Přejít na obsah

UPC nabízí v kabelové síti DVB-T multiplexy


Návštěvník Lukas236

Doporučené příspěvky

Návštěvník Zdemax

Neví někdo jaká je v současnosti situace ohledně šíření DVB-T multiplexů v kabelové síti UPC?

Schválně jsem je zkusil naladit na druhé televizi v domácnosti , ale k žádnému není přístup :cry:

Na webu UPC jsem žádnou informaci nedohledal a tady jsem se dočetl , že to po Novém roce zakódovali !?!

 

Lokalita : Praha 10

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neví někdo jaká je v současnosti situace ohledně šíření DVB-T multiplexů v kabelové síti UPC?

Schválně jsem je zkusil naladit na druhé televizi v domácnosti , ale k žádnému není přístup :cry:

Na webu UPC jsem žádnou informaci nedohledal a tady jsem se dočetl , že to po Novém roce zakódovali !?!

 

Lokalita : Praha 10

Stále se to testuje pouze. Chvíli to jede, chvíli ne ...

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Weiny

Naladěno v Otrokovicích! Paráda. Včetně Nova HD, Prima HD a ČT HD. Pro HD stanice jsem musel trochu zařádit s ovladači v Aver TV tuneru,ale už to fachá a navíc to naprosto nádherně v mp4 nahrává! Konečně mohu kvalitně nahrát cokoli v HD z těch tří stanic, aniž bych pořizoval STB s REC :thumright:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník patriot8891

Zdravím,

 

Dnes jsem se rozhodl vyzkoušet, co chytám, a co nechytám. Jsem z ústeckého kraje a mám k internetu zdarma analogovou nábídku mini. Trochu jsem prozkoumal forum a tedy Všechny 4 DVB-T muxy by měly jet na kanálech 21, 22, 23 a 24. Jelikož mam pouze nabídku mini, mám v rozvodně odfiltrovány kanály od 22 výše, takže jsem dnes naladil pouze mux 1. Na kanálech 23 a 24 se kdysi daly naladit další programy analogu, ale Slamb 26. 8. 2010 napsal zde:

 

http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=1682&start=40

 

že se programy z kanálu 23 a 24 přesunuly.

 

Teď se chci zeptat, zda jmyslíte, že je UPC schopno přestat tyto programy filtrovat ještě před zrušením nabídky kklasik, tj. posunout hranici filtru nad kanál 24? Přesunutí těch kanálů asi bude mít souvislost s DVB-T.

 

EDIT:

 

Položil jsem UPC tutéž otázku formouu kontaktního formuláře:

 

Dobrý den,

 

ve Vašich rozvodech by měl jíst signál DVB-T a to na kanálech 21, 22, 23 a 24. K internetu mám zdarma analogovou nabídku MINI. Jelikož mám pouze nabídku MINI, tak jsou v rozvodně odfiltrovány kanály 22 a výše a proto naladím pouze DVB-T MUX 1 na kanálu 21. Kanál 22 je dle frekvenčního plánu prázdný a programy z kanálů 23 a 24 byly v srpnu minulého roku přesunuty. To si souvisí se zavedením DVB-T.

 

Proto se chci zeptat, zda UPC plánuje zvýšit hranici filtru od 25. kanálu výše a to hromadně všude, nebo zda si můžu nechat zažádat o změnu. Vím, že se postupně ruší nabídka klasik. Zrušením této nabídky a zrušením filtrů by byl problém vyřešen, ale nevím, kdy v mé lokalitě dojde ke zrušení. Shrnu tedy všechny otázky ještě jednou:

 

1) Plánuje UPC změnu filtrů u nabídky MINI (buď hormadně, nebo individuálně)?

2) Kdy by měla v mé lokalitě být ukončena nabídka klasik?

 

S pozdravem

 

ODPOVĚĎ:

 

Touto cestou byvchom Vás chtěli informovat, že v případě je Vám poskytován analogový příjem prostřednictím sítě UPC, jsou Vám vedeny pouze kanály z nabídky UPC a dle frekveční pozic určených pro Vaši lokality bydliště.

 

Vzhledem k Vašemu dotazu Vám v samostaném e-mailu zasíláme aktuální složení programů vysílaných přes analogový příjem Mini.

 

Současně bychom Vás rádi informovali, že o případné postupné digitalizaci a tedy i ukončení analogové služby Klasik ve Vaší lokalitě bydliště, budete dále v předstihu informován. V současné chvíli neprobíhá ve Vašem regionu digitalizace služeb kabelové televize UPC.

 

______________________________________

 

Takže to shrnu tak, že mi na první otázku vůbec neodpověděli, takže sem závislý na vašich reakcích. Nebo pak jen kontaktovat telefonicky, aby nedocházelo k odbočování od tématu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď se chci zeptat, zda jmyslíte, že je UPC schopno přestat tyto programy filtrovat ještě před zrušením nabídky kklasik, tj. posunout hranici filtru nad kanál 24?

Tak to vzdadnem pripade, to by takovy fitr nejprve museli mit a pak ho jit jeste k vam nainstalovat, coz nepripada v uvahu.

Po ukonceni vysilani analogove nabidky Klasik budou filtry postupne odebrany, ale myslim ze i to bude chvily trvat, protoze to jsou stovky a ne-li tisice rozvodnych skrini, odkud je potreba ty filtry jednotlive vymontovat.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • Po roku...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...