Přejít na obsah

Novy FW pro STB Handan CV-7000


namec

Doporučené příspěvky

Technici kteri maji na starosti update firmwaru pro STB, tohle forum ctou a obcas sem i prispivaji, takze o tom problemu s CV-7000 urcite vedi,

ted je otazka zda se ten problem opravdu tyka tolika lidi, nebo to jen nejakou shodou nahod blbne nekolika lidem a kazdemu s trochu jineho duvodu.

Asi by bylo lepsi to zde trochu vic poresit, aby sme se dopracovali k nejakemu konktretnimu vysledku.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zby

U mně také problémy přetrvávají. Úroveň a kvalita signálu různě kolísají a tím vznikají chyby ve zvuku/obraze. Nejčastěji se to projevuje na jakýchkoliv HD kanálech, ale v menší míře i na SD kanálech. Handan 5000 zapojený až za 7000 jede bez problémů a bez jakéhokoliv kolísání úrovně a kvality signálu. Více viz. video zde http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=10&t=3557&start=60#p51751 - a to byla ještě lepší chvilka - běžně je to horší. (zlín)

 

EDIT: a co si tak matně pamatuju, tak to začalo někdy v průběhu léta (myslím v půlce prázdnin). Někdo to datum tady na fóru již psal - shoduje se se začátkem výskytu chyb i u mne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zby

Děkuji za radu. Věřím, že to myslíte dobře. Nicméně na odpověď typu "nefunguje Vám to? Je to Vaše chyba, máte špatné kabely", jsem již značně alergický.

 

Vyzkoušel jsem několik kabelů od různých výrobců, v délkách od 1 m - zapojené přímo do zásuvky UPC. Proto jsem si téměř 100% jist, že problém je již v signálu, který je dodán do zásuvky.

 

Mám pocit, že někdo tady na fóru popisoval stejné problémy a že si na to pozval i technika, který tuto chybu také diagnostikoval. Nicméně nepřišli na to, čím to je. Kdyby byl STB Kaon lepší zařízení, než je, tak vrátím tu 7000 a beru Kaon a budu mít nejspíše po problémech se signálem (ale zase by přišly jiné problémy). Takto stále spoléhám na to, že když do určité doby vše fungovalo naprosto perfektně, tak musí být způsob, jak tento stav opět vrátit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě je problém někde v síti UPC. Ať už na začátku nebo na trase. Něco tam je "jinak" a ten Handan to nezvládá. To je moje teorie a podle mě i jediné logické vysvětlení. Jaká je šance, že stejný problém bude mít tolik lidí z různých částí republiky? Všichni sousedi, co u nás v baráku měli CV7000, zmiňovali stejný problém. Všem to začalo ve stejnou dobu. Netroufal bych si to svádět na kabely. Ne v tomto případě. Ale nejsem technik UPC, abych to zkoumal. To je jejich práce a snad se konečně dopátráme závěru.

 

Ještě by to mohl být nadbytek signálu ve smyslu, že do STB jede více než 100%, ale STB to nerozpozná a proto tam ty nadbytečná procenta zobrazuje špatně. Např. místo 109% zobrazí 9%, atp. Ale to mi moc nesedí, protože okolo 90-95% jsme měli vždycky a nikdy tenhle problém jsme předtím - od doby, co se začal CV7000 nabízet - nezaznamenali.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prilis silnym signal to teoreticky muze byt take, ale to pak STB ukazuje plny signal, ale kvalita hapruje.

Ja nerikam ze problem v kabelch je primo u vas doma, ale nekde na trase tam neco bude, mozna nejake ruseni, se kterym si CV-7000 neporadi, ale ze by se jednalo o nejaky globalni problem na cele siti o tom v tomto pripade pochybuju, spis bych to videl na neco lokalniho.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zby

Ok. Tak začněme tím, že napíšeme lokality, kde se to projevuje. U mě:

 

Zlín - Malenovice

 

(protože bych to opravdu rád již vyřešil, tak jsem ještě zkusmo zapojil před 7000 galvanický oddělovač - ale bez jakéhokoliv pozitivního výsledku na uvedený problém - což jsem předpokládal, ale znáte to o tom stéblu a tonoucím)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...