Přejít na obsah

TechniSat CableStar HD 2 + CA modul Conax


Návštěvník johny357

Doporučené příspěvky

Návštěvník tibire6666

mám problém aj s TV ...včera som priniesol PS51D450A2 model od SAMSUNGu ...a nenaladí mi všetky frekvencie ...musel som ich zadať manuálne ....ale aj tak sa mi nepodarilo nájsť všetky programy. Technik tu bol a povedal že signál je v pohode. Čo ty na to? myslíš že by pomohlo kúpiť zosilovač? lebo podľa mňa je problém so signálom. Ale podotýkam že predošly TV mi naladil všetko a nebol s tým problém. tak neviem.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Tak asi tu pleteme dva problémy dohromady

johny357: co myslíš tím "ve spravci zarizeni mam i TV kartu i CA modul"? CA modul nemůžeš mít ve správci zařízení. Tomuhle taky nerozumím "Technisat cablestar HA2... mam obe PCI karty, jedna TV, druha CA".

Která je ta druhá PCI karta, taky nějaký tv tuner? Zkus ji buď úplně vyjmout z PC, nebo alespoň ve Správci zakázat (Nepoužívat toto zařízení)

tibire6666: Předpokládám, že máš kvalitní signál a na tv naladíš vše, tím si mušíš být jistý! Jestli máš možnost, odzkoušej CAM v jiném zařízení. Pokud bude funkční, pak to vapadá na vadnou kartu Technisat a její reklamaci - nenaladí programy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník tibire6666

Ahojte,

takže mám jeden problém s kartou Technisat Cablestar HD PCI ...konečne mi všetko nabehlo cez PROGDVB ...naladil som stanice a všetko bežalo v poriadku. Dnes som bol vyzdvihnút druhý CAM modul a zistil som že ten mi nefunguje a neviem prečo ..pritom karta je tá istá a CAM modul je úplne totožný s tým pôvodným (má to isté označenie, text je rovnaký, značka taká istá) líši sa len vo výrobnom čísle. Č to môže byť? keď tam dám starý CAM modul s kartou tak ten funguje. Nechápem to :-(

CAM Modul je CONAX Secure CAM Chipset Pairing. Je možné že mi dali novšiu kartu?

 

a ďaľší problém je DVBviewer ...nenaladí mi ani jeden kanál. Vyskúšal som aj úplne ladenie (viackrát) a aj tak nič nenájde.

Podotýkam, že Pri ProgDVB som musel zadať frekvencie manuálne keďže SATRO vysiela napr. na frekvencii 306 250 ..a frekvencie ktorú boli zadané nemali číslo ...250 ale len 306 000.

To isté je aj cez v DVBviewer, ale tam nikde neviem nájsť manuálne zadanie frekvencii.

Prosím poradte niečo.

Vopred ďakujem za odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tibire6666

Ako má skúsenosť s čím? napísal iba to že CAM modul má vyššiu verziu ..to znamená že mi to už vôbec nepôjde s novým CAM modulom??? Toznamená že aj ostatní užívatelia tejto Technisat Cable star karty budú mať v budúcnosti problém kvôli npvšiemu softwaru na CAM module.

Porovnal som verzie a je pravda že sú rozdielne :-(

Mám skúsiť napísať do technisatu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sebior

Přesně tak, mám zkušenost s tím, že nový CAM jsem ve staré kartě CableStar HD2 nerozchodil narozdíl od starého dekodéru. Kdybys více četl toto forum, najdeš třeba: viewtopic.php?f=10&t=2154&start=320#p56188

 

PS: Navíc Lica "něco tuší" a u popisu svého CAM uvádí: "Zákazníci, kteří hodlají použít tento CA modul v CI kartách v PC upozorňujeme, že majitelé vysílacích práv placených televizí nemají většinou vykoupená práva pro příjem těchto programů na PC a proto nemůže garantovat funkcionalitu v těchto koncových zařízeních."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda ze tuhle informaci uvadi nejen Lica, ale i dalsi porovozovatele kabelovych TV, ale me to prijde jako nesmysl,

prece jestli bude CA modul fungovat v nejakem zarizeni nezalezi na majiteli vysílacích práv placených televizí, ale spis na vyrobci koncovych zarizeni a samotnym modulu a pokud to nebudou resit, tak se jejich zarizeni nebudou dobre prodavat.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Já osobně vlastním dva staré dobré CA moduly ještě od Technisatu, takže se mě to (zatím) netýká. Nějak mně uniklo, kdy UPC resp. LICA změnily dodavatele Technisat a přešly k čínskému výrobci SMiT. Nevím, zda Technisat zcela ukončil výrobu CA modulů, nebo zde byl jiný důvod. Nemyslím si, že výrobce SMiT nutí zákazníky odebírat moduly CA+, spíše je tomu naopak. Navíc, těch kabelových přijímačů je oproti satelitním a pozemním nesrovnatelně méně. Takže výroba CA+ modulů je na přání zákazníka, nebo spíše zákazníků. Pokrok se zastavit nedá, navíc výrobci koncových zařízení jsou nuceni přecházet na prtokol CI+ různými autorskými ochrannými svazy a podobnými spolky (třeba již déle zavedené a zaváděné DRM).Takže se nabízí otázka, co tím UPC sleduje. Jednak asi také podléhá tlaku autorské lobby, ale postupné zavádění protokolu CI+ mu umožní lépe zavádět (snad) službu VoD.

Set-top boxy jsou v případě DVB-T/C jen přechodnou záležitostí do té doby, než se obmění generace starých přijímačů, STB budou přetrvávat jen u DVB-S a jen vyjímečně u DVB-T/C, jejich morální hodnota velmi rychle zastará (proč asi UPC nabízí k odprodeji STB? nakonec i modemů v souvislosti s přechodem na IPv6).

Hledal jsem u Technisatu, zdali náhodou neaktualizoval ovladače svých tv karet na CI+ (snad je to technicky možné), nenašel jsem. Nicméně i Technisatu se sníží zájem o jeho tv tunery a asi s tím bude nucen něco dělat (snad ne zastavením výroby).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tibire6666

a ako zistím či je ten CAM modul pre slot CI, alebo CI+ ??? nedá sa nejakým spôsobom dostať na CAM modul starčí firmware???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...