Přejít na obsah

Rychlost


Pepe

Doporučené příspěvky

Návštěvník Vodnik

1641557513.png

 

Tohle asi nebude úplně normální u 60Mbit tarifu, že? Setrvalý stav už 12 hodin, restart všech prvků sítě nepomohl

 

Edit - UPC samozřejmě o žádném problému v dané lokalitě neví

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je přece u UPC normální,zapírat a zapírat.Já jsem psal stížnost 5.12.nikdo se zatím neozval,jen že přijali požadavek.Opravdu bezvadný přístup k zákazníkovi,který jim pravidelně platí od dob Intercable víc jak 10 let...

  • 500 Mb/s
  • 4 GB
  • Komfort
  • Základní STB Vodafone + CA
  • Brno-Líšeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, zjistil jsem, že to bylo jen 100Mb/s sítovkou, ale dále jsem zjistil, že u mého modemu jsou u ethernetu diody

Zelená - 1000Mb/s sítovka

Oranžová - 100Mb/s sítovka.

 

Docela užitečná věc od Cisca

 

S gigabitovou sítovkou už je internet v pořádku viz. http://speedtest.net/result/1624056617.png

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Speedtest ukazuje hodne nadsazene rychlosti. Nejlepsi merak je rychlost.cz, v Cesnetu nebyl problem na nem namerit 600Mb, dsl.cz konci na 30Mb a Speedtest s chuti ukazoval i vice jak 1Gb na 1Gb sitovce.

 

Ja mam u UPC rychlosti celkem dobre, ale fascinuje me ping, mam ping dle speedtestu na plzen (~50 mil) 30ms, to same namerim na ping http://www.cz a 20ms na seznam.cz

zhorsilo se to v dobe (drive 8ms vsude), kdy upc zavedlo nove balicky (v te dobe mi strasne padala rychlost netu - stabilita a od prosince to uz zase fakci, ale pingy jsou porad v prd)

 

PS:

proctete technicke informace o sluzbach, je tam i garance rychlosti netu, takze at si nestezujete zbytecne, na 50Mb garantuji 33000Kb

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Ale klidně to vyvracej. :) Zajímá mě to. Kde se konkrétně Radius plete?

 

Mě se ping zvedl ve stejné době dříve hodnoty kolem 10 ms a dnes kolem 40 ms.

Ta garantovaná rychlost tam je i s 98% času v účetním období.

Ty dvě procenta jsou tuším něco kolem 14 a půl hodiny a nepočítá se do toho "naplánovaný servis a údržba".

A podle hodnot to opravdu může vypadat, že speedtest.net přeměřuje.

 

Ne, že bych si stěžoval, že mám mít "jen 60/6" a mám 62,04/6,37. Mě ta vyšší hodnota nevadí. :)

1653467049.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaku... ty si chceš jenom povídat, protože všechno tohle víš :lol:

- rychlost.cz stojí za vyliž(_._), to radši měřit na domácím serveru přes sousedovu ADSL linku...

- jak už sem psal kdysi kdesi tady na foru, upc internet má drobnej přesah, takže pokud nedosáhnu papírový rychlosti, je tam nějakej problém a důvod k reklamaci... procentní podíl ve specifikacích služby by měl zamezit BFU, aby reklamovali kvůli jejich chybnýmu měření z různejch důvodů - měření přes nepřesnou aplikaci, nedostatečný vytížení, zavirovanej komp, historickej systém, špatně nainstalovaná síťovka, měření přes wifi, špatnej router, poškozený rozvody v bytě apod...

- že speedtest ukazuje nesmyly, to se občas stát může, ale při opakovanym měření ukazuje relativně přesně, ale nikoliv s nadhodnocenou rychlostí, nýbrž naopak s lehce podhodnocenou, což je dáno nějakou režií navíc a taky prohlížečem, viz obrázky...

 

ftp.png1653799340.png

 

pro porovnání a pobavení výsledek z rychlost.cz :lol:

 

2011507084-d523703908.png

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

rychlost.cz je naprosto nevěrohodné měření, dneska jsem tam opakovaně naměřil 4Mbps na 120Mbps lince. Nejlíp se měří při stahování z placených účtů typu Rapidshare, když člověk tahá desítky GB několik hodin, tak si pak dokáže rychlost vypočítat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...