Přejít na obsah

Problém s routerem.


Návštěvník jan

Doporučené příspěvky

Návštěvník jan

Dobrý den.

 

Mám problém s routerem. Moje internetové připojení je přes UPC. Za modem jsem si dal router od Hamy 300 Mb a zapnul do PC. A nastavil si na něm WLAN, abych se na ní mohl připojit s mobilem po bytě. Vše asi 2 měsíce fungovalo bez problémů. Ale posledních asi 14 dní se mi stává, že najednou nejede internet a ani wifi. Připadá mi to, že si UPC změní IP adresu. Ale router i když je nastaveno, že si, jí má automaticky nastavit, prostě nenastaví. Koukal jsem do nastavení a je tam zapnuté to co má podle UPC být. DHCP server aktivován.

Dále je tam položka 802.1d Spanning Tree. Což nevím co je.

Ale je to divné, že to začalo tak blbnout samo od sebe. Že by UPC měnil tak mi často IP adresu? Nebo je chyba v routeru a blbne tak, že špatně načte IP adresu.

Předem děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jan

Ale právě jsem si myslel, že ten router by to měl automaticky nastavit. Dokonce se mi to mění během "pobytu" na internetu. Což je tedy pak asi docela často.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
Návštěvník jan

Tak dneska se mi rozbil starý router Hama. Koupil jsem si Zyxel NBG 418 N. Ale je to stejné. Myslel jsem, že ten už bude ladit sám a načítat IP adresu.

Opět ho musím vyndat ze zásuvky a zase zapnout. Pak to načte.

Není to někde v nastavení routeru?

U aktivace DHCP serveru na routeru mám nastaveno.

Počáteční adresa IP pool (rozsah IP adres) 192.168.1.33 Velikost IP Pool (rozsahu IP adres) 32

Nemá se to nějak zvětšit?

 

Má někdo taky takové problémy?

Předem děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jan

Dal jsem tam nejnovější FW, jako první věc.

 

Ale potřeboval bych vědět, jestli to je skutečně routerem. Protože v prodejně, kde jsem to kupoval, tak mi prodavač říkal, že by tohle neměl dělat (z mé zkušenosti po Hame, jsem se ptal). A že ho má u UPC vyzkoušený. Hodně lidí ho kupuje pro UPC.

 

Tak jen teď nevím, jestli to není někde v nastavení. Nebo jestli to není nějaká chyba z UPC.

Docela mi udivuje, že mám 2 routery a oba to dělají. A nikdo jiný si zde na toto neztěžuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...