Přejít na obsah

Máte někdo už rychlost co UPC sliboval???


Návštěvník koubi1

Doporučené příspěvky

Návštěvník Jaku
... konečná rychlost není garantovaná - je tam slovíčko 10 Mb/s, 20 Mb/s.

Tady je pro tarif 10M a 20M uvedena nějaká garantovaná rychlost a dostupnost: http://www.upc.cz/pdf/detailni_popis_sluzeb.pdf

konkrétně

"...je dostupná po 98% zúčtovacího období rychlostí downstream (směrem k uživateli) 6 655kbps."

"...je dostupná po 98% zúčtovacího období rychlostí downstream (směrem k uživateli) 12 998kbps."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník piposek

Je vidět, že vy všichni kdo brečíte nad malou rychlostí jste asi nezažili modemy 14k a 28k.

 

No právě že pamatujeme monopol českého telekomu a na tom 33.6 kbps modemu skype netrhal jako na 25 Mbps UPC, tedy.. v té době ne Skype, ale Netmeeting. Protože ping byl sice 150ms, ale ztrátovost paketů na průchozích spojeních v interní síti telekomu NULA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník piposek
... konečná rychlost není garantovaná - je tam slovíčko 10 Mb/s, 20 Mb/s.

Tady je pro tarif 10M a 20M uvedena nějaká garantovaná rychlost a dostupnost: http://www.upc.cz/pdf/detailni_popis_sluzeb.pdf

konkrétně

"...je dostupná po 98% zúčtovacího období rychlostí downstream (směrem k uživateli) 6 655kbps."

"...je dostupná po 98% zúčtovacího období rychlostí downstream (směrem k uživateli) 12 998kbps."

 

A to se plní věru blbě, když 25 Mbps jede po 98% času 4-6 mega :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

O jakékoli garanci pro staré tarify (25M je Classic) tady nebyla řeč. ;)

I ta údajná garance pro 10M a 20M je v dalším textu v PDF zajímavě podmíněna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O jakékoli garanci pro staré tarify (25M je Classic) tady nebyla řeč. ;)

I ta údajná garance pro 10M a 20M je v dalším textu v PDF zajímavě podmíněna.

 

Hmmm... tohle je 25M classic v ostravě:

 

435311036.png

 

:(

 

A to ani nestahuju, ani nehraju hry, internet mám jenom na stránky, poštu a Videotelefonování se sestrou do německa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyyy vole, mít to, co máš ty, tak jsem rád! :D

Vždyť ten rozdíl mezi 18 a 25 Mbity stejně v reálu nepoznáš.

18 a 25 Mb/s možná ne, 800 a 1240 Kč měsíčně už asi jo... :roll:

konečná rychlost není garantovaná - je tam slovíčko 10 Mb/s, 20 Mb/s.

tam kde to nebrzdí server by skutečná rychlost měla odpovídat těm v ceníku... :wink:

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Co to je "nebrzdí server"? Už jsi viděl server brzdit? Neboj pochopil jsem, že brzdí pomalá linka (infrastruktura) na straně poskytovatele zdroje, nikoli na straně ISP v našem případě UPC a nás uživatelů.

 

Jo a o jaké ceně to píšeš?

Jedná se o rozdíl mezi tarifem Light za 796,- max rychlost 20Mbitů a tarifem Classic za 1239,- s max. rychlostí 25Mbitů down?

Pak s tebou naprosto souhlasím, že při běžné práci rozdíl 5 Mbitů (1/4 resp.- 1/5) rychlosti se nevyrovná rozdílu 443 korun (více než 1/2 resp. víc než 1/3) ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník piposek
Neboj pochopil jsem, že brzdí pomalá linka (infrastruktura) na straně poskytovatele zdroje, nikoli na straně ISP v našem případě UPC a nás uživatelů.

 

Jak se tedy pak vysvětlit, že na UPC jede jistý server dejme tomu maximálně megabit a když přehodím kabel z notebooku z kabelového modemu na wi-fi nebo adsl, tak to jede zakoupenou rychlostí?

 

Příklad:

 

UPC má mít 25 Mbps (to že 4 pracovní dny před termínem koncového navýšení má jen 16 tu neřeším) a z jistého serveru stahuje rychlostí 1 Mbps, tj. cca 130 kB/s

 

Wi-fi má mít 4 Mbps a z toho samého serveru ve stejnou dobu, jen přehozením síťového kabelu z kabelového modemu do wifiny to najednou stahuje okolo 450 kB/s

 

No a pokud zajdu k sousedovi a ten samý síťový kabel přehodím na O2 ADSL 16 Mbps, tak to stahuje rychlostí okolo 800 kB/s.

 

 

Jako, já už nevím, co si mám myslet tady o zdejších "uživatelích," kteří snad berou prachy za to, aby kopali za UPC :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...