Přejít na obsah

Nove stanice...


tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník peno

Tak to potom UPC ani nemusí pouštět, protože to nebude ani pro ty, co HD výbavu nemají, protože ti budou nadávat, že to nechytí, i když je to v SD a ti co HD výbavu mají zas budou nadávat, jak to, že je to jenom v SD. Tedy by to byl kanál pro nikoho.

Jinak já HD nemám a zatím o něj ani moc nestojím. O tento kanál ale stojím, už jenom proto, že vysílá s titulky, což je počin v naší dabingovou lobby prolezlé zemi víc než úctyhodný a držím palce ať jim to vydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás je dabing "prolezlý", protože je jeden z nejkvalitnějších na světě...

 

K Film Europe - v UPC nebude, viz. odpověď:

UPC je nas vazeny a perspektivky partner pre CZ aj SK a ako citite, je to aj partner narocny na zaradenie noveho TV kanalu. Rokujeme. UPC odpoved je: ukazte ako kanal vyzera, a potom sa rozhodneme. FilmBox som ponukal do UPC 3 roky, nakoniec sa mi to podarilo presadit. Takze toto je extremna moznost. Bude to urcite trvat mesiace a mozno roky. Ale - ak bude pozitivna reakcia od Vas - teda klientov UPC - urcite Vam budem za nu vdacny.

 

UPC nie je nasim aktualnym obchodnym partnerom, takze ani HD nebude k dispozicii.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

No Filmboxy jsou momentálně kanály, které mě dost vytáčejí. Je sice pěkné, že jim odbavování řídí počítače a automatika, ale měl by to někdo taky kontrolovat. Není snad den, kdyby něco na některém z kanálů Filmboxu nebylo blbě - tu jim mají posunuty začátky o deset minut dozadu, tu zase o víc jak čtvrt hodiny dopředu, folklórem je časté "rozjetí" obrazu a zvuku takový zbůsobem, že je to nesledovatelné. Minulou neděli mě na Filmboxu HD vytočili se seriálem Crash/Srážka, kdy jej zřejmě ten chytrý stroj prostě z ničeho nic ukončil asi deset minut před koncem a pustil upoutávky a pak další film. Díl zůstal nedokončen. Teď zrovna zase prozměnu je naprosto rozsynchronizován obraz se zvukem na Filmboxu Extra.

Měli by se pánové a dámy z SPI chytit za nos a pořádně zastydět, jaký produkt zákazníkům nabízejí. A podobně by to měli udělat i v UPC, protože jsou to oni, co nám to takto distribuují a jim za to platíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Musím tě zklamat, signál většinou vyrábí programer jen jedním encoderem, druhý jsou zbytečné výlohy. Proto je třeba kino CS, doku CS a muzika CS pouze v mpeg 4 (ať přes satelit nebo optikou). Na OP je signál většinou v SDI.

Na výstupu někde ze studia je buď připíchlej encodér MPEG2 nebo MPEG4 nebo oba dva, to není u TV stanic zase takový problém, zvlášť když potenciální zákazník je kabelovka s počtem přípojek přes půl miliónu. Možná nějaká hodně nízkonákladová televize to napřed překlopí do MPEG4 a v něm to i zpracovává, pak je jasný, že taky odbavení musí být v konkrétním MPEG4, ale to už je dost extrém. A není problém i s převodem z MPEG4 do MPEG2, to by u UPC snad zvládli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Však jsem psal, že potenciální zákazník je kabelovka s přípojkama v počtu přes půl miliónu, takže to se každé stanici vyplatí i ta investice. Cena encodérů se pak pohybuje i na poloviční hodnotě než uvádíš, obvykle se pro tyto účely nakoupí něco staršího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Analogové DVD
Holt reailita je takova ze Ceska republika je v porovnani s Nemeckem, Anglii, USA prilis maly trh na to aby se kabelovemu operatorovy vyplatilo neustale investovat do pridavani dalsich a dalsich stanic a jeste treba v cestine....

 

Na ja, tak nějak, nemůžeme si myslet, že jsme prdel světa a někdo nám bude skákat kolem zadku... na druhé straně nevidíme do karet UPC (rozuměj do nákladů/zisků) abychom si mohli udělat obrázek jestli si můžem vyskakovat nebo nemůžem. Navíc takový detail: hrne se sem recese a nikdo neví co bude :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník peno
U nás je dabing "prolezlý", protože je jeden z nejkvalitnějších na světě...

Tak takhle jsem se už hóóódně dlouho nenasmál. Pokud vůbec někdy byl český dabing jedním z nejkvalitnějších na světě, tak to bylo před rokem 1989. Po té český dabing sklouzl do průměru až podprůměru, z něhož jen výjimečné vypadne něco kvalitnějšího. Realita českého dabingu je bohužel taková, že se to snaží udělat za co nejnižší peníze v co nejkratším čase a výsledek tomu odpovídá. Překlady děsné a pokud se i někdy povedou, tak je zabije úprava dialogů. Ve výsledku tak v dabinzích slýcháme naprosto nesmyslné větné konstrukce, nad kterými nezbývá než kroutit hlavou. Potom přijdou na řadu herci, nebo bych spíše měl říct roboti, kteří se prostě jen snaží co nejrychleji odrecitovat, co mají napsané, pokud možno o tom raději vůbec nepřemýšlet a pak jít na další kšeft. Pak to ještě dovrší hluchý zvukař, který nerozlišuje, jestli v originále vycházejí hlasy zprava nebo zleva a namíchá je všechny doprostřed a při tom odstraní i pár původních ruchů. A toto se pak pustí stádu, které je nadšené, že to má v češtině a nemusí číst titulky nebo se učit cizí jazyky. Pokud k tomu přidám fakt, že většinu dabérů slýcháme neustále skoro ve všem, včetně reklam, je jasné, že to má daleko k tomu "nejkvalitnějšímu na světě".

 

Omlouvám se za své dabingové OT, ale prostě mi to nedalo, tohle jsem musel uvést na pravou míru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Conquest

SKYLINK nasadil Europe Film hned, ale nemusíte zoufat. Vysílají totožné filmy, které už jsem viděl na Cinemaxu :) Český dabing ... to bejvávalo. Na co si pořád hrajeme? Je pravdou, že můžeme být rádi, že nám celý film neodvypráví jeden čitatel, jako je to zvykem v polsku. Na druhou stranu německý dabing nebude dnes o nic horší, než ten náš. A pamatujete si z dob 90 let na "rychlo dabing", kdy upištěná dabingářka dabovala zároveň v jednom filmu starší ženu, dvacetiletou holku a 6 leté dítě a aby toho nebylo málo, tak chlapce? A o překladu už raději nebudu psát. Ty časy, kdy si dala práci s překladem Olga Waló jsou už nenávratně pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...