Přejít na obsah

CI rozhraní a CA moduly


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

CSP = "chipset pairing".

Myslel jsem, že to víš ;-)

--

update 17.2.:

Doplňuji konkrétní odkazy do eshopů::

LICA shop (dvb-c-shop.cz) - SMiT Conax Chipset Pairing CAM CI+ ... 1050 Kč

Amazon - SMiT Conax CI+ CSP CAM Eutelsat Kabelkiosk ... 36,81 EUR ... 998 Kč

idealo.de - TechniSat Technicrypt CX CSP ... 45,50 EUR ... 1233 Kč

K tomu dotování - uniká mi, jaký by měla společnost LICA zájem dotovat prodej CA modulů pro společnosti UPC, Kabel servis Praha, KTCZ a RIO Media.

K podmínkám pronájmu, záruce, atd. - já tu psal o nepoměru výše pronájmu vůči ceně modulu, o tom, že při stávající výši pronájmu, jak ji stanovila UPC (70Kč měsíčně), bych měl po zhruba 15-ti měsících modul zaplacený (vycházím z ceny dvb-c-shop.cz). Píšeš o rychlé výměně modulu v případě závady. Jsem si toho vědom. Ale i tak, při stávající výši pronájmu modulu, by byl výhodnější odkoupený modul, který v případě závady hodím do popelnice a koupím nový.

Znovu opakuji - při třech modulech v domácnosti jde o částku 210 Kč měsíčně. To už mi přijde odrazující.

Nikomu pronájem modulu nerozmlouvám. Jen si myslím, že v roce 2015 společnost UPC neměla rušit možnost odkoupení, protože tím klientům znemožnila možnost výběru mezi pronájmem a odkoupením. To je vše.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Naposled - UPC má moduly Conax CAS7, který nikde za tisícovku nevidím. A i kdybych viděl, tak nemusí být identický s těma, co UPC dává.

 

A co bych měl číst o záruce? Při prodeji platí ustanovení Občanskýho zákoníku a přes to nejede vlak.

 

1m6r.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. YABAKA musí mít vždycky pravdu (to je tady na fóru vidět v mnoha příspěvcích)

2. nemá-li pravdu platí bod 1

Nyní se ale stalo nemožné a zmýlil se.

Už jsem to tady jednou psal - osobně jsem si minulý týden zjistil a ověřil, že firma LICA stále ty stejné (a správné) moduly prodává a "páruje" s jinými providery. Donedávna tyto moduly prodávala a "párovala" i pro UPC. To už nyní nejde.

Správný modul SMiT Conax Chipset Pairing CAM CI+ se tedy stále dá bez problémů koupit, ale je k ničemu, protože UPC ji dodatečně "nespáruje". Dnešní prodejní LICA cena 1050,- vč.DPH - za stejnou cenu ji dříve prodávalo i UPC.

A ještě jedna perlička - Na moji otázku "Proč moduly neprodávají ?" odpověl operátor:

"Máme jen moduly očíslované pro pronájem, moduly očíslované pro prodej dočasně nejsou."

Musel jsem se smát, protože jsem si vzpoměl na jeden totalitní fór -

Jestlipak víte jaká je jednotka dočasnosti ??? --------------- jeden Furt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lada-vir

Ano moduly fyzicky jsou stejné jak prodej tak pronájem, stejné je to i u ostatních zařízení jen je prostě rozděleno dle SN, MAC atd aby v tom byl nějaký řád a ne prostě kdo chce jak chce a jak si zamane.

To že prostě UPC CA modu neprodává je jeho rozhodnutí, oni něco nabízejí a ty kup co je nebo neber nikdo tě nenutí.

A to že si jde koupit jinde a třeba levněji CA modul je věc jiná.

A koukat na to co je jinde také nejde, do krámu (řekněme třeba te*ko co je po světě také) tak v ČR nejdete a neřeknete že chcete ten salám co se prodává v německu ale s cenou co je na skovensku , to jen k tomu jak tu někdo psal že vždyt je jinde prodávaí. Prostě každá země má nastaveno politiku trosku jinak a to že UPC je nadnárodní společnost neznamená že v každém státě to bude stejné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lada-vir

jasně, ale tu nechápete to že i kdy to zařízení se někde prodává tak prostě UPC ČR už (nebo momentálně ne) neprodává a nepodporuje zařízení 3tí strany a to včetně LICI která ho dříve prodávala i pro UPC stejně tak prodávala i STB CV-5000 iL a měli další.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
1. YABAKA musí mít vždycky pravdu (to je tady na fóru vidět v mnoha příspěvcích)

2. nemá-li pravdu platí bod 1

Nyní se ale stalo nemožné a zmýlil se.

Už jsem to tady jednou psal - osobně jsem si minulý týden zjistil a ověřil, že firma LICA stále ty stejné (a správné) moduly prodává a "páruje" s jinými providery. Donedávna tyto moduly prodávala a "párovala" i pro UPC. To už nyní nejde.

Správný modul SMiT Conax Chipset Pairing CAM CI+ se tedy stále dá bez problémů koupit, ale je k ničemu, protože UPC ji dodatečně "nespáruje". Dnešní prodejní LICA cena 1050,- vč.DPH - za stejnou cenu ji dříve prodávalo i UPC.

A ještě jedna perlička - Na moji otázku "Proč moduly neprodávají ?" odpověl operátor:

"Máme jen moduly očíslované pro pronájem, moduly očíslované pro prodej dočasně nejsou."

Musel jsem se smát, protože jsem si vzpoměl na jeden totalitní fór -

Jestlipak víte jaká je jednotka dočasnosti ??? --------------- jeden Furt.

Poslechni ty žvanile (ne náhodou Kodl bez registrace? :D ) - než něco plácneš, tak si aspoň dej tu práci, že si uděláš objednávku abys věděl, že bez problémů se to teda určitě koupit nedá a Lica to prodá pouze pokud seš abonent kabelovýho operátora (a to ještě berou 130 navíc za dopravu) :D

 

1m77.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
jasně, ale tu nechápete to že i kdy to zařízení se někde prodává tak prostě UPC ČR už (nebo momentálně ne) neprodává a nepodporuje zařízení 3tí strany a to včetně LICI která ho dříve prodávala i pro UPC stejně tak prodávala i STB CV-5000 iL a měli další.

Ale to samozřejmě chápeme a to je právě ten důvod, proč tu o tom už drahnou dobu diskutujeme a to rozhodnutí UPC kritizujeme, viz:

Nikomu pronájem modulu nerozmlouvám. Jen si myslím, že v roce 2015 společnost UPC neměla rušit možnost odkoupení, protože tím klientům znemožnila možnost výběru mezi pronájmem a odkoupením. To je vše.

Společnost LICA byla technologickým partnerem (a dodavatelem technologií, vč. modulů) pro společnost UPC, tak možná to označení "třetí strana" není úplně na místě. Jaký je vztah těchto dvou společností nyní nevím.

Ale je to vlastně fuk. Prostě se UPC v roce 2015 rozhodla, že přestane umožňovat jednorázový odkup CA modulů (sama i přes LICA) a zas jen a pouze UPC se může rozhodnout, jestli odkup CA modulů znovu umožní. A znovu opakuji, že mě ten krok na UPC mrzí, ať je za ním cokoliv. Podle UPC facebooku a UPC poradny bylo a je takových lidí, kteří jsou s tímto rozhodnutím UPC nespokojení, docela hodně. Klienty to zbytečně nahání do rizika nákupu CA modulů na inzerát přes internet (viz spousta takových inzerátů v minulosti na aukru a jiných bazarech, včetně bazarové sekce upczone.cz).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Poslechni ty žvanile (ne náhodou Kodl bez registrace? :D ) - než něco plácneš, tak si aspoň dej tu práci ...

YABAKA: Není to už trochu paranoia? :D

Ne, opravdu "nemo" není Kodl bez registrace.

A podle toho, jak jsi na příspěvek "nema" odpověděl, tak sis ho pořádně nepřečetl, takže parafrázuji: "než něco plácneš, tak si aspoň dej tu práci" !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Já si ho přečetl pořádně a reagoval jsem na to, že se dá modul údajně koupit bezproblémů. Nedá, takže nemo žvanil, dál není co řešit. A podoba s tebou je nápadně podobná, takže jsem se akorát zeptal, jestli nejseš náhodou dva :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...