Přejít na obsah

smtp server


Návštěvník graver

Doporučené příspěvky

Návštěvník graver

V mailovém klientu (Windows Live) mám nastavený smtp server na smtp.upcmail.cz, bez ověření. Od dnešního rána nemůžu odesílta maily - klient hlásí, že nastavení ověřování u smtp serveru je chybné. Nevíte, jestli se něco změnilo nebo v čem je problém? Používám AVG firewall, ale stejně se to chová i při vypnutém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník graver

Aha, až teď koukám na zbytek zprávy (v chybovém okně windows live to nešlo vidět):

recipient rejected 89.102.19.35 is in RBL

ta IP patří UPC, tak tomu nějak nerozumím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Neutral

Ve Windows mailu používám upcmail.cz ,ale v klientovi v Opeře mě to smtp nefunguje od nedávna (nevím proč) tak jsem nastavil smtp.dkm.cz a tam to chodí,tak zkus tohle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník graver

Vyřešeno. UPC mi zablokovalo port 25 kvůli odchozímu spamu :oops: . Podle technika šlo o jednu epizodu (nikoliv opakované dlouhodobé výskyty), vzorky mi odmítli dát, takže ani nevím, o co šlo. Holt jsem chytil nějaký svinstvíčko. Antivirus, Spybot, všechna na ho*no. Kontrola samozřejmě nic nenašla. Můj router sice má firewall, ale neumí selektivně blokovat konkrétní porty, takže nic moc nenadělám. Softwarové blokování na úrovni OS je asi na nic - sračka si to umí převzít. Takže akorát čekat, kdy příště :evil:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník joe_upc_ka4

Také se snažím z UPC vydolovat, proč mi zablokovali (nejen) port 25. Navzdory tomu, že ve zprávě uváděli, že tento port zůstává volný...

Podle systémových protokolů mého PC byl počítač vypnut v době, kdy údajně došlo k odeslání virové nákazy (někomu).

 

Dokážu si představit, že navštívením nakažené stránky může pomocí nějakého ďábelského scriptu dojít k odeslání něčeho někam. Ale to obyčejný uživatel nikdy nepozná. A je poněkud sprosté od UPC, že jej hned bez varování odstaví od pošty...

 

Navíc je zde ještě další záhada: e-maily od UPC označuje můj poskytovatel schránky (Tiscali) jako SPAM!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník graver

V mém případě byl port 25 blokován dřív, než byl okamžik odeslání spamu ve zprávě od UPC. Komunikace zcela mimo jakoukoliv představitelnou úroveň podpory - několik záznamů přes web formulář, UPC neidentifikuje jednotlivé cally žádným jednoznačným číslem, takže dáma, který mi telefonovala, nedokázala určit, na který můj záznam reaguje, tvrdila, že předává informace technikovi, na kterého mě přepojila, ten o ničem nevěděl (nic mu nepředala), vyjadřoval se způsobem "je váš problém, že ke mně váš záznam nedošel", když jsem ho upozornil, že si na mobilu zapínám záznam a chci jeho verbální excesy zopakovat, vytekl jak stará pračka. Sám konstatoval, že náš hovor je nahráván (v případě, že vám volá někdo z UPC, se hovor nahrává bez upozornění - toho se dočkáte jen když voláte vy). No, co dodat - UPC klasika...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník joe_upc_ka4

Mě poslali tokovou zprávu (citát):

Abychom předešli dalším negativním důsledkům, provedli jsme na Vašem internetovém připojení v souladu s Všeobecnými podmínkami omezení, která mají dalšímu šíření virů zabránit. 
V tuto chvíli máte povolenu komunikaci pouze na portech 80 (http), 443 (https), 110 (pop3), 25 (smtp), 143 (imap), 53 (dns), 67 a 68 (dhcp).

Ale ono to stejně nefungovalo všechno tak jak je popsáno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...