Jump to content

Jak se vyhnout poplatku 650,-


Guest shrap

Recommended Posts

Tak jsem dneska mluvil s KC. V soucasne dobe mam televizi i internet (Standard + Fiber 25) a chci prejit na Kombi Komfort. Bylo mi receno, ze moznost, jak se vyhnout poplatku 650 za vymenu modemu, je pouze odhlaseni sluzeb (v soucasne dobe psane na pritelkyni) a prihlaseni na sebe. Trik s telefonem ani zadna jina moznost (samoinstalace, odkoupeni modemu) neni mozna. Vzhledem k tomu, ze sem chtel stejne prepsat tu smlouvu na sebe (pac to volam vzdycky ja a je to trosku krkolomny), tak jim zkusim jeste napsat zadost o zmenu smlouvy na me, zmenu sluzeb na Kombi Komfort a neuctovani poplatku 650,-. Jim se usetri spousta casu (ruseni a zavadeni novyho zakaznika) a ja bych usetril tech 650,-. Tak jsem zvedavej, co mi na to napisou (osobne tomu davam tak 15%, ze mi vyhovi :)

Link to comment
Share on other sites

Já to tak měl, ale rušit ten telefon nehodlám. Jinou pevnou nemám, a už se myslím zaplatil dvěma hovory na KC, když nefungoval rozjezd internetu.

Instalace stála 1,- Kč a měsíční poplatek taky 1,- Kč, tedy tak jsem to pochopil z výpisu.

Nic jiného neplatím a teď budu rok platit tu korunu, a pak se uvidí jestli přejdu na Kredit 50.

Link to comment
Share on other sites

No, me sama slecna na ZC poradila tu fintu s telefonem, objednat ho za 1.- a po cca 3 mesicich zrusit. Tak jsem zvedav, jestli to tak bude.

 

No ty 3 měsíce si myslím, že nemusí projít. Ve smlouvě je, že pokud se něco co má nějakou výhodu zruší před úvazkem, musí klient doplatit slevy. Já tedy telefon vypovím až za rok. Respektive vypovím to 1 měsíc předem, protože ten měsíc je výpovědní doba. 12Kč/rok je tak málo, že to nestojí za ten risk... No a k výpovědi pravděpodobně použiji ten telefon, což bude jediný hovor, který z toho tlf. provedu...

 

Osobně bych se do téhle pakárny s tlf. nepouštěl, kdyby cena práce technika nebyla tak okatě přemrštěná zvláště, když to člověk porovná v ceníku s jinými dle mého názoru pracnějšími úkony.

 

Btw. Pro telefonování používám VoIP operátory (802 a IPVox), kterým nemusím platit nějaký nesmyslný paušál. Cenu hovoru jsem nesrovnával, ale rozdíl bude max. halířový...

 • 300 Mb/s
 • -
 • Komfort
 • UBEE EVW3226 (bridge), 3x CA vlastní
 • Praha, Černý most I.
Link to comment
Share on other sites

Souhlasím s tebou, že měsíční paušál 1,- je přijatelný a souhlasím s tím, že to budu platit rok. Plus připomínám 1,- za instalaci.

Neshouhlasím s dobou po kterou se musí využívat. To jsou jen 3 měsíce. A rozdíl plateb za hovory mezi UPC a jinými VOIP je určitě větší než haléře.

Často to budou deseti haléře. Záleží co máš za operátora.

Link to comment
Share on other sites

Takže jsem se podíval na ty ceny hovorů. Pro volání na pevné linky používán 802 a tam je (s DPH) ve špičce 0,52 a mimo špičku 0,3. UPC má na pevné 1,15 a 0,58 což je sakra rozdíl (to jsem nečekal)... Pro volání na mobily používám IPVOX a ten má 1,30 po celý den oproti UPC, které má 4,91 a to už je rozdíl, který má konkurenci snad jen už u předplacených karet jednotlivých mobilních operátorů (ti mají plus mínus od 5,5 po 7)... Navíc 802 ani IPVOX nemají paušál. 802 má minimální plnění 20Kč a to protelefonuji s přehledem. Navíc UPC si cenu ještě navýší tarifikací 60+60 oproti 802, které má 20+1 a IPVOX dokonce 1+1 ... Prostě ten, kdo má tlf u UPC pro telefonování a navíc k tomu platí paušál musel nepochybně propadat z matematiky pro 2. třídy ( sčítání, odčítání a porovnávání ) nebo je mu jedno kolik za co platí ...

 

Co se týká rušení, pak máš pravdu. Ve všeobecných podmínkách je napsáno "Pokud není Minimální doba užívání určena ve smlouvě, má se za to, že činí 3 (tři) celé kalendářní měsíce." a tlf nemá u této akce stanovenu min. dobu užívání, tedy uvidím, jestli to nezruším dřív (abych na to nemusel myslet).

 • 300 Mb/s
 • -
 • Komfort
 • UBEE EVW3226 (bridge), 3x CA vlastní
 • Praha, Černý most I.
Link to comment
Share on other sites

No, je sice pěkné, že se dá ušetřit 650Kč objednáním telefonu Basic. Ale kolik pak bude stát zrušení toho telefonu? Předpokládám, že k tomu bude zase nutný technik...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...