Přejít na obsah

nahrávání TV programu v režimu 16:9 ze STB Handan 5000


Návštěvník Jan Pták

Doporučené příspěvky

Návštěvník Jan Pták

Zná někdo způsob jak umožnit nahrávání TV programu vysílaného v režimu 16:9 a přijímaného STB Handan 5000 na DVD rekordér v režimu 16:9. (Propojení scart-scart) Doposud se mi vždy nahrávky zobrazují jen v režimu letterbox. Je to chyba STB nebo DVD rekordéru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde to, ale záleží na konkrétním DVDR. Na STB musíš nastavit zobrazovací zařízení 16:9, aby byl na výstupu signál bez pruhů jak píše Standa. Ještě záleží, jak si s tím poradí DVDR. Pokud umí na vstupu rozeznat signál na 8 pinu, tak by to mohl nahrávat opět jako letterbox, ale to musíš zkusit. Já mám na DVDR možnost nastavení nahrávání 16:9 ve dvou režimech a to jako letterbox (i přesto, že na vstupu je plný signál) a nebo jako správné 16:9.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Weiny

Už jsem si tu kdysi stěžoval, mám DVD-Rec Panasonic, nahrávám na RAM, od počátku bojuji s tím, že když zapnu oba přístroje, Panasonic sám změní na Handanu rozlišení na letterbox, stačí abych si jen pustil film a pak ho vypnul, a Handan je rozhozený. Řeším to tak, že Handan před použitím Panasonicu vypnu. Děs.

A když chci nahrávat třeba Autosalon či cokoli 16:9, musím postupovat v pořadí:

zapnu Handan, zapnu Panasonic, na něm nastavím AV2 a čas nahrávání, vložím nosič a uložím, nesmím jej ale vypnout!

Pak se vrátím do menu Handanu kde znovu opět vynutím 16:9 a nechám jej běžet.

Pokud bych Panasonic vypnul, před zahájením nahrávání mi zase Handan přepne na letterbox (jestli vůbec na letterbox, logo Novy je vidět jen do půlky) a je to zprzněné :x

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Weiny
Mozna bych zkusil rozdelat konektor na scart kabelu ktery propojuje STB a DVDR najit pin pres ktery jde signal pro rozliseni a vystrihnout ho (aspon zkusebne), je to prace na 10 minut, pokud to nepomuze tak ho zase muzes spojit.

 

Kuva to je nápad! To mě nenapadlo! Dle všeho je to opravdu pin č.8, jestli se do té scartky dostanu (je tlustá drahá, snad ne zalisovaná), ten 8.pin ufiknu a vyzkouším. Konečně bych jako pako nemusel před použitím DVD-REC vypínat STB...

Díky za super nápad. :lol:

Dám vědět jak to dopadlo, třeba to pomůže ostatním.

Zde je to popsáno:

http://pinouts.ru/Home/Scart_pinout.shtml

Osmička přepíná jak mezi 16:9 a 4:3, tak TV donutí přepnout na AUX. Obojí nutně používám ve scartu STB to TV, ale mezi STB a DVD-REC to není k ničemu...

Update:

Tak je to OK. Osmý pin jsem sice musel malým šroubováčkem doslova "ugiglat", jelikož mám všechny scarty zalisované, ale tenhle půlmetrový bude vždy sloužit jen mezi komponenty a tam je osmička k ho*nu... Tedy konečně nemusím STB furt vypínat a pokud něco širokoúhle nahraju, stačí si pak při koukání na telku v jejím menu obraz srazit na 16:9, sakra mohl jsem mít klid už dávno...

Takže ještě jednou dík Tomusi za nápad, jsi opravdu King jako v avataru... :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...