Přejít na obsah

UPC nabízí v kabelové síti DVB-T multiplexy


Návštěvník Lukas236

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Po delší době nepřítonosti jsem dnes proladil DVB-T tuner, byl jsem docela překvapený. Podrobnosti neuvádím, asi stále ve stadiu testů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po přečtení tohoto tématu jsem se zaradoval, že zkusím přijímat digitální TV vysílání bez STB. Bohužel při ladění se mi nepodařilo naladit žádný digi TV program ani rádio.

Při testu digitálního signálu mi TV hlásí špatný signál - na frekvenci 474, 482.

Nevím jestli dělám něco špatně já nebo jestli mi jde v káblu vysílání DVB-T, jak UPC uvádí - zaslali mi frekvenční plán pro moji adresu, ale nevím jestli všechno to co uvádějí u nás běží.

Dokáže mi někdo něco poradit ? Pokud mi to ovšem nepůjde, tak se nic neděje.

Televizor - Philips 32PFL5403D - tuner analog a DVB-T.

UPC Brno Jundrov - kabelová digi TV Starter.

Díky.

Pravdepodobne to bude tim, ze mas pouze nabidku Starter, diky tomu mas odflitrovane kmitocty na kterych bezi DVB-T.

Az v Brne dojde k ukonceni analogove nabidky Klasik a tim i odfiltrovani kmitoctu, pojede DVB-T pak vsem.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jay

Rodiče mají nabídku Starter a jede jim plná nabídka DVB-T a před měsícem kdy tu ještě běžel Klasik už DVB-T fungovalo také.Asi se to dost liší podle lokalit :?:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na stánkách UPC je toto popsané pod novinkami v kabelové televizi :

 

4 DVB-T muxy nasazeny 25.8.2010

Pro klienty s TV přijímači nebo DVD rekordéry s vestavěným DVB-T tunerem máme dobrou zprávu. U jakékoli digitální služby (a také s analogovou službou Mini* a Klasik*) získáte zcela zdarma přístup ke kvalitnímu vysílání českých programů. Bonusem je přístup ke 3 programům ve vysokém rozlišení: ČT HD, Nova HD a Prima HD. 4. multiplex prozatím využíváme k testování. Do budoucna bude použit pro nové české projekty, buď volně přístupné programy nebo i placené programy.

 

Nabídka je zajímavá také pro správce domů, zaručí totiž kvalitní příjem digitálních programů bez ohledu na příjmové podmínky a bez změn kmitočtů apod. Služba je dostupná ve městech: Brno, Hradec Králové, Ostrava, Pardubice, Praha, Plzeň, sever Čech (od Chomutova po Děčín), Zlín a Otrokovice. TV přijímač s DVB-T tunerem ladíte na 21. kanále resp. frekvenci 471,25 MHz.

 

Takže teotreticky dle sdělení UPC by mi něco jít mělo, ale skutečnost je jiná. I ta frekvence je uvedená jiná než mi poslali ve frekvenčním plánu, je tam uveden jen jeden kanál a v nadpise se píše o čtyřech , ale informace na internetových stránkách UPC jsou slušně řečeno hodně tendenční a člověk, když něco konkrétního potřebuje, tak musí hledat téměř pokoutně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petro_cz

Ahoj, nevím, jak u vás, ale u mě NOVA HD šíleně zadrhává a seká se. jinak to ujde, HBO ani jine premiove kanaly jsem nenaladil . Lokalita PLZEN

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Colomboa

Podle mých informací od lidí z UPC je zařazení DVB-T multiplexů zatím zkušební, neoficiální a není ve všech městech. Zajímalo mne, jak je tomu ve Zlíně ani v Otrokovicích a zatím to není součástí nabídky. Původně bylo zařazení plánováno na konec srpna, ale zatím tak nebylo uskutečněno. Snad se tak stane do konce roku, nebo začátek příštího roku. Takže ve Zlíně a Otrokovicích to není zatím třeba zkoušet ladit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, někdo tady už dříve psal, že v Brně lze DVB-T naladit.

Já naladím jen na kanále 24 programy Pay 1-5. U mě nehrajou. Dotazovala jsem se na UPC, zda je vysílání v mé lokalitě funkční. Operátorka byla z mého dotazu doslova v šoku, a to už mě tam k nešťastníci přepli z technické podpory UPC /předpokládala jsem, že tam by mi mohli poradit.

Zajímalo mě, jestli třeba nemusím mít alespoň základní digitální nabídku /Starter/, já mám pouze analogovou Klasik.

Paní v zákaznickém centru byla ochotná vše prověřit. Skutečně došla odpověď, že v Brně je zatím test.provoz, a že mě budou o dalších krocích informovat.

Mimochodem jsem si stáhlá frekvenční plany pro Brno nabídky klasik s platnosti 10.9. a frekvence na mém TV vůvec nesedí, tak nevím.

Vysílání DVB-T jsem zkoušela ladit na TV LG s tunerem DVB-T bez MPEG-4, takže předpokládám, že HD programy stejně neuvidím, nicméně mě zajímalo, zda spatřím velký rozdíl od analogu, jak funguje průvodce apod.

S přechodem stále váhám kvůli složitosti nahrávání a placení poplatku za pronájem PVR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník Mayki

Včera jsem zjistil, že mi zmizela nabídka DVB-T programů v kabelu UPC, doteď jsem jich tam měl cca 14 i s HD kanály. Nevíte někdo jestli to zase pustí? Lokalita Havířov.

 

Edit : tak už to jede, musel jsem přeinstalovat AverTV na PC... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...