Přejít na obsah

Regionální vysílání ČT a Primy v digitální nabídce


Návštěvník Fabiak

Doporučené příspěvky

Konečně toto někdo začal řešit a možná se blíží konec nutnosti mít kvuli regionům naladěný analog! :wink:

 

http://www.digizone.cz/aktuality/rada-si-doslapla-na-upc-neodpojuje-regiony/

 

I přes technickou náročnost by se pánům v Praze mohlo chtít plnit zákon :wink:

si myslím že zůstane vše při starém.UPC zaargumentuje tím,že ti zákazníci,co mají digi nabídku a chtějí v 18 hodin sledovat regiony,si můžou přepnout na analogovou nabídku

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Brno-Kohoutovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Argumenty jsou jasný =) V analogu to jde. Takže vysílat to 2x jednou s regionama jednou bez by bylo těžší. Navíc UPC DTV vysílá z jednoho zdroje a podle mě je zbytečný i v digitále vysílat s regionama.

K tomu druhýmu že Z1 a Prima Cool vysílají jen v digitále to je tím že zákon nestanovuje zda must carry kanály musí být vysílány v nejnižší nabídce v analogu nebo v digitále. V digitále mi fungují i když vyndám kartu ze STB.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Argumenty jsou jasný =) V analogu to jde. Takže vysílat to 2x jednou s regionama jednou bez by bylo těžší. Navíc UPC DTV vysílá z jednoho zdroje a podle mě je zbytečný i v digitále vysílat s regionama.

K tomu druhýmu že Z1 a Prima Cool vysílají jen v digitále to je tím že zákon nestanovuje zda must carry kanály musí být vysílány v nejnižší nabídce v analogu nebo v digitále. V digitále mi fungují i když vyndám kartu ze STB.

jenže ty máš digi.a ne všude tam,kde je analog nabídka UPC,jede i digi nabídka.a dle zákona na tyto programy mají nárok

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Brno-Kohoutovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Ale v tom případě, pokud někde není digitální nabídka, tak se v analogu vysílají právě tyto must carry programy (analogová nabídka není všude stejná). A jinak, UPC u nás již přešlo na jednostupňovou analogovou nabídku, a jsou zde v analogu všechny MC programy, i přesto, že je zde digitál. A takto to bude nejspíš postupně ve všech ostatních městech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Argumenty jsou jasný =) V analogu to jde. Takže vysílat to 2x jednou s regionama jednou bez by bylo těžší. Navíc UPC DTV vysílá z jednoho zdroje a podle mě je zbytečný i v digitále vysílat s regionama.

K tomu druhýmu že Z1 a Prima Cool vysílají jen v digitále to je tím že zákon nestanovuje zda must carry kanály musí být vysílány v nejnižší nabídce v analogu nebo v digitále. V digitále mi fungují i když vyndám kartu ze STB.

jenže ty máš digi.a ne všude tam,kde je analog nabídka UPC,jede i digi nabídka.a dle zákona na tyto programy mají nárok

No myslím si že analog nejde všude stejný a tam kde nejde digitál jsou ty kanály v analogu to by UPC sejmuli už dřív.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

To se právě mýlíte. Pokud je mi známo, tak jedinou oblastí, kde jsou dostupné všechny DVB-T kanály v analogu UPC je teď Příbram s tou novou jednostupňovou nabídkou. U nás v Hodoníně například spustili digitál až někdy letos v dubnu, ale z nových DVB-T kanálů jsme tu do té doby měli jenom ČT24, ČT4 a TV Barrandov. A myslíte že to někoho u UPC nebo RRTV zajímalo? Jistě že ne. UPC má RRTV pěkně podmázlou. Proč si myslíte, že začala RRTV jednat až teď, kdy samo UPC začalo problém řešit omezováním analogu? Pochybuji že je to náhoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Tak to nevím, ale pochybuji o tom. Jednak nevím, jak by to protáhli těmi starými rozvody, do kterých naposledy kopli snad na počátku devadesátých let, kdy je tenkrát ještě Kabel Plus pokládal, a pak si myslím, že by nám to stad někdo z UPC oznámil, že tu tahle možnost je, což se nestalo.

Nicméně i kdyby tomu tak bylo, nic to nemění na zákldní podstatě tohoto problému, že i tímto rozhodnutím porušilo UPC zákon a RRTV to z nějakého podivného důvodu začalo řešit až teď, kdy UPC začalo zavádět onu jednostupňovou analogovou nabídku. To je velmi podezřelá shoda náhod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...