Přejít na obsah

Kvalita signálu


Návštěvník mir69

Doporučené příspěvky

Návštěvník YABAKA

Pro digitál je celkem jedno jestli 100 nebo 75, protože na kvalitu to vliv nemá a je celkem nesmysl považovat jenom 100 za optimální. Toť vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš, a já si stále myslím něco jiného.

Optimální - nejlépe vyhovující by bylo 100%, tedy bez ztrát a útlumů na trase. Tedy nedosažitelné. :)

Tak to se mylis, protoze řada STB takovou hodnotu nikdy neukaze, napr. Handan CV-5000iL zobrazi uroven signalu maximalne 63%, CV-7000 90%.

 

Proto pokud uz chces porovnavat tyhle hodnoty s nekym jinym, tak musis minimalne uvest konkretni typ STB.

 

Ale jak uz bylo receno, pokud to hraje a nvypadava, tak se tim vubec nema smysl zabyvat, maximalne ty hodnoty muzes obcas zkontrolvat, jestli se nejak nemeni.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Ty teploměrový údaje v % jsou stejně k ničemu, nemá to vázanost na žádný konkrétní hodnoty v dB nebo chybovosti a každej STB ukáže něco jinýho i na stejný zásuvce. A to platí i pro všechny další STB jak na pozemák, tak na satelit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hurka

Hlásím změnu! Po včerejším témeř celodením "výpadku" (oblast Praha Holešovice) najednou, bez kontroly kabelů, konektorů, ale i bez výjezdu techniika min. signál 49% (Spectrum HD), vše ostatní 52 až 55 % včetně všech HD programů, kvalita 88% a víc. Pravděpodobně někde na trase zásah do HW (nebo mi dálkově pozlatili konektory :D ) Přeji tento zásah i všem ostatním, majícím problémy se signálem. Sice pozdě (odcházím ke Skylinku), ale přece.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlásím změnu! Po včerejším témeř celodením "výpadku" (oblast Praha Holešovice) najednou, bez kontroly kabelů, konektorů, ale i bez výjezdu techniika min. signál 49% (Spectrum HD), vše ostatní 52 až 55 % včetně všech HD programů, kvalita 88% a víc. Pravděpodobně někde na trase zásah do HW (nebo mi dálkově pozlatili konektory :D ) Přeji tento zásah i všem ostatním, majícím problémy se signálem. Sice pozdě (odcházím ke Skylinku), ale přece.

Někde se tu psalo, že byla poškozená optika. Že zas nějací sběrači kovů či co. Takže asi tam je fungl nový rozvod.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlásím změnu! Po včerejším témeř celodením "výpadku" (oblast Praha Holešovice) najednou, bez kontroly kabelů, konektorů, ale i bez výjezdu techniika min. signál 49% (Spectrum HD), vše ostatní 52 až 55 % včetně všech HD programů, kvalita 88% a víc. Pravděpodobně někde na trase zásah do HW (nebo mi dálkově pozlatili konektory :D ) Přeji tento zásah i všem ostatním, majícím problémy se signálem. Sice pozdě (odcházím ke Skylinku), ale přece.

 

Někde se tu psalo, že byla poškozená optika. Že zas nějací sběrači kovů či co. Takže asi tam je fungl nový rozvod.

 

Tohle mohu potvrdit... kdosi si přivlastnil asi 50m optiky... proto byly ty problémy. Teď už to je v pořádku.

 

Jinak jsem přešel z Handanu CV-7000 na Kaon HD PVR a úroveň je nižší, než bývala na Handanu. Jelikož však každý STB ukazuje něco jiného, neřeším to. Handan mi ale přijde v pár věcech lepší (přehlednější ovladač a epg/trochu hezčí interface/rychlost přepínání). Nicméně stabilita a funkčnost (včetně nahrávání) se zdá být lepší a to je přednější.

 

Kde se ale sakra manuálně mění poměr stran?

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník seny
Hlásím změnu! Po včerejším témeř celodením "výpadku" (oblast Praha Holešovice) najednou, bez kontroly kabelů, konektorů, ale i bez výjezdu techniika min. signál 49% (Spectrum HD), vše ostatní 52 až 55 % včetně všech HD programů, kvalita 88% a víc. Pravděpodobně někde na trase zásah do HW (nebo mi dálkově pozlatili konektory :D ) Přeji tento zásah i všem ostatním, majícím problémy se signálem. Sice pozdě (odcházím ke Skylinku), ale přece.

 

Tak Praha Jižní Město, problém se sekáním zvuku a obrazu přetrvává. Je na tom někdo stejně? Nechce se mi zvát technika. Mám Handan 7000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...