty, které si po rozepnutí nestáhne) offtopicem a otráví tak budoucí hledající... Pokud tedy někdo není schopen poskytnout nějaká reálná čísla, tak ať sem už nepřispívá...Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník xvip

Předpokládám, že to máš údaj z manuálu výrobce.

Mě zajímá reálná spotřeba modemu pokud je PC vypnuté a Wifi na plný výkon (v případě EPC3925)

 

Jen pro doplnění - údaje z katalogu výrobce:

EPC3208 5,8W (modem module)

EPC3212 9,6W (modem module)

EPC3925 17W (modem module)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník gew

Aniž bych teda měl snahu přispět něčím užitečným, opravdu je možné výše zmíněnou výměnou jednoho přístroje za druhý (nebo za dva) ušetřit 200 Kč za rok? Nikdy jsem nad tím nekoumal, ale zdá se mi to strašně moc. Nespletl ses o řád nebo tak něco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
Mohl by někdo změřit reálnou spotřebu modemů Cisco? tj. EPC3208, EPC3212, EPC3925 (se zapnutým WiFi na max. vysílací výkon). Jde mi o to, zda bude v provozu levnější EPC9325 (dle výrobce spotřeba až 17W) nebo samostatný modem (EPC3208, EPC3212) + vlastní WiFi router. Díky moc.

To si klidně změříš sám, stačí koupit měřák za cca 500Kč. A jistě ho využiješ i při měření spotřeby u dalších zařízení, jenž máš doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nekdo takto uvazuje a snazi se usporit na el. proudu, tak bych merak take doporucil koupit, jeho vyhodou je, ze zmeri prumernou spotrebu v delsim case a ne jen okamzitou.

 

Jinak tech 200 Kc je bohuzel naprosto realna hodnota, pri dnesni cenach el. proudu prumerne necelych 5 Kc za kWh, to sereze zarizeni o odberu 5 Wattu.

A ted si spocitejte kolik takovych nenapadnych zroutu el. energie doma mate a kteri velmi casto spotrebovavaji proud i ve stavu, kdy si myslite ze jsou vypnute, ale jejich zdroje jsou stale pod napetim - PC, tiskarna, reproduktory, televizor, radio, STB, DVD...

a kdyz to pak vsechno sectete tak je z tech peti Wattu najednou stovka a to uz je za rok pekna sumicka penez.

 

A k tomu routeru, ja bych rekl ze mensi spotrebu bude mit spis jedno kombinovane zarizeni, nez dve,

spolehat se na papirove hodnoty nema vyznam, protoze nevis, zda se jedna o prumernou spotrebu, nebo spickovou, nemluve o tom ze i samotny napajeci zdroj techto zarizeni si neco vezme, takze ja bych sel spis do toho wifi modemu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník xvip
Mohl by někdo změřit reálnou spotřebu modemů Cisco? tj. EPC3208, EPC3212, EPC3925 (se zapnutým WiFi na max. vysílací výkon). Jde mi o to, zda bude v provozu levnější EPC9325 (dle výrobce spotřeba až 17W) nebo samostatný modem (EPC3208, EPC3212) + vlastní WiFi router. Díky moc.

To si klidně změříš sám, stačí koupit měřák za cca 500Kč. A jistě ho využiješ i při měření spotřeby u dalších zařízení, jenž máš doma.

hmm, akorát nemám ty modemy :-), tak se ptám publika...

 

A k tomu routeru, ja bych rekl ze mensi spotrebu bude mit spis jedno kombinovane zarizeni, nez dve,

spolehat se na papirove hodnoty nema vyznam, protoze nevis, zda se jedna o prumernou spotrebu, nebo spickovou, nemluve o tom ze i samotny napajeci zdroj techto zarizeni si neco vezme, takze ja bych sel spis do toho wifi modemu.

To jsem si myslel také, ale když jsem viděl výrobcem uváděnou spotřebu EPC3925 (17W), tak mě to zarazilo a založil jsem toto vlákno (EPC3208 ~6,5W + 100Mbit WiFi router ~6W). Jelikož je u mne většinu dne PC vypnuto, tak jsem si řekl, že pro mé kalkulace bude nejdůležitější spotřeba modemu ve stavu "když s PC nekomunikuje". Myslím, že bez reálně změřené spotřeby jednotlivých modemů při vypnutém PC (popř. i při plném vytížení linky mezi PC a modemem) se dál nepohneme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Badis

xvip - Ale byla to doba než někdo řekl nějaká reálná čísla,co ? :roll: I mě by to docela zajímalo. Protože ty čtyři diody pěkně svítí (hlavně v noci) ale hlavně modem dost hřeje! Takže nějaká spotřeba tam je. A možná by se člověk divil. :shock:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník xvip
Rozhodně ušetříš, když si místo Wi-Fi modemu pořídíš obyčejný a propojíš to s PC kabelem...

 

PC mám a v budoucnu i budu mít propojeno kabelem, potřebuji však i WiFi pro mobil a ntb (pracovně - takže žádné závratné rychlosti)

 

xvip - Ale byla to doba než někdo řekl nějaká reálná čísla,co ? :roll: I mě by to docela zajímalo. Protože ty čtyři diody pěkně svítí (hlavně v noci) ale hlavně modem dost hřeje! Takže nějaká spotřeba tam je. A možná by se člověk divil. :shock:

 

Nikdo ještě žádná reálná čísla neuvedl. Zatím zde byly uvedeny pouze papírové hodnoty, o kterých nic nevíme. Nemůžeš změřit spotřebu tvého modemu?

BTW- LEDky si přelep nějakou poloprůhlednou izolepou :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...