Přejít na obsah

koupím modem


Návštěvník japanman

Doporučené příspěvky

Návštěvník japanman

Stala se mi při stěhování taková věc, ztratil jsem modem od UPC a nemůžu ho najít ale při výpovědi smlouvy ho musím vrátit jinak budu platit nevim kolik. Nevím ani typ ale tady jsem někde vyčet že Motorola SB5100E. Internet jsem měl od října. pokud byste někdo měl byl bych šťastnej. Případně nevíte kolik přesně se platí UPC za ztrátu? V jejich všeobecnejch podmínkách jsem vyčet že 5000 pokuta a 4000 za modem jako takovej což je devět :cry:

 

edit: teď jsem zjistil že to možná bude modem webstar - přijde mi že je tomu víc podobnej tak kdybyste měl někdo ten.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník spasen

Podle ceníku za ztracený, nebo zcela zničený modem se platí 4000,-Kč. Nechci Vám brát iluze, domnívám se však, že by někdo měl kabelový modem ve svém vlastnictví. Možná by stálo za pokus, poohlédnout se po jiných poskytovatelích kabelové televize, zda neprodávají kabelové modemy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta Motorola co dával dříve Karneval stojí kolem 50 dolarů, viz http://www.amazon.com/Motorola-Surfboar ... B000JV9LUK

a počítám, že Scientific-Atlanta stojí podobně.

Nemůžeš ovšem použít jiný modem, než ten, který ti dali, jelikož je vázán na WAN svou MAC adresou, čímž se určují nejen rychlosti,ale i veškeré další služby spojené s modemem.

 

Mno a při těch jejich cenách třeba za sítovku co stojí 150 Kč, se nedivým, tady je výnatek z ceníku:

 

Ethernetová karta pro PC včetně kabelu UTP 549 Kč

Ethernetová karta pro notebook včetně kabelu UTP 700 Kč

300 Kč

Síťový kabel (příslušenství k modemu Motorola SB 41xx a 42xx) 200 Kč

Propojovací kabel UTP (příslušenství pro kabelový a VOICE modem) 58 Kč

Modem 4 000

  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • Vodafone StationDOCSIS 3.1
  • Severočech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník japanman

Tak pánové dík moc, taky si říkám že by to asi nešlo vyměnit ale nebyl jsem si jist - každopádně ty 4000 za ztracený modem jsou fakt hodně

 

a nevíte jestli budu platit i toto

cituji: Jestliže účastník nevrátí zařízení Poskytovatele nebo doplňkové zařízení ve lhůtě uvedené v

odstavci 3.6 nebo jej vrátí ve stavu nefunkčním nebo ve stavu, který zjevně neodpovídá

běžnému opotřebení, je Poskytovatel oprávněn účtovat účastníkovi jednorázovou smluvní

pokutu ve výši 5000,- Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zavolal bych na Infolinku, řekl bych, že při stěhování mi odcizili nějakou elektroniku i s modemem, nic lepšího mě nenapadá. Pokud u nich budeš i dále, myslím, že ti žádnou pokutu nedají a také si myslím, že pokud si někde ten modem seženeš a zavoláš, že nafakčí, tak ti ho vymění a zároven změní MAC adresu na nový modem. Ti technici to zkoumat nebudou.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • Vodafone StationDOCSIS 3.1
  • Severočech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Pravděpodobnost, že ti změní MAC adresu v jejich systému je zcela nepravděpodobná. Znamenalo by to pro ně bezpečnostní riziko, kterému je vystavuješ při připojení cizího zařízení na HFC síť. Navíc, změna MAC adresy je ze strany UPC možná oficiální automatizovanou cestou pouze při naskladnění nového modemu a následného zavedení do systému.

 

To, že se dá změnit HFC MAC adresa i samotného modemu je obecně známo, avšak pouze za použití nelegálních postupů. Což bych jednoznačně nedoporučoval. Vše na tvoje riziko!!

 

Asi bych to řešil odcizením, třeba se chytnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Fingon1
Stala se mi při stěhování taková věc, ztratil jsem modem od UPC a nemůžu ho najít ale při výpovědi smlouvy ho musím vrátit jinak budu platit nevim kolik. Nevím ani typ ale tady jsem někde vyčet že Motorola SB5100E. Internet jsem měl od října. pokud byste někdo měl byl bych šťastnej. Případně nevíte kolik přesně se platí UPC za ztrátu? V jejich všeobecnejch podmínkách jsem vyčet že 5000 pokuta a 4000 za modem jako takovej což je devět :cry:

 

edit: teď jsem zjistil že to možná bude modem webstar - přijde mi že je tomu víc podobnej tak kdybyste měl někdo ten.

 

Prvne zavolat a snazit se domluvit, pokud to nepude neni problem si modem objednat at uz z CR nebo ze zahranici, urcite vyjde lepe nez smluvni pokuta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...