Přejít na obsah

Karneval - light 512/150 ??


Návštěvník Anonymous

Doporučené příspěvky

[ Strejda si prave poridil ADSL, 512k/128k/8G za 690,- a peje na to zatim samou chvalu. Je to o dve stovky levnejsi nez ta 1M/10G nabidka od Karnevalu (predpokladam opet onen idiotsky priplatek 100kc za samorzejmost jako verejnou IP), pripadne o stovku drazsi nez ta 256k/2G nabidka (ktera po navyseni na 8G bude stat dalsich 6x30 = 180,-). Takze v obou pripadech horsi nabidka, navic dodavany kabelovy modem neumi delat wifi AP.

 

Dobre, 512k je teoreticka rychlost, a jakou to bezi ve skutecnosti , když dobre pujde dosahne na 50k, pak uz to neni vysokorychlosti internet, ale snek oproti 1M.

 

K čemu je dobrý takovýto matoucí příspěvek? (nebo se snad jedná o recesi?)

Mám přípojku ADSL 512/128 doma i v práci a rychlost je stále 300 - 450 k. Připojení je bez výpadků, cena příznivá (650 vč.DPH) a servis poskytovatele také dobrý. Zatím nemohu říci jediné křivé slovo ... .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm
ToP: Ono jim to dojde, ale musime jeste chvilku pockat. Premysleni jde lidem od Karnevalu pomaloucku. Strejda si prave poridil ADSL, 512k/128k/8G za 690,- a peje na to zatim samou chvalu.

 

Hmm, tady zase někdo zapomněl na paušál za telefon, že... :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ToP: Ono jim to dojde, ale musime jeste chvilku pockat. Premysleni jde lidem od Karnevalu pomaloucku. Strejda si prave poridil ADSL, 512k/128k/8G za 690,- a peje na to zatim samou chvalu.

 

Hmm, tady zase někdo zapomněl na paušál za telefon, že... :roll:

 

Hmm, já bych zase řekl, že se zde stále stejné argumenty opakují donekonečna. Již vícekráte zde bylo v různých obměnách řečeno, že ne každý produkt je nejvhodnější pro každého. Ten kdo pevnou linku poslal do pryč, protože si spočítal, že se mu nevyplatí, pro toho jsou jistě tarify Karnevalu zajímavější, než pro druhého, který pevnou linku má a měl by ji stejně, ať už s ADSL či bez něj ... . Pak paušál do kalkulace samozřejmě nedává a ADSL mu vychází zajímavě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

Vy to počítáte jako pracovníci marketingového oddělení. To bychom mohli taky tvrdit, že je ten Internet zdarma jenom příplatek za ADSL je 690 Kč měsíčně. :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak bych to tedy měl počítat jinak? Poslední možnost, která by snad připadala v úvahu pro účely těchto diskuzí je, nějak procentuálně rozdělit linkový paušál mezi hlasové a datové služby dle výše platby za hovorné a objemu přenášených dat. Pak se ale v porovnávání tarifů jednotlivých poskytovatelů datového připojení nedostaneme vůbec nikam, protože to je, jak jsem psal výše, čistě individuální kalkulace každého jednotlivého zákazníka. A tak to v principu také ve skutečnosti je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Worm: Ano, nezapocital jsem pausal za telefon. Je to korektni, protoze ani k cenam za tarify Karnevalu nezapocitavam pausal za televizi, protoze predpokladam ze ty ceny budou bundlovane. Nebundlovane budou asi o stovku drazsi, takze se to akorat vyrusi s poplatkem za home mini.

 

Jestli jsou ceny o kterych debatujeme opravdu nebundlovane (ja tomu alev neverim), tak se rozdil mezi Karnevalem a ADSL o stovku snizi- i tak ale bude ADSL o 100,- resp 60,- vyhodnejsi nabidka. Teprve pokud ti u Karnevalu nebude vadit neverejna IP, vyjde to cenove nastejno a Karneval se stane pri stejnych limitech vyhodnejsi diky pravdepodobne nizsi (ale z neznameho duvodu neuvadene) agregaci nez ADSL, ktere ji ma 1:40.

 

Ten cenik Nextry je dost debilne udelanej, zminku o tom zda je to s nebo bez DPH jsem tam nenasel- jestli je to bez DPH tak jsem prirozene kecal a je treba pripocist 19%. Karnevalu nemuzu uprit jako plus ze vzdy a dusledne uvadi ceny vcetne DPH..

 

Strejda to sice kupoval domu ale na firmu (klasickej vychcanek), a je platce DPH takze ji stejne platit nebude. Jo, a jeste natahl drat pres balkon k sousedovi. Proc se vubec ti pitomi provideri obtezujou blbou a deravou formulkou o "vlastni potrebe", kdyz to evidentne stejne nikdo nebere vazne, a zatim neni znam pripad, ze by ISP nekoho opravdu postihnul? Mimochodem copy&paste z jineho fora:

 

Ota 6. 1. 2005, 16:14 ota@olcz.net http://olcz.net

Od Karnevalu se nesmi konektivita davat dal, no ale vetsina siti v Brne pres to frci :-D My tady kabelovku tedy nemame a v soucasne dobe vyjednavame garantovane pripojeni s nekolika firmami. Zatim jsme pripojeni celou siti bezdratove, jak to bude dal uvidime.

 

Jiry 6. 1. 2005, 16:16 laina@seznam.cz

vubec? tomu bych neveril....to si tp. nesmim ani doma nasdilet internet pro vice PC?

 

Ota 6. 1. 2005, 16:18 ota@olcz.net http://olcz.net

V ramci jedne domacnosti ano, ale treba se sousedem uz ne. Maji to v podminkach pod pokutou 10.000,- Kc a vypovezenim smlouvy. Ale co vim tak dost lidi jim na to kasle a o zadnem postihu jsem jeste neslysel.

 

Jiry 6. 1. 2005, 16:20 laina@seznam.cz

tak to se ihned mrknu na podminky...precejen jsme chteli zpristupnit (s nejakym omezenim) internet i ven (hodit nekolik IP adres do vzduchu, nekdo by se na to urcite chytl)

 

Ota 6. 1. 2005, 16:24 ota@olcz.net http://olcz.net

Ono se toho nema... A prece se to dela. Kde neni zalobce neni soudce, asi tak. Oni tam neco pro sichr maji, aby jim nekdo neprodaval jejich kabelovou tv pro celou ulici, to je pochopitelne. Samozrejme si myslim ze kdyz si dva sousedi vemou tv napul tak oni po tom asi nijak nejdou.

 

Jiry 6. 1. 2005, 16:28 laina@seznam.cz

no a dyby slo o vice sousedu? :-D , i kdyz znamy je zrovna (sice ne pres wifi) pripojen asi s dalsimi 4mi uzivateli pres karneval...kdovi teda jak mu to dlouho vydrzi :-!

 

Ota 6. 1. 2005, 16:29 ota@olcz.net http://olcz.net

Ve vasi siti bych to zatim nijak nedramatizoval... Myslim ze znamemu to vydrzi jak dlouho bude chtit, oni si zase jen tak neodrovnaji klienta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Standa: Co je to za providera, ten pulmegabit za 650,- s DPH? Jaky je tam limit nebo fup? Je to pres CTc nebo LLU?

 

Je to volny.cz. Já mám ty smlouvy ještě za trochu lepší cenu (á 550 Kč bez DPH). Po Novém roce to však zdražili na nynějších 599 Kč bez DPH. Další infa mají na http://adsl.volny.cz/vysokorychlostni-internet/ nebo na help line 246 000 333 (non-stop).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm
Worm: Ano, nezapocital jsem pausal za telefon. Je to korektni, protoze ani k cenam za tarify Karnevalu nezapocitavam pausal za televizi, protoze predpokladam ze ty ceny budou bundlovane. Nebundlovane budou asi o stovku drazsi, takze se to akorat vyrusi s poplatkem za home mini.

 

Ovšem u Karnevalu televize NENÍ povinná, Turbo se dá pořídit i samostatně!

 

Prostě myslím, že uvádět cenu za ADSL bez poplatku za telefon je trochu zavádějící.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, Turbo se da poridit i bez televize, pak je ale o 200,- drazsi. Light a zrejme i nove "nizke" 2G a 10G tarify pujdou (pravdepodobne) poridit bez televize take, ale pak budou o 100,- drazsi. Ergo je tam pausal 100,-

 

Home Mini mas za 100,- (plus 90,- povinne hovorne, ktere ale temer kazdy muze vyuzit a obratem odecist z uctu za mobil). Takze se to srovnalo a pausaly muzem ignorovat.

 

Jina je situace u 2Mbit/30G adsl, tam mas pausal porad 100,- coz je min nez pausal 200,- u Turba, takze tam je to treba zohlednit, stejne jako vyssi limit 30G.. ale to neresim, zajimaji me ty nizsi tarify. Spis by mne zajimalo jak je to s tou DPH u Nextry, budu se muset zeptat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...