Přejít na obsah

Modem Compal CH7465LG


kotasek

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník cz01
V 2. 12. 2016 v 14:41, quadra2030 napsal:

Toto je znamy problem vsetkych DOCSIS 3.0 modemov, ktore pouzivaju Puma 6 (Intel/ex Texas Instruments) chipset.. staci si pozriet fora velkych kablovych providerov (ComCast, Rogers, Virgin..) - po par hodinach ci dnoch sa stracaju pakety, zvysuju pingy, restart to zase na nejaky cas vyriesi. Intel na to s*rie ci velmi neochotne reaguje (co sa da pochopit, business s DOCSIS chipsetmi tvori zlomok percenta celeho obratu).. Compal musi cakat, kym Intel nieco vyriesi - a prednost maju velki US operatori (kde su najvacsie peniaze).

 

Modemy s Broadcom chipsetom (Technicolor 7200, Ubee EV/W32xx) funguju bez problemov.. ak by sme sa dozili toho, ze UPC povoli vlastne DOCSIS modemy (podobne ako bola donutena Unitymedia v Nemecku, ktora tiez patri UPC), tak by bol skvely Netgear CM600 - 24/8 DOCSIS 3.0 modem, bez Wifi paskvilu, Broadcom chipset.. velmi stabilny.

Poslední dobou jsem si všiml, že mi zlobí wifi. Zlobí wifi znamená, že mi klesne přenosová rychlost na cca 5 - 18 Mb/s. Při měření první vteřiny jednou normálně přes 100Mb/s a klesá až do zmíněných hodnot. Myslel jsem si, zda není problém v klientském adaptéru, ale pomohl až restart modemu. Po restartu je rychlost wifi dobrá a konstantní (přes 100Mb/s). Jsem typicky připojen přes 5 GHz AC, někdy 2,4GHz N a to podle síly signálu (mám stejné SSID a modem mám na druhém konci bytu). Zběžně jsem si tady prolétl toto vlákno a našel jsem obecné informace, že Puma chipset není kvalitní a vykazuje packet loss po nějaké době. Typicky mi wifi zlobí někdy po x hodinách, někdy ve dnech (pokud využívám méně náročné služby, tak si toho ani nemusím všimnout, že jede wifi pomalu). Modem restartuji přes web interface, dříve jsem vypnul z napájení, ale škoda že start trvá tak dlouho.

Má otázka zní, zda máte nějaký tip, jak to řešit bez restartu modemu prosím s tipy. Verze firmware CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p6-NOSH

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

17 hours ago, cz01 said:

Puma chipset není kvalitní a vykazuje packet loss po nějaké době.

Citoval si moj prispevok spred styroch rokov - odvtedy Intel a vyrobcovia implementovali opravy do aktualnych verzii fw, nie je to 100% odstranene (je to hw problem chipsetu), ale v dostatocnej miere pre vacsinu uzivatelov (ktori o tom ani nevedia).

Co opisujes, je skor problem WiFi casti modemu (Celeno), s tym nema Puma chipset nic spolocne (okrem spolocneho fw), ako ti uz pisali, nastavaju vypadky aj pri pripojeni cez ethernet? Na WiFi ti nikto nic nezaruci..

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...