Přejít na obsah

Slabý signál - vyřešen


Návštěvník Majk89

Doporučené příspěvky

Návštěvník Majk89

Zdravim všechny, kteří sem zabrousí. Musim se s vámi podělit o jednu zkoušenost a to slabého signálu digitální televize, veden kabelem cca 20m do druhého pokoje.Nechtěl jsem tento problém řešit veřejně jelikož je to tady dosti omýváno tak jsem psal soukromě Tomusovi, který z mého hlediska má dost zkušeností s touto problematikou.Takže problém byl následovný mám 2 TV, kde jsem signál od zroje krabičky UPC rozváděl pomocí jednoduchého rozbočovače, takže první televize je rozvedena kabelem cca 5m a je zapojena přes STB, takže signál výborný a žádné sekání.Problém nástával u mé druhé televize Samsung UE32B7020, která je ve druhém pokoji a byla propojena normálním koax. kabelem (prostě nic extra) cca 20m a signál dekóduju CI modulem od LICI.Většina kanálů mi bežela normálně i HD kanály ale určité kanály typu Spectrum,Viasat Explorer,Neo a některé filmové kanály tak ty měli pravidelné sekance signálu, že se ani nešlo na tyto programy dívat.Takže jsem udělal takový menší test vylučovácí metodou, nejdříve jsem zapojil druhý televizor na přímo bez rozbočovače kdy se mi síla signálu o určitou hodnotu zvíšila ale nic nezměnila na sekání obrazu, za druhé jsem místo CI modulu použil STB taktéž nic, takže jsem televizi přemístil do pokoje kde je hlavní zdroj UPC a zapojil jsem ho 5m kabelem od první televize a ejhle signál vylítnul na 100% a všechny kanály šly bez jediného záškubu.Tím se vracim k Tomusovi a jeho radě, jak tento problém rešit.Takže jsem potřeboval poradit jestli bude stačit aktivní rozbočovač a nebo už použít z některých kvalitních zesilovačů.Po radě od T. kdy mam kabelový rozvod ke druhé televizi 20m a na přímo zapojená TV vykazovala na určitých kanálech slabý signál, jsme se shodli na kvalitnim zesilovači.Po zakoupení zesilovače jsem vše potřebné zapojil a výsledek mě ohromil, normál kanály které šli bezbroblémů a měli sílu signálu na 90% tak vyhouply na 95% a kanály které se sekaly tak měli původně 80% síly signálu tak ty vzrostly na neuvěřitelných 100% a programy jdou čistě bez jediného záškubu.Takže na mé straně veliká radost že konečně využiju celou nabídku digitální televize od UPC a také velké díky patří uživateli Tomus kterému velice děkuji za rady.A ohledně koax. kabelu kdy má také určitý vliv by bylo vhodné zakoupení kvalitnějšich se silnějším stíněním než ten co používam, ale to v mojí situaci nepřipadalo v úvahu jelikož při renovaci bytu jsem kabely zaslepil takže tímto u mě výměna kabelu za kvalitnější odpadla.Jinak jsem zakoupil kvalitní zesilovač ALCAD na který Tomus v těchto určitých témetach odkazuje a který se mi velice vyplatil. Tímto menším referátkem jsem se chtěl podělit o drahocené zkušenosti a doufam že některým uživatelům, který tento problém řeší a neví si rady, pomůže. :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Majk89

Tak ja mám přímo Alcad AI-223 který dává 2 výstup a hlavně si neuzavírá zpětný kanál pro internet. Na této stránce si vyber zesilovač který se bude hodit přímo pro tvojí konfiguraci http://www.altronik.cz/prubezne-zesilovace/c-952/.Ale hlavně si nejprve zkontroluj kabeláž.No a jinak k návodu zapojení, zesilovač má konektory typu-F(female) takže si budeš muset pořídit redukce z F na IEC.Takže pro vstup do zesilovače tato redukce http://www.gme.cz/cz/redukce-cvp-287-p835-014.html a pro výstupy tyto http://www.gme.cz/cz/redukce-cvp-287a-p835-015.html, dále od hlavní krabičky UPC si pořídíš nejkratší koax. kabel který bude k dostání (já sehnal 0.5m) a propojíš ho se zesilovačem a na výstupy zesilovače rozvedeš kabely k Televizím.Jinak vstup a výstupy jsou znázorněny na zesilovači po otevření krytu a dále je tam regulátor na sílu signálu.Doufam že ti to pomůže. :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...