Přejít na obsah

smtp server


Návštěvník graver

Doporučené příspěvky

Mě poslali tokovou zprávu (citát):

Abychom předešli dalším negativním důsledkům, provedli jsme na Vašem internetovém připojení v souladu s Všeobecnými podmínkami omezení, která mají dalšímu šíření virů zabránit. 
V tuto chvíli máte povolenu komunikaci pouze na portech 80 (http), 443 (https), 110 (pop3), 25 (smtp), 143 (imap), 53 (dns), 67 a 68 (dhcp).

Ale ono to stejně nefungovalo všechno tak jak je popsáno...

Při posílání spamů logicky bloknou porty přes které pošta odchází :)

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník joe_upc_ka4

Teda, nevím, zda jste nepřehlédnul ten fakt, že UPC uvádí, které porty zůstávají volné. V mém případě blokovali port 25 a některé další, protože mi nehrálo ani rádio...

Jestliže nás nají v UPC "jako na dlani" protože identifikují účastníka na základě čísla modemu, tak musí vědět kdy byl připojen a kdy odpojen. To tvrdí oni...

Poslal jsme jim výpis (citát) ze systémového protokolu a v dobu, kdy měl být vir (nebo snad spam) odeslán, spal můj počítač spánkem spravedlivých, stejně jako já.

Od té doby s nimi není řeč, nereagují na veškeré zprávy ode mne.

A já také odmítám stále dokola vyplňovat své nacionále do debilního formuláře na jejich webu. Skoro celou plochu obrazovky zabírají políčka pro osobní údaje a jen malé okénko (jako klíčová dírka) je určeno pro zprávu uživatele. Opravdu geniální matoda, jak odradit od psaní na UPC.

Telefonický rozhovor je také ve stylu "já o koze, on o voze". Když vás hovor zastihne někde venku mimo počítač, je dílo nedorozumění dovršeno.

 

P.S.

pro Marek-26: Pro citujete citát?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím co přišlo. Ale při použití zdravého rozumu (který asi někdo při sepisování výše zmíněné zprávy měl zrovna vypnutý) člověku dojde které porty se blokují při odesílání spamu. Resp. opravdu je to tak že zůstává pouze port 80 otevřený.

Na jednu stranu buďte rád ještě nedávno zpomalili rychlost na skoro dial up při odesílání balastu z Pc.

 

ad PS: no asi z lenosti.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník graver

Ačkoliv se snažím zachovat si zdravý rozum, nepodařilo se mi zjistit, že by v mém případě byl blokován jiný port, než smtp (jistě, nepokoušel jsem se testovat porty všech existujících služeb :? ). Důvod , proč by měl být při odeslání spamu (zkus upřesnit, co si pod tím pojmem představuješ) ponechán jen port 80, mi opravdu uniká (proč např. blokovat i ftp port atd.).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Martina

Snažím si nastavit Microsoft Outlook 2003, ale stále se mi nedaří a při tom Microsoft Outlook Expres mi jde. Nevíte někdo jak si můžu nastavit poštu? Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Martina

Já to tak mám nastavený i test mi zobrazuje, že vše dobrý, že účet je nastaven. Mohu psát a odesílat maily, ale nechodí mi příchozí maily a tomu už opravdu nerozumím. Zkoušela jsem už snad všechno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Hm tak mě to zase hlásí:

 

Zprávu nelze odeslat, protože jeden z příjemců byl serverem odmítnut. Adresa odmítnutého příjemce je xxx@xxx.cz. Předmět 'Fw: Zápis z jednání výboru', Účet: 'pop3.karneval.cz', Server: 'smtp.upcmail.cz', Protokol: SMTP, Odezva serveru: '550 5.1.1 relaying denied', Port: 465, Zabezpečení (SSL): Ano, Chyba serveru: 550, Číslo chyby: 0x800CCC79

 

Že by blokovali odchozi postu pro UPC? Mám blokovanej port 25, tak jsem to vyřešil takhle přes SMTP over SSL. Jenže ten smtp server stojí za pendrek. Nejenže někdy ohlásí, že prostě je nějaké slovo ve spamlistu, ale teď nechce ani odesílat poštu ven z UPC.

 

Edit: Teď jsem to dal odeslat znovu a prošlo to, jsem z toho opravdu jelen.

  • 300 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komfort
  • TC 7200, VTV Pro Box, 2xCA
  • Neratovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Doctor

netušíte co se děje s tím jejich serverem pro odchozí poštu? Dneska mi to hlásí chybu "Vyskytla se chyba při odesílání zprávy. Server odpověděl: 5.2.0GWi21a další shluk písmen a čísel Automated process detected unsolicited content"

Netuším proč. Není v textu zprávy žádný odkaz, nic. jen prostý text.

jako odchozí server mám mail.upcmail.cz. Neprojde to ani přes smtp.upcmail.cz se ssl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník gew
Automated process detected unsolicited content

proto. server zprávu vyhodnocuje jako spam. google říká, že by mělo pomoct změnit smtp server na smtp.dkm.cz. asi mají nějak přísně nastavený filtr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...