Přejít na obsah

Nove stanice...


tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník mipo

Takže dnes jsem měl příležitost pohrát si s laděním TV a zjistil jsem toto:

a) při snaze naladit znovu všechny kanály TV naladila pouze 104 digitálních t.j. celý mux 2 chyběl.

b) připojil jsem tedy přívodní kabel přímo do TV a ejhle, objevilo se všech 111 kanálů

c) vrátil jsem kabely do původního zapojení, t.j. přívod od zásuvky do STB a výstup z STB do TV a příjem všech 111 kanálů zůstal zachován

Ať koumám jak koumám, nějak mi to hlava nebere. Vím ale, jak při nějakém dalším výpadku postupovat.

Pro upřesnění mám TV LG374900 (koupený v OK s označením 5000, které prý bylo pouze pro síť OK), STB Handan PVR připojený k TV SCART kabelem (Handan nemá výstup HDMI). Běžně TV sledujeme přes CI+ modul, na vstup STB přepínám pouze při programování nahrávání, nebo při sledování nahraných pořadů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Nechci být znovu ironizován, že jsem jak KC, takže nebudu radit.

Mám u tv signál rozbočený, 1x tv, 1x tv tuner v pc, na pc jsem mux 2 nenaladil. Celá kabeláž nová, pouze pro asi 20 cm kousek od rozbočovače jsem použil starší část komerčního kabelu se zalitým úhlovým konektorem (na druhém konci nový F konektor). Po výměně kablíku vše OK. Podobných problémů, kdy jsem byl naprosto přesvědčen, že jsou kabely vpořádku, jsem v minulosti řešil vícero...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže dnes jsem měl příležitost pohrát si s laděním TV a zjistil jsem toto:

a) při snaze naladit znovu všechny kanály TV naladila pouze 104 digitálních t.j. celý mux 2 chyběl.

b) připojil jsem tedy přívodní kabel přímo do TV a ejhle, objevilo se všech 111 kanálů

c) vrátil jsem kabely do původního zapojení, t.j. přívod od zásuvky do STB a výstup z STB do TV a příjem všech 111 kanálů zůstal zachován

Ať[ koumám jak koumám, nějak mi to hlava nebere.

Jedna vec je mux naladit, druha sledovat ho bez vypadku, takze si over zda kanaly ve zminem muxu bezi bezproblemu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak trochu z jiného hrnce.

Nevím, jak je to v části sítě UPC, kde se pro šření DVB-C využívají i některé kanály IV. a V. tv pásma, ale obrázek si lze utvořit podle stavu v bývalé síti Karnevalu, kde je po omezení analogového vysílání využita pro šíření všech služeb (analog, DVB-C, DVB-T, internet) prakticky pouze polovina celého kabelového televizního pásma, tedy menší část IV. a celé V. tv pásmo, jinak řečeno, více než 30 kanálů (K31 až K69) leží ladem.

Můžeme zde proto pouze spekulovat, co s nimi UPC do budoucna zamýšlí...

 

Bude to třeba služba VoD (video na vyžádání)? Nebo testy DVB-C2 (nečetl jsem, že by se někde v zahraničí tento systém už testoval nebo využíval), nebo třeba zvýšení uploadu internetu (ten ovšem probíhá vnejnižší části pásma a na poloviční šířce kanálu).

Při šířce kanálu 8 MHz je k dispozici datový tok cca 38 MHz, to jsou třeba 2-3 programy v HD rozlišení v jednom tv kanálu/multiplexu...

Ze je v koaxu jeste dostatecna rezerva je jenom dobre, kdyby to bylo naopak byl by mnohem vetsi problem ;-)

Vyuziti tohoto pasma bych videl az s vetsim rozmachem HDTV vysilani a s jeho zkvalitnovanim (vyzsi datovy tok).

 

Stejne tak u normy DVB-C2, i kdyz tam je to mozna jeste vetsi otaznik, protoze by to znamenalo vymenit stavajici technologii, vcetne koncovych zarizeni a pokud k tomu operator nebude mit opravdu padny duvod, tak se jeji nastup v dohledne dobe neda ocekavat.

 

A VoD ? tady bych rekl, ze UPC uz zaspalo dobu, dnesni moderni televizory jiz bezproblemu umoznuji prijem streamovaneho videa, jako archvivy ČT, Novy, (minuly mesic společnost Samsung oznámila, že uzavřela partnerství s CME, díky čemuž budou moci její chytré televize nabídnout i službu Voyo i s jejími filmy, seriály nebo také živými přenosy),

dalsi vec je jiz dost rozmahajici se piratsvi v teto oblasti, coz na ziscich protovozvatelum techto slubez take zrovna neprida

a maly zajem a tim i zisk mozna to bude take duvod, proc se do sluzby videa na prani UPC prilis nechce.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to bych s jistotou neříkal, že cena SUPREME nepůjde nahoru. Na jiných stránkách jsem našel, že UPC od května mění i balíčky internetu a nově upravené půjdou nahoru o 50Kč. Zajímalo by mne, jestli je ve všeobecných podmínkách, že UPC musí stávajícího zákazníka předem informovat o změně poskytovaných služeb a jak dlouho dopředu.

  • -
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul, nepřehledný HD box
  • Frýdek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Ceníky vydané UPC, tj. ten který platí nyní i ten který bude platit od 1.5.2012, jsou v tomto jasné. Cena nabídky Supreme je před 1.květnem i po 1.květnu stejná: 1108,24 Kč.

Stejně tak i u balíčků Kombi Klasik, Kombi Komfort a Kombi Komfort+ zůstávají ceny stejné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď jsem si našel nový ceník

http://www.upc.cz/pdf/UPC_Informace_nov ... 120501.pdf

a

http://www.upc.cz/pdf/Cenik_UPC_platny_od_20120501.pdf

 

Děkuji pěkně i 1100 za SUPREME mi přijde moc a teď nevím, jak si poskládám nabídku po tomto zdražení po skončení akční ceny.

  • -
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul, nepřehledný HD box
  • Frýdek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...