Přejít na obsah

Seznam STB a TV pro prijem digitalni kabelove televize DVB-C


tomus

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

myslíte, že bude fungovat v PC tato novinka od technotrendu ? Jde mi samozřejmě o to, abych chytal placené kanály od UPC, tak jako mám k dispozici všechny na TV ? Kdybych si sehnal CA modul třeba přes aukro, tak kolik stojí doposlání karty od UPC, tak aby se spárovala s tím koupeným CA modulem ? Aneo si musím koupit nový CA modul od UPC/LICY ?

 

http://www.ab-com.cz/technotrend-tt-bud ... -pcie.html

http://www.technotrend.eu/2985/TT-budge ... 00_CI.html

 

Jde potom nějak docíli i streamování programu do sítě ? Je mi jasné, že by pak musel být PC zapnut. Vzhledem k tomu, že neexistuje žídné dostupné levné řešení, jak si streamovat UPC(DVB/C) po bytě(vkládal jsem tady dotaz jinde), tak bych to chtěl řešit takto..

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Když v síti UPC fungují USB modely Technotrendu (viz dvb-c-shop), a je ověřená i funkcionalita starší PCI TT Budget karty (viz samostatné téma zde), tak bych předpokládal, že bude fungovat i ta nová PCIe karta.

 

Co se týče doposlání karty k modulu - řešil jsem to. Zemřel mi kamarád a já "zdědil" jeho modul. Jeho rodina musela pronajatou kartu vrátit UPC. Já jsem pak napsal na UPC žádost o tu kartu, doloženou kopií úmrtního listu a oni kartu přeregistrovali na mou smlouvu a kartu mi poslali. Ani nevím, jestli jsem něco musel platit, jestli to byla dobírka nebo ne. Pokud ano, tak to asi nebylo víc než 200 Kč, což je vratná záloha na kartu (viz informace v dvb-c-shop).

Samozřejmě, ten modul, který případně koupíš v bazaru, musí být původem z LICY nebo UPC (UPC musí mít u sebe v systému jeho registraci). Nemůže to být libovolný modul.

 

Co se týče streamování - mám zakoupený software DVBViewer Pro. Když si jej na PC nakonfiguruješ v kombinaci s tzv. "Recording service", můžeš vesele streamovat (RTSP, DLNA).

Recording service umí přes své webové rozhraní i transcoding do formátu flash, takže pokud si správně nastavíš porty na routeru, můžeš se připojit vzdáleně a sledovat živé i nahrané programy přes internet. Webové rozhraní obsahuje dokonce i nějakou pokusnou verzi DLNA Renderer control, takže se můžeš vzdáleně dívat i na streamy případných jiných aktivních DLNA zdrojů v tvé domácí síti.

 

NAS místo zapnutého PC (doplněno)

Nevýhoda samozřejmě je ta, kterou píšeš - nutnost mít zapnuté PC. Proto já dávám přednost pořízení NAS (síťového úložiště). Poběží pořád, spotřebuje málo elektrické energie, má spoustu využití a navíc k němu lze připojit USB DVB-C tuner (viz téma zde).

Zřejmě to nakonec bude Synology DS214+ (viz Computex), který má Intel SoC procesor s podporou HW video-transcodingu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji Ti za obsáhlejší odpověď.

 

Zajímalo by mě ještě, jak je to v tomto případě. Mám zakoupen pře licu CAM modul se spárovanou smart kartou od UPC. Modul s kartou používám v TV. Zakoupil bych si tedy tu pci kartu Technotrend do PC. Než bych si koupil druhý modul, tak šel by modul s kartou co používám v TV vyzkoušet v té kartě do PC ? Abych zbnytečně nevyhodil peníze za modul a pak zjistil, že bude s kartou do PC nějaký problém. Podle mě by neměl být problém, protože ta smart karta je spárována s modulem a je jedno, kde si modul dám, je to tak ?

 

Dále mám doma ještě STB od UPC na který se práší a v něm je smart karta. Tato karta by však už,ale nešla použít s jiným zařízením(modulem), protože je napevno spárována s tím STB, je to tak ?

Ještě, když už jsem u toho STB. tak mě nepříjemně překvapilo, když jsem si chtěl vyzkoušet po dlouhé době funkčnost, že mi to nenaladilo jiné programy než ty, co jsou k dispozici v DVB/T od UPC. Předpokládám, že v tomto případě bude stačit zavolat na UPC, ať mi to na dálku nějak obnoví a pošlou mi tam (odblokujou) ty programy, co si platím. jen bych tedy nečekal, že tím jak jsem delší dobu nepoužíval ten STB, že tam prostě nepůjde nabídka, kterou si platím. Aneb oje to tak, že když si během služby přikoupím třeba nějaký balíček či něco, tak to UPC odblokuje jakoby jen na aktuálně používáném zařízení(což je ten cam modul v TV) a na STB, který leží ve skříní se to neaktualizuje ?

 

Jinak si myslím, že o DVB/C tunery by byl zájem, ale jsou strašně těžce k sehnání, vlastně kromě LICY a toho ab-com.cz snad neexistují obchody, které by DVB-C tunery do PC nabízely. Tím pádem je v ČR strašně málo informací a k těm tunerům se nedá nic dohledat v češtině..takže vlastně člověk netuší, co si kupuje, protože žádné tessty neexistují. Tuner si zkusím koupit, ale bojím se, že mě čeká nějaké složité nastavování a zkoušení a nakonec to třeba nepůjde podle mých představ. Chtěl bychj, aby bylo funkční hlavně nahrávání a to ze všech i kódovaných kanálů. To už bude, ale asi otázkou samotného SW.+

 

Jinak máš možnost si třeba stramovat TV i na tablet/mobil ? Díky toho, že neumím anglicky, tak se bojím, že si to prostě sám správně nenastavím a český článek, aby člověk pohledal..

 

Ano NAS je skvělá volba, ale bohužel pro mě je dost hlučný. Sice jsem ho měl na zkoušku v druhé místnosti, kde nespím, ale i tak mě přes den rušil. navíc pro mě je to hodně složité zařízení, respektive jelikož nerozumím sítím, tak nedokážu využít veškerého jeho potenciálu. Mám síťový disk WD my book live, což je super zařízení, bohužel jen možnost streamování TV po bytě nebude mít..

 

Ještě čistě teoreticky, myslíš, že byb yla nějaká šance, když má tento nový síťový disk

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2OM0001XD4

USB, že by se snesl právě s DVB/C kartou a byla by možnost streamování bez zaplého PC ?

Vím nejspíše utopie, ale fakt tomu nerozumím..

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak šel by modul s kartou co používám v TV vyzkoušet v té kartě do PC ? Abych zbnytečně nevyhodil peníze za modul a pak zjistil, že bude s kartou do PC nějaký problém. Podle mě by neměl být problém, protože ta smart karta je spárována s modulem a je jedno, kde si modul dám, je to tak ?

Ano, je to tak.

 

Dále mám doma ještě STB od UPC na který se práší a v něm je smart karta. Tato karta by však už,ale nešla použít s jiným zařízením(modulem), protože je napevno spárována s tím STB, je to tak ?

Presne tak.

 

Ještě, když už jsem u toho STB. tak mě nepříjemně překvapilo, když jsem si chtěl vyzkoušet po dlouhé době funkčnost, že mi to nenaladilo jiné programy než ty, co jsou k dispozici v DVB/T od UPC. Předpokládám, že v tomto případě bude stačit zavolat na UPC, ať mi to na dálku nějak obnoví a pošlou mi tam (odblokujou) ty programy, co si platím.

Ne, to je tim, ze se nedavno menily frekvence kanalu, zkus manualne ladit od 658 MHz, SR 6900.

 

Jinak si myslím, že o DVB/C tunery by byl zájem, ale jsou strašně těžce k sehnání,

Seznam PC TV tuneru s DVB-C, najdes na zacatku tohoto vlakna, snazim se ho pravidelne aktualizovat.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Chtěl bychj, aby bylo funkční hlavně nahrávání a to ze všech i kódovaných kanálů. To už bude, ale asi otázkou samotného SW.

Jak radil Tomus, řiď se podle seznamu odzkoušených zařízení na tomto portálu.

Co se týče SW - to už jsem psal - používám "DVBViewer Pro" v konfiguraci s "DVBViewer Recording Service". Nahrávání i streamování programů bez potíží, samozřejmě včetně kódovaných.

Jinak máš možnost si třeba stramovat TV i na tablet/mobil ? Díky toho, že neumím anglicky, tak se bojím, že si to prostě sám správně nenastavím a český článek, aby člověk pohledal..

Já streamování do mobilu nevyužívám. Díval jsem se ale na forum dvbviewer.tv, tam uživatelé píší, že přijímají ten stream z Recording Service i na iPhone a Android zařízeních. Pro iPhone má Recording Service přímo deklarovanou podporu. U Androidu prý stačí nainstalovat aplikaci, která podporuje uPnP/DLNA - např. BubbleUPnP nebo vPlayer. Pokud při konfiguraci "Recording Service" povolíš uPnP Server, tak bys po spuštění aplikace na mobilu měl ten Recording Service vidět jako zdroj (jen uvnitř své lokální sítě).

Ještě čistě teoreticky, myslíš, že byb yla nějaká šance, když má tento nový síťový disk

Myslím, že ne. Nenašel jsem ani zmínku o tom, že by firmware toho Seagate Central podporoval jakékoliv USB tunery. Stejně tak WD Live.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpovědi. Kartu mám objednanou, tak buď tento anebo příští týden mi dojde a vyzkouším a pak napíšu jestl ichodí vše, tak jak má..Jsem na ni strašně moc zvědav a hlavně na to streamování..Jsem zvědav, jak užvatelsky přívětivé to bude. Hlavně ten DVB viewer..V seznamu podporovaných zařízení ještě model CT2-4500 CI není, ale předpokládám, že to je jen tím, že se jedná o novinku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Když vidím tvé obavy, raději stručně k instalaci DVBViewer Pro a jeho konfiguraci s Recording Service:

 

Instalace a konfigurace programu "DVBViewer Pro"

  • 1. Nainstaluj běžným způsobem DVBViewer Pro, aktuálně ve verzi 5.1, ale zatím ho nespouštěj!

  • 2. Do konfiguračního adresáře programu zkopíruj "*.ini" soubor, který později použiješ pro naladění programů UPC. Soubor stáhni třeba
odtud. Pokud máš Windows7 nebo vyšší, zkopíruj rozbalený ini soubor do adresáře C:\ProgramData\CMUV\DVBViewer\Transponders\). Podrobnosti o konfiguračním adresáři zde.

  • 3. Spusť DVBViewer Pro a v průvodci vše nastav tak, abys měl kompletně funkční příjem programů UPC. Pro ladění programů zvol v seznamu poskytovatelů tu nakopírovanou konfiguraci UPC (v seznamu ji najdeš pod názvem Kabel UPC nebo tak nějak).

Instalace a konfigurace "DVBViewer Recording Service"

  • Instalací a konfigurací "DVBViewer Recording Service" dosáhneš toho, že se do Windows nainstaluje služba, která si převezme konfiguraci od dříve nainstalovaného programu DVBViewer Pro, a která se od té chvíle stará sama o naplánované nahrávání. Volitelně také provádí pravidelnou aktualizaci dat EPG a případně poskytuje webové rozhraní a streaming/transcoding. Konfigurace toho Recording Service zároveň změní nastavení programu DVBViewer tak, že ten od té chvíle nekomunikuje přímo s HW (TV kartou), ale říká si o vše té nově nainstalované službě.

  • 1. Z webových stránek DVBViewer.tv, z "member section" (přístup přes heslo pro majitele programu) stáhneš "DVBViewer Recording Service", aktuálně ve verzi 1.26.

  • 2. Spustíš jej a pomocí průvodce nastavíš konfiguraci dle návodu
zde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, takže karta úspěšně zprovozněna, takže tímto potvrzuji, že TV karta DVB-C/T2 - TechnoTrend-budget CT2-4500 CI do Pci expres slotu funguje s CA modulem od UPC. Vzhledem k tomu, že jsem si "půjčil" CA modul z moji TV a tento modul už mám nějakou dobu, tak je na něm napsáno ještě CI. Budu si každopádně objednávat

ještě jeden a jak všichni víme, tak UPC a LICA už dodávají CA modul už jen s CI+. Předpokládám, že to, ale kartě vadit nebude.

 

Tímto děkuji uživateli "Kodl" za pomoc.

 

Vše šlo nějak nečekaně jednoduše, takže jsem si říkal, že se nějaký problém musí dostavit a taky, že se dostavil.

Vše se týka toho modulu "DVBViewer Recording Service"

 

Nejdříve to vypadalo, tak, že když mám puštěnou tu službu DVBViewer Recording Service, tak mi nejde wifi. Nenačetla se na žádném tabletu ani NB, co mám doma. Pak jsem vypnul v DVBwievru doplňek "Netstream" a od té doby už je to zatím OK, tak snad to tak vydrží.

 

Nepříjemně mě překvapilo, že když si naplánuji nahrávání v tom DVBViewer Recording Service a mám puštěný DVB Wiever, že se program automaticky nepřepne a nahrávání nezačne. To začne, až když vypnu program. Takže pokud zapomenu, že jsem si naplánoval něco na nahrání a zrovna mám puštěný program, tak se mi plánovaný pořad nenahraje :-( Respketive nahraje se jen ta část po vypnutí programu. to vidím jako nelogický krok.

Když si na TV naplánuju nějaké nahrávání a zrovna se dívám třeba na jiný kanál, tak TV mě před nahráváním upozorní, že se přepne na jiný kanál a začne nahrávat.

Naopak, pokud si naplánuju nahrávání přímo v programu DVBwiever a vypnu program, tak nahrávání nezačne vůbec. Začne jen v případě, kdy mám program zaplý.

 

Streamování funguje na androidu dobře, používám program Media House Pro a načtou se všechny streamy, které mi pak vplayer přehraje. akorát HD programy se sekají, což nechápu, protože u wifi mám dobrý signál.Na druhém NB se mlžu taky v pohodě dívat na streamy, akorát jesem nepřišel na to, jak si všechny streamy

jednoduše načíst třeba do vplayeru. když chci změnit kanál, tak musím vždy kliknout na logo(název) jiné TV (ve webovém rozhraní DVBViewer Recording Service) a pak se oěpt proklikat ke streamu TV. Chtěl bych mít jednoduše seznam TV a mezi těmito streamy si přepínat. šlo by to samozřejmě vše ručně navkládat, ale přece jenom 80 TV, které mám předplacené je hodně..

 

 

Jinak je blbé to, že když se dívám třeba na tabletu, tak už se nikde jinde nemůžu na TV dívat. Tak jako, dkyž se dívám na PC, tak na tabletu už se přehrávání (streamu) nespustí, dokud nevypnu program na PC.

 

Předpokládám, ale že to je kvůli toho, že má karta jen jeden tuner, je to tak ?

Myslel jsem si, ale že půjde třeba dívat se na dvou zařízeních na jeden stejný program anebo jiný program ze stejného multiplexu, ale nejde to..Nevíte náhodou, jak toho docílit ?

 

Jinak je super, že z jednoho multiplexu dokáže program přehrát kldině všechny programy najednou a můžu si mezi těmito programy přepínat a různě se na ně dívat. Škoda, že to jde pouze v rámci multiplexu.

 

Díky za odpovědi a kldině se ptjte, co vás třeba zajímá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...