Přejít na obsah

CI rozhraní a CA moduly


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník P_V
To že ho neprodávají má třeba nějaké opodstatnění které tu třeba netušíme jaké je, ale je to prostě jejich rozhodnutí.

 

Ono odkoupit nemusí být výhra, třeba se změní technologie či něco jiného a koupený CA modu vám bude na nic.

Opodstatnění je snad jasné - TV s CA modulem neumí využít služby Horizon, takže marketingově rozhodli, že moduly budou silně znevýhodňovat. Aby snad náhodou klienti nepřišli na to, že jim Horizon nechybí, a ve druhé fázi, že to samé najdou i u konkurence a levněji.

(Místo toho aby ten webový horizon předělali do html5, který se v moderních televizorech prohlížet dá...)

 

Jelikož se CONAX technologie používá ve všech STB v síti, akorát že funkčnost modulu je součástí STB, tak bych to na brzký konec neviděl. Tisíc Kč taky není taková pálka, aby přechod na jinou technologii vadil, vzhledem k "návratnosti" dle ceny pronájmu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lada-vir
Opodstatnění je snad jasné - TV s CA modulem neumí využít služby Horizon, takže marketingově rozhodli, že moduly budou silně znevýhodňovat. Aby snad náhodou klienti nepřišli na to, že jim Horizon nechybí, a ve druhé fázi, že to samé najdou i u konkurence a levněji.

(Místo toho aby ten webový horizon předělali do html5, který se v moderních televizorech prohlížet dá...)

 

V tom případě by se asi ani nepronajímal kdyby to bylo jen kvůli tomuto. A bohužel lidem nechybí to na co si nezvyknou. Neříkám že horizon je něco extra super ale pokut to lidi nezkusí nevědí o "přichází" navíc Horizon do budoucna má plno dalších možností na které se počítám brzo můžete těšit.

 

A ktomu proč UPC nepředělá do HTML5 se můžeš postavit i obráceně, zkus napsat na nějakého výrobce TV proč jejich moderní TV nepodporují Microsoft Silverlight ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Já si ho přečetl pořádně a reagoval jsem na to, že se dá modul údajně koupit bezproblémů. Nedá, takže nemo žvanil, dál není co řešit. A podoba s tebou je nápadně podobná, takže jsem se akorát zeptal, jestli nejseš náhodou dva :D

Já teda v tom co "nemo" napsal rozpor nevidím.

Pro úplnost doplním takový malý exkurz do historie CA modulů UPC:

Jak jsem psal o kousek výše a většina uživatelů tady na fóru to ví, společnost LICA byla technologickým partnerem (dodavatelem technologií, vč. modulů) pro společnost UPC.

V letech 2008/2009 bylo možné získat CA modul pro kabelovou UPC pouze a jedině od společnosti LICA z eshopu dvb-c-shop.cz. Tehdy to byly CA moduly "TechniSat TechniCrypt CX CSP". Později, cca. od r. 2010, CA moduly prodávaly obě společnosti současně, ale to už byly CA moduly výrobce SMiT. Ještě později, myslím, že v roce 2014, se společnost UPC rozhodla, že si to přebere jen pod sebe, takže bylo možné CA moduly koupit nebo pronajmout už jen od UPC. V roce 2015 se UPC rozhodla, že zastaví možnost odkupu CA modulů a bude je už jen pronajímat. Současně stáhla ze svého webu propagaci možnosti příjmu pomocí CA modulu a navýšila cenu jeho pronájmu z 50 Kč na 70 Kč.

Jak napsal nemo, úplně stejný modul "SMiT Conax Chipset Pairing CAM CI+", který nyní LICA prodává na svém eshopu klientům jiných poskytovatelů kabelové televize, konkrétně Kabel servis Praha, KTCZ a RIO Media, dříve prodávala i klientům společnosti UPC. Vždy samozřejmě byla součástí dodávky i spárovaná karta daného poskytovatele - proto ta povinnost uvést, ke kterému poskytovateli jako klient patříš. LICA si příslušnost k poskytovateli před vyřízením objednávky ověřovala.

Záleží jen na zákaznících, jestli rozhodnutí UPC neprodávat CA moduly a tlačit své klienty do užívání "cihly" budou respektovat nebo jestli jim to bude vadit natolik, že se vzbouří a třeba i zvolí konkurenčního poskytovatele (mimochodem, už jsem se s tím v praxi setkal).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník omicron

Hmmm... I já mám moduly nakoupené již hodně dlouho, a současná praxe UPC s jejich pouhým pronájmem je otřesná praktika, nemajici nic společného s "kapitalismem", jak tu někdo trapné zmínil.

A ten Yabaka by si měl asi vzit léky, na které asi zapomněl... :-(

 

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník P_V
A ktomu proč UPC nepředělá do HTML5 se můžeš postavit i obráceně, zkus napsat na nějakého výrobce TV proč jejich moderní TV nepodporují Microsoft Silverlight ?

Zkus napsat Microsoftu, proč nedělá Silverlight pro linuxové OS. :) Moonlight není stoprocentní řešení, není už ani vyvíjen, a i Microsoft už Silverlight nepovažuje za perspektivní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Hmmm... I já mám moduly nakoupené již hodně dlouho, a současná praxe UPC s jejich pouhým pronájmem je otřesná praktika, nemajici nic společného s "kapitalismem", jak tu někdo trapné zmínil.

A ten Yabaka by si měl asi vzit léky, na které asi zapomněl... :-(

 

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Léky si vezmi sám, abys nezcvoknul z toho, že nějakej privátní subjekt má snahu vydělat. Zřejmě žiješ někde v KLDR, kde je všechno zadarmo a tady ses pomátl na rozumu, když máš platit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

opět platí bod 1 - YABAKA musí mít vždycky pravdu.

Dokonce to vypadá, že se nám YABAKA do UPC zamiloval. Proč UPC pořád obhajuje ? Třeba je agent UPC.

To by nám mohl konečně objektivně zjistit to o čem je tady ta celá debata

PROČ NECHCE UPC PRODÁVAT CA MODULY.

Ale žádné dohady a fámy, těch už je tu asi na 3 strany textu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak oficialniho vyjadreni proc se jiz neprodavaji CA moduly, ale pouze se pronajimaji a to jeste tak trochu skryte se zde urcite nedockame,

temer jistym duvodem tohoto pocinu ale bude, zrizeni sluzeb Horizon a zavedeni dvou novych boxu s videotekou MyPrime,

UPC proste chce aby si zakaznici porizovaly jejich boxy se sluzbami na kterych muzou neco vydelat a ne CA moduly ze kterych nic nemaji.

Resenim by mozna bylo vyvynout aplikaci pro chytre televizory, ktera by zpristupnila za poplatek videoteku My Prime,

jenze typu televizoru a jejich operacnich systemu je tolik, ze by se to UPC asi ani moc nevypolatilo,

mozna by to slo i udelat prostrednictvim funkce HbbTV, ktera by bezela treba na infokanale UPC, coz by bylo urcite schudnejsi reseni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
opět platí bod 1 - YABAKA musí mít vždycky pravdu.

Dokonce to vypadá, že se nám YABAKA do UPC zamiloval. Proč UPC pořád obhajuje ? Třeba je agent UPC.

To by nám mohl konečně objektivně zjistit to o čem je tady ta celá debata

PROČ NECHCE UPC PRODÁVAT CA MODULY.

Ale žádné dohady a fámy, těch už je tu asi na 3 strany textu.

Už té trapárny nechej (stačilo jak ses znemožnil u prodeje těch modulů), prostě UPC není žádná charita (tu si klidně poskytuj sám, třeba pod hlavičkou 99maxprogres :D ), jde jim o prachy jako každýmu podnikatelskýmu subjektu a tak je to správně. A bláboly na téma "proč nechce" apod. jsou úplně mimo, prostě nechce a vymalováno, službu nabízí oni, tak si určují pravidla. Až budeš něco podobnýho poskytovat sám, tak si klidně ty moduly rozdávej jak Bureš koblihy (na počkání zadarmo :D ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CA modul jsem nedávno řešil, protože pomalost a nestabilitu Kaonu 700 jsem už nebyl schopen tolerovat. Chtěl jsem jej koupit, ale šel jen pronájem za 70 Kč měsíčně. No budiž.

 

Když jsem jej vrazil do Samsung UExxJU7002 TV, tak naoprosto luxusní zážitek, okamžitě reagující přepínání kanálů, rychlé EPG, prostě paráda. V TV je jako appka i HBO GO (přihlášení přes UPC), Hbb TV a Netflix. Samozřejmě, byl bych rád, aby UPC napsalo aplikaci pro Tizen OS či podporu pro HbbTV, ale absence Horizonu / MyPrime až tak nemrzí, v případě potřeby se dá přes Android telefon a a WiDi (Miracast) mirrorovat do TV. Nepřijdu tak o žádné služby UPC.

 

Kaon vracím..

 

Ono by stačilo, aby ta Horizon appka pro Android podporovala Chromecast. HBO Go či Netflix to umí.

 

A UPC snad už brzo taky:

https://twitter.com/UPCCZ/status/643327721817407488

  • Kabel 1000 Mb/s Profi
  • Premium 5G
  • Klasik
  • Vodafone Station 3.1
  • localhost
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...