Přejít na obsah

TechniSat CableStar HD 2 + CA modul Conax


Návštěvník johny357

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Správné zasunutí CAM do slotu je obecný problém (PCMCIA karty nemají "zámek"), rubová strana by měla být směrem k desce tuším (naštěstí jsou pouze dvě možnosti). U smart karty je to podobné, strana s kontaktními ploškami by měla směřovat k nepatrě silnější polovině CAM. Funkčnost nejlépe odzkoušet v jiném přijímači a to jako první krok.

S těmi konektory asi není moc co řešit, zkontroluj ze strany spojů, zda není některý pin vytržený/nepřipájený, rozhodně bych koupil nový (tuším 50-žilový) kablík, ten je do konektoru pouze nasunurý, také se může nepovést dokonalé spojení obou stran konektoru (samec/samice) - třeba řádně zatlačit

U softu DVBV v Nastavení/Možnosti/Hardware je u příslušné karty třeba zaškrtnout volbu Má CI modul (nebo tak nějak) - někdy se nastaví automaticky při instalaci, někdy ne...

Vlastní software bych řešil jedině, pokud se podaří zprovoznit kartu. Rozhodně zatím neexperimentuj s jiným, nežli s DVBV TE (pak případně upřesním).

CI+ rozhraní umožňuje poskytovateli služeb oproti staršímu rozhraní CI některé další možnosti, s hlediska uživatele obvykle nežádoucí. CI+ má být zpětně slučitelné s rozhraním CI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšete že CI+ je zpětně kompatibilní s CI, takže v tomto by problém být neměl ? Nevíte zda se dá koupit zvlášť k tomu technisatu jenom ten CI slot ? a kolik to případně stojí ? Zkusím vzít ten technisat se slotem a modulem do jiného PC a uvidím, kde je chyba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

To nepíšu já, tak praví norma. Podle některých příspěvků na tomto fóru to však pro tv karty neplatí, zatím nikdo jednoznačně nepotvrdil ani nevyvrátil, že nové CAM pracují s tv kartami.

Samotná karta s CI slotem se samozřejmě koupit dá, je stejná pro kabelový i satelitní tuner, stojí cca €25, což není málo, navíc, je to už zastaralá konstrukce a podporuje tedy pouze CI rozhraní (o jehož funkčnosti s CAM+ jsou právě pochybnosti). Zkus hledat v našich specializovaných i-obchodech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K mému problému mám nový poznatek. Dnes tu byli technici od Noelu a když tam dali jejich CAM se smart kartou, tak to jelo bez problému. Tudíž jsem zjistil, že moje TV karta i CI slot jsou v pořádku, když znovu napároval můj CAM s mojí smart kartou v jeho měřáku, tak to zase nejede. Ten technik měl starší CAM, opravdu to vypadá na to, že ty nové CAMy v těch PC kartách nejedou. Ještě prej zítra přijde jiný technik, který více rozumí počítačům a prej by si s tím měl umět poradit. Tak uvidím co zítra. Nevíte zda se dá sehnat ještě ten starší typ CAM ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

No, vzhledem k tomu potřebnému párování asi jedině ukecat toho technika... Navíc, ty moduly nejsou vně nijak odlišené, takže zbývá jedině metoda pokus/omyl. Počkal bych, čím přijde další technik, snad poradí...

Bohužel to potvrzuje skutečnost, že nové CA moduly s tv kartami nepracují. Možná je to první praktické využití možností CI+ rozhraní,totiž omezení možnosti nahrávání pořadů

 

OT: Taková služba je u UPC zdá se nepředstavitelná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo no zřejmě to bude fakt s tou nekompabilitou s moduly CA+. Už mi to i napsali přímo z Technisatu. Akorát, že tam plantali něco o firmwaru toho modulu. Uvidím co mi řekne zítra ten technik, ale moc tomu už nedávám, vždyť ti co tu byli dneska toho věděli ještě míň než já. Tak uvidím. Ještě by mě zajímalo, když bych si ten CAM+ koupil sám, půjde spárovat s tou jejich smart kartou ? Anebo nevíte kde by se dal sehnat ten starší CAM ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Někde tady na fóru se o tom píše, technicky to lze, i to provedou, ale aby při tom i nepřehráli firmware na novější...

Viz poslední příspěvky zde viewtopic.php?f=10&t=2239&p=57711#p57711

 

Tak na stránkách LICA je konečně relevantní informace o prodávaném modulu: SMiT Conax chipset pairing CAM CI+, ale neupřesňují informace o Technotrend TT-connect CT-3650 CI

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

DOTAZ na TechniSat:

Your PC products (e.g. CableStar HD 2, CableStar Combo HD CI) are not compatible with the new CI+ specification, but our TV provider (UPC Czech Rep.) available SMiT Conax chipset pairing CI+ CAM (CONAX CAS7) only now. I myself still use Technisat CAM but the problem is a general.

Is there any solution to the problem?

 

ODPOVĚĎ:

Our PC products will not get an update due to various license conditions in relation to the use of CI+.

I hope this information will help you.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...