Přejít na obsah

Nove stanice...


tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník mipo
Já mám příjem AXN bez problémů (16:9). Může to souviset s rušením slovenského muxu na 418 MHz, zkontroloval bych kabely...

 

 

Odpověď jak od pracovníka/ce KC. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mipo

K STB jde signál týmž kabelem a zde je příjem bez problémů. Viděl bych problém spíše v párování karty v CI modulu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Myslím, že domněnka o chybě ve spárování karty a CAM je technicky neopodstatněná. Jedná se o jediný kabel, tzn. připojovaný střídavě k STB a k TV? Předpokládám, že je poruchový celý mux 418 MHz, tedy STV, Markíza, Joj atd..., předpokládám, že příjem ostatních kanálů/muxů je dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mipo

Přívodní kabel jde do STB a z něj dále do TV. Ostatní kanály z muxu jsem zatím nezkoušel, ani jsem se zatím nepokoušel o nové ladění. Jsem u TV dosti zřídka, takže tu chybu u AXN zjistila manželka, která u TV tráví mnohem více času. Takže až se k tomu dostanu, dám vědět, jak jsem dopadl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Tak trochu z jiného hrnce.

Nevím, jak je to v části sítě UPC, kde se pro šření DVB-C využívají i některé kanály IV. a V. tv pásma, ale obrázek si lze utvořit podle stavu v bývalé síti Karnevalu, kde je po omezení analogového vysílání využita pro šíření všech služeb (analog, DVB-C, DVB-T, internet) prakticky pouze polovina celého kabelového televizního pásma, tedy menší část IV. a celé V. tv pásmo, jinak řečeno, více než 30 kanálů (K31 až K69) leží ladem.

Můžeme zde proto pouze spekulovat, co s nimi UPC do budoucna zamýšlí...

 

Bude to třeba služba VoD (video na vyžádání)? Nebo testy DVB-C2 (nečetl jsem, že by se někde v zahraničí tento systém už testoval nebo využíval), nebo třeba zvýšení uploadu internetu (ten ovšem probíhá vnejnižší části pásma a na poloviční šířce kanálu).

Při šířce kanálu 8 MHz je k dispozici datový tok cca 38 MHz, to jsou třeba 2-3 programy v HD rozlišení v jednom tv kanálu/multiplexu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...