Přejít na obsah

TechniSat CableStar HD 2 + CA modul Conax


Návštěvník johny357

Doporučené příspěvky

Návštěvník ZdeNov

Uvažuji o koupi tohoto tuneru. Mám v TV Samsung LE32C550 modul CA, který by s tímto tunerem měl fungovat. Neví někdo, jestli bude fungovat nový modul CA+ v TV?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

V manuálu k tv by mělo být uvedeno, zda má rozhraní CI nebo CI+. Jinde jsem četl, že modely Samsungu z 2010 mají CI+, takže by nový CAM+ měl fungovat. Je touye má domněnka, nevím to!

Někteří výrobci používají logo pro CI+. Od SMiT nebo UPC/LICA je prasárna, že to tam není (pokud).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Dobrý den, prosím o radu koupil jsem si technisat cablestar HD 2 + CA modul Conax + smart kartu (NOEL Hodonín). Jdou mi jen nekodované programy. By mě zajímalo, zda má být ve správci zařízení ve win vista ta čtečka s tím modulem, mám tam jen tu tv kartu. Nemůže být problém zde ? že mi nejdou ty kodované programy. Jsou na to někde ovladače (drivery) ? Nebo nenapadá vás, proč mi nejdou ty kodované a mnou placené programy ? Používám software Progdvb, nemá tam být nainstalovaný nějaký plugin ? Děkuji za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Častý dotaz: CA modul se ve Správci zařízení nezobrazuje. Měl by ho zobrazit použitý soft, v případě DVBVieweru pod položkou Zobrazit>Zobrazit CAM - ta se zpřístupní (zvýrazní) pouze při naladění na kódovaný kanál..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jejda děkuji za info. prosím ještě nevíte v čem je problém, že ikdyž jsem nainstalil dvbviewer, tak tam v tom, jak říkáte, zobrazit nemám ten modul, mám v položce nastavení modul podmíněného přístupu, to bude asi ono, že ? ale ani tam nemám ten modul. Může být chyba to že mám třeba pokaženou tu čtečku ? Co mám prosím zkusit ? Jediný pokrok oproti progdvb je ten, že na těch kodovaných programech mi hraje aspoň zvuk, v progdvb nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Zřejmě jste instaloval DVBViewer TE, ten nepoužívám, neznám, může být..., víc neporadím, snad někdo jiný... V záložce Nastavení>Hardware se pouze upřesňuje, zda karta má/nemá modul. V záložce Zobrazení by právě měla být položka Zobrazit CAM, buď nepřístupná, nebo přístupná (zvýrazněná), pokud je CAM instalován, viz výše...

Pokud někdo používáte DVBV TE, prosím opravte mě, nebo upřesněte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a prosím Vás, co tedy používáte za soft k té kartě ? Já to zkoušel i s progdvb, ale tam mi nehraje ani zvuk, v tom DVBviewer TE2 hraje u kodovaných programů alespoň zvuk. Je možné, že mám pokažený ten CI slot ? Nebo že si to zkrátka k sobě nesedlo? Ale zase je divné, že mi kabelový operátor tvrdil, že si ty moduly s kartama u nich už kupovali i lidi, co to dávali do PC a fungovalo jim to. V dvbvieweru se mi v nastavení ten CI slot ani conax modul nezobrazí, je možné že je poškozený ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Nikdo s DVBV TE se neozývá, takže shrnu: Nekódované programy hrají, u kódovaných programů jde pouze zvuk.

Nejsem si zcela jistý, ale ani zvuk by neměl jít. Zkusil bych vyjmout kartu případně celý modul. Pokud zvuk půjde i přesto, mýlím se a zopomeňte. V opačném případě karta dekóduje alespoň zvuk, zkusil bych zkontrolovat konektory plochého kabelu na obou kartách (tuner i CI slot), případně s nimi (s kabelem v konektoru) zahýbat, případně vyměnit celý plochý kabel.

Poskytovatel kabelové tv je NOEL Hodonín?

Kde jste koupil CAM a kartu? Smart karta musí být spárovaná s CA modulem, to zajistí buď daný operátor, nebo prodejce LICA - i zde může být problém

 

Ještě zbývá jedna možnost, že skutečně nové CA moduly (pro rozhraní CI+) skutečně na tv tunerech Technisat nechodí, pak máte bohužel smůlu... Zatím to však nikdo jednoznačně nepotvrdil ani nevyvrátil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano poskytovatel je Noel Hodonín, modul Conax aj kartu mám od nich spárovanou. Dotazem u nich jsem zjistil, že oni u některých kodovaných programu nekodují zvuk u některých obojí aj zvuk aj obraz, tak proto asi ten zvuk jede, ale třeba u Ocka ne, ale to je správně tam kodují i zvuk. Čili u mě vůbec nedochází k dekodóvání, asi ten modul nekomunikuje s tou kartou. Já mám podezření na ten slot CI, když se pořádně podívám dovnitř na konektor tak se mi zdá, že některé ty tyčinky jsou jakoby povytažené nebo naopak zatlačené. ten plochý kabel vypadá v pořádku, nikde není zalomený apod. Horší, že já ani přesně nevím, jak má být ten modul zasunut do toho slotu CI, já jsem zvyklý, že to většinou jde jen jednou stranou, aby nedošlo k přetočení, ale ono to tam jde dát oběma způsoby, jak tím oranžovým nahoru, tak tím bílým nápisem s čárovým kódem. Jestli to nakonec nebude hardwarový problém. A to co píšete, že je rozdíl mezi CI a CI+ tomu už vůbec nerozumím, já ten modul s kartou koupil tento týden, ten Technisat Cabelstar hd 2 mám asi rok (koupeno ale na aukru, čili ne jako nové). V Noelu mi tvrdili, že si ten modul od nich berou lidi aj do PC a prej se nikdo neozval, že by mu to nefungovalo. Mám nějak oslovit je, jestli není chyba v tom modulu nebo kartě ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...