Přejít na obsah

Karneval - light 512/150 ??


Návštěvník Anonymous

Doporučené příspěvky

Návštěvník Worm
Ano, Turbo se da poridit i bez televize, pak je ale o 200,- drazsi. Light a zrejme i nove "nizke" 2G a 10G tarify pujdou (pravdepodobne) poridit bez televize take, ale pak budou o 100,- drazsi. Ergo je tam pausal 100,-

 

Home Mini mas za 100,- (plus 90,- povinne hovorne, ktere ale temer kazdy muze vyuzit a obratem odecist z uctu za mobil). Takze se to srovnalo a pausaly muzem ignorovat.

 

Ne ne, žádné srovnávání nebo ignorování! Cena za Trubo bez TV je 1.290 Kč, cena za ADSL je složená z ceny za telefon + za samotné ADSL. Můžeme dejme tomu zohlenit ten kredit, ale to nám zase Telecom něco vnucuje (spouta lidí by dala přednost ceně bez kreditu a nebo ceně bez poplatku za telefon).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad vnucovany telefon k adsl....do minuleho tydne jsem zil v domneni, ze je technologicky nemozne poskytovat adsl bez telefonni stanice, ale pak jsem se dozvedel, co vetsina z vas asi vi, ze technologicky tomu nic nebrani je zatim pouze obchodni politika CTc a lenost prejit na jiny zpusob billingu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

To je jasné, stačilo by kdyby si Telecom účtoval jenom nějaký poplatek za telefonní zásuvku. Ale proč to dělat, když může vybírat dvě stovky za pro mnohé zbytečný tarif. :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne ne, žádné srovnávání nebo ignorování! Cena za Trubo bez TV je 1.290 Kč

 

Souhlas. Ale já to interpretuju jako že 1.090,- stojí samotné Turbo (což je bundlovaná cena), TV nabídka s podivným názvem KOMPLET pak stojí 299,- a měsiční paušál za koax je 200,- BTW zapomínáš přípočíst ke všem internetovým službám Karnevalu 100,- za veřejnou IP, kterou považuju za zcela nezbytnou, a pro přehlednost trochu zaokrouhlovat (přidat 10 korun).

 

Takže mi přijde pro jakékoliv srovnání jako docela férové tvrdit že Turbo stojí 1.200,- televize 300,- a paušál je 200,-

 

Podobně současný Light stojí 700,- televize 400,- a paušál 100,-

 

To že ceníky mají napsané strašně nelogicky není můj problém ale jejich, prase aby se v tom vyznalo. Proto jsem psal že když srovnávám ADSL oproti Lightu, tak jsou oba paušály stejuné, takže se dají ignorovat. To že při Lightu je menší paušál (a dražší televize) oproti Turbu je drobná nelogičnost v tvorbě cen, u této firmy bohužel obvyklá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

Souhlas. Ale já to interpretuju jako že 1.090,- stojí samotné Turbo (což je bundlovaná cena), TV nabídka s podivným názvem KOMPLET pak stojí 299,- a měsiční paušál za koax je 200,-

 

Nekomplikuj to zbytečně, samostatné Trubo stojí prostě 1.290 Kč (to zajímá zákazníka), samotné ADSL - nelze.

 

BTW zapomínáš přípočíst ke všem internetovým službám Karnevalu 100,- za veřejnou IP, kterou považuju za zcela nezbytnou, a pro přehlednost trochu zaokrouhlovat (přidat 10 korun).

 

Nesouhlasím, mám nevřejnou IP adresu a nemám s tím problémy. Samozřejmě bych veřejnou uvítal a v ceně Truba (tj. připojení pro náročnější uživatele) by být měla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale já to nekomplikuju, já to naopak zjednodušuju, a to není ironie!!! Vidět nabízenou službu jako balíčky, které se k sobě skládají je přece mnohem přirozenější, než tabulka, kde je stejná služba uvedena se dvěma různými cenami.

 

Samostatné turbo = bundlované turbo + paušál.

Samostatné adsl = ceníková cena adsl + paušál.

 

..opravdu v tom není rozdíl. Máš ale pravdu že srovnávat cenu samostatného Turba s ceníkovou cenou nějakého adsl je blbost, pokud pevnou linku nepotřebuju z jiného důvodu (firma). Měla by se k adsl připočíst minimálně stokoruna, v případě že ti chybí obě ruce a nezvedneš sluchátko pak 190 korun :)

 

Sorry, ale jestli nemáš veřejnou IP, tak ti nefunguje prakticky žádná P2P záležitost- nemluvím hned o sdílení gagabajtů dat, nefunguje ani přímé posílání vzkazů v ICQ (jen přes server), secure messaging plugin do Mirandy si taky neskrtne, VoIP záležitosti nepoběží (jen Skype, ale jen díky relays, a je jen otázkou času než jejich uživatelům dojde trpělivost a zabanujou to)... Já to vidím jako velké omezení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Sorry, ale jestli nemáš veřejnou IP, tak ti nefunguje prakticky žádná P2P záležitost- nemluvím hned o sdílení gagabajtů dat, nefunguje ani přímé posílání vzkazů v ICQ (jen přes server), secure messaging plugin do Mirandy si taky neskrtne, VoIP záležitosti nepoběží (jen Skype, ale jen díky relays, a je jen otázkou času než jejich uživatelům dojde trpělivost a zabanujou to)... Já to vidím jako velké omezení.

 

Ja vidim absenci verejny IP taky jako velkej nedostatek, uz kvuli nemale cene Turba. Zaroven bych ale rad oponoval s tim ze je to u ADSL standardem - zrizoval jsem ho pritelkyni cca pred tremi mesici, nabidky jsem prebiral a vybiral velmi peclive a za IP chtel platit skoro kazdy. Nakonec jsem skoncil u EMEY, jeji nabidku doted povazuju za nejlepsi a nejferovejsi. Ale za IP si taky uctujou nejakej mesicni baksis, tusim ze kilo.

 

P2P jedu na neverejny docela uspesne, ale verejnou vyhledove planuju tak jako tak. Tvoje pripominky maj svou pravdu, casem to budu nezbytnost (jestli teda nevystacis jenom s http a mailem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

Samostatné turbo = bundlované turbo + paušál.

 

Jakej paušál? Za kabelovku nebo tvůj vymyšlenej paušál?

 

Sorry, ale jestli nemáš veřejnou IP, tak ti nefunguje prakticky žádná P2P záležitost- nemluvím hned o sdílení gagabajtů dat, nefunguje ani přímé posílání vzkazů v ICQ (jen přes server), secure messaging plugin do Mirandy si taky neskrtne, VoIP záležitosti nepoběží (jen Skype, ale jen díky relays, a je jen otázkou času než jejich uživatelům dojde trpělivost a zabanujou to)... Já to vidím jako velké omezení.

 

DC funguje bez problémů, ICQ taktéž (posílání souborů bude asi problém), VoIP jsem nezkoušel. Já v tom zase tak velký problém nevidím. Veřejně přístupný WWW nebo FTP server fungovat nebude, ale k tomu není Turbo ani vhodné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

> Jakej paušál? Za kabelovku nebo tvůj vymyšlenej paušál?

 

Za ten "jejich" vymyšlenej paušál. Koukej, když dáš dvě služby dohromady, a celková cena je nižší než součet jednotlivých služeb, tak tomu rozdílu (který se počítá do celkové sumy jen jednou místo dvakrát) se obvykle říká paušál. Je úplně jedno jak tomu budeš říkat, a jestli to v ceníku uvedeš jako samostatnou položku nebo ne. Karneval při bundlování dvou služeb snižuje cenu, ergo tam má paušální poplatek. Sem myslel že je to docela jasný.

 

> DC funguje bez problémů

 

Aha, a stáhneš něco od passive usera? A nesere ostatní passive usery že nic nestáhnou od tebe?

 

> ICQ taktéž

 

A nevadí ti, že tvoje zprávy jsou přes server, který si je loguje?

 

> Veřejně přístupný WWW nebo FTP server fungovat nebude, ale k tomu není Turbo ani vhodné.

 

No, já bych například uvítal vlastní smtp. Mail uvidím okamžitě jak přijde, neskladuje se na pop3 serveru, můžu odmítat spamy ještě dřív než je spammer začne odesílat, a fůru dalších věcí. Vlastní www taky není od věci. Ano, upload je limit, ale aspoň máš vše pod vlastní správou, o nic se nemusíš doprošovat správce, neplatíš za hosting, atd..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

Karneval při bundlování dvou služeb snižuje cenu, ergo tam má paušální poplatek. Sem myslel že je to docela jasný.

 

No zajímavá teorie. Možná na ní něco je, ale spíš ne. Tou sníženou cenou Turba v bundlu s Kompletem spíš chce Karneval nalákat lidi, aby si pořidili obě dvě služby. Tvoje úvahy o tom paušálu bych raději opustil a držel se ceníku, protože ten je pro zákazníka podstatný.

 

Aha, a stáhneš něco od passive usera? A nesere ostatní passive usery že nic nestáhnou od tebe?

 

Od passiva nic nestáhnu, ale activů je dost. :wink: A jestli jsou ostatní passivové nasraní? No možná jo, mají smůlu. 8)

 

A nevadí ti, že tvoje zprávy jsou přes server, který si je loguje?

 

Ne.

 

No, já bych například uvítal vlastní smtp. Mail uvidím okamžitě jak přijde, neskladuje se na pop3 serveru, můžu odmítat spamy ještě dřív než je spammer začne odesílat, a fůru dalších věcí. Vlastní www taky není od věci. Ano, upload je limit, ale aspoň máš vše pod vlastní správou, o nic se nemusíš doprošovat správce, neplatíš za hosting, atd..

 

Ve vlastním SMTP serveru moc výhod nevidím, a vlastní POP3? To bych si musel pořídit ještě jeden počítač jako server.

 

WWW server na Turbu? To myslíš vážně? Návštěvníci by určitě byli z 300 kb/s linky nadšeni. :lol: To radši tu stovku investuj do placeného hostingu na Pipni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...