Přejít na obsah

nové stanice


Návštěvník jardazholesovic

Doporučené příspěvky

Hm, tak Disney Channel se nám rozpadá a to doslova. S datovým tokem sotva 1 Mb/s je obraz nekoukatelný. A to nemluvím o faktu, že nevysílá ani v plném PAL rozlišení. Asi napíšu na digizone, upc a disney, ať mají ostudu a přejdou krásně na 720x576 a 2,5 Mb/s...

 

Tak vida, že to jde, když se chce. Disney Channel začal vysílat v rozlišení 720x576 s datovým tokem 4,5 Mb/s. Bravo, jsem opravdu rád! Je to fakt rozdíl a takhle by to mělo správně být. Snad to vydrží :)

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle by to mělo správně být? Nemyslím. Je fajn, že Disney Channel zvýšil rozlišení a datový tok, ale správně by to mělo být v 16:9. Tak jak vysílají teď je to stejně jenom polovičaté řešení. Drtivá většina pořadů, které Disney Channel vysílá je v 16:9, ale Disney Channel je ořezává. To je prostě v roce 2010 špatně. Kdyby vysílali alespoň v letterboxu jako Minimax, Animax nebo Nickelodeon. Sice by to byla také pěkná prasárna, ale mnohem menší než tyhle ořezy, které navíc někdy vypadají dost neprofesionálně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vymlouvat ti to nebudu, ale když se podíváš podrobně na to, co tam běží, zjistíš, že nemáš pravdu. 16:9 pořadů tam vysílají minimum. Disney Channel o 16:9 uvažuje, ale je na to ještě brzy. Jinak nevím, co se ti nezdá. Momentálně ze všech dětských kanálů vysílá v nejlepší kvalitě.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se mýlím? Myslím že ne. Co všechno bylo natočeno v 16:9 a Disney Channel vysílá v ořezu? Určitě všechny filmy, všechny animované seriály, které teď na Disney Channel běží, kromě Handy Mandy a Little Einsteins (+ od pondělí Fairly Odd Parents, který je v 16:9 až od pozdějších sérií), z hraných seriálů pak Aaron Stone, Zeke a Luther, K9, H2O, Sony with a Chance a Lazy Town, v pozdějších sériích (ke kterým se náš Disney Channel zatím nedostal, ale je to jistě jen otázka času) i Hannah Montana, Wizards of Waverly Place a Jonas. To je zásadní většina z toho, co Disney Channel momentálně vysílá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že se vysílá v 21 století v tak mizerné kvalitě nechápu a přijde mi to totální diletanství, jestli tyhle televizní firmy zaměstnávají totální lamy, to nevím, ale vypadá to šíleně. Sledvat film 16:9 vnořený do 4:3 , takže výsledný obraz se kvalitou přibližuje rozlišení displeje lepšího mobilního telefonu. Já bych přivítal, aby UPC umožnilo aktivní výběr kanálů, třeba na internetu mořnost si ke svému účtu zaškrtat co chci sledovat, pak bych nemel 99 kanálů, ale jen třeba 20 a hned by bylo vidět, oč je zájem. Doufám, že někoho kompetentního napadne se kvalitou programů zajímat , kdyby se alespoň jakoprvní krok začalo šířit vše v 16:9, vždyť je to jak v pravěku! Kdyby nebylo Novy a její 16:9, tak dodnes koukáme na 50 let starý formát a naše LCD trpí vypálenými pruhy. JE to jen o tom to chtít a ne se jen vymlouvat a hledat důvody, proč to nejde. :twisted:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JN,bylo by fajn kdyby si člověk mohl vybrat jen ty programy,které chce.Kdyby dali nějakou základní nabídku,třeba 20-ti programů a člověk by si mohl doobjednat pak jen to co bude chtít.Tak to myslím PODA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono je na tom to nejhorší, že někteří výrobci už nenabízejí v menu tv možnost nastavení tzv. automatického nastavení formátu, tzn., že koukáš na šišaté hlavičky a loga, dokud si nenastavíš trapný formát 4:3. Prý to tak je, že lidé jsou ochotnější více koukat na roztáhnutý obraz a nevadí jim sledovat roztáhnuté ústa od ucha k uchu. Koupil jsem si LED LCD Samsung řady 6 a tuhle možnost jsem již v menu nenašel. Ptal jsem se prodavače (vím, že vědí prd), ale on mávnul nad tím rukou s tímto tvrzením. Asi bude mít pravdu, viděl jsem u přátel, že to opravdu neřeší a kdyby jim tam hrál šišatý monoskop, možná si toho všimnou pokud je na to upozorním. Dalším překvapením pro mě bylo, když jsem si koupil do slotu čtečku s kartou UPC a zjistil jsem, že mám roztaženější obraz, než pře setbox od UPC. Mám prostě loga tv blíže k okrajům tv. Tak teď nevím, co je v pořádku, tedy jestli ukazuje tv, nebo setbox v pořádku. Ale j pravdou, že s kartou v tv nevidím neduhy, typu černých náhodných pásů na okraji obrazovky a stejně tak v levém horním pásu náhodné a nebo trvalé přerušované bíle pásy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono je na tom to nejhorší, že někteří výrobci už nenabízejí v menu tv možnost nastavení tzv. automatického nastavení formátu, tzn., že koukáš na šišaté hlavičky a loga, dokud si nenastavíš trapný formát 4:3. Prý to tak je, že lidé jsou ochotnější více koukat na roztáhnutý obraz a nevadí jim sledovat roztáhnuté ústa od ucha k uchu. Koupil jsem si LED LCD Samsung řady 6 a tuhle možnost jsem již v menu nenašel.

 

Doslova tato funkce v menu není, ale přesto to jde :-)

 

Menu - Obraz - Obraz-možnosti:

Velikost: Automat. formát

Režim obrazu: 4:3

 

A je to - 4:3 je 4:3 a 16:9 je 16:9. Zatím to zabralo na všechny Samsungy, co jsem měl v poslední době v ruce.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CableG - tak jsem zjistil, že v síti UPC digital je mnoho programů, které mají pomalu formát přenosné televize Pluto. Nejhorší jsou programy typu Sport 1 apod. jenž vysílají ve formátu 4:3 s horní a dolní černou lištou. Musel jsem si přisunout židli blíže k obrazovce :D Zkusil jsem automat "rozšířená obrazovka", ale nic moc to neřeší, je rozmazaný a matnější obraz. Začínám se tedy nedivit lidem, kteří koukají na šišaté hlavy :roll: Co jste vy všichni zvolili za formát a nebo jak to řešíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...