Přejít na obsah

Seznam STB a TV pro prijem digitalni kabelove televize DVB-C


tomus

Doporučené příspěvky

Ahoj,

poradí prosím někdo? mám telku LG Infinia 42LW5500 a nevím k čemu je slot pro PCMCIA - potřebuji k tomu satelit? nebo lze jen koupit kartu, seknout ji do TV?? nebo k čemu je to dobré? díky za odpověď...

Leon

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Slot PCMCIA - CI (Common Interface), běžné rozhraní. Rozhraní pro připojení CA modulu (Conditional Access) - modulu podmíněného přístupu. Teď trochu česky: CI rozhraní u tv slouží k vložení CA modulu s předplacenou kartou a zajišťuje příjem kódovaných a předplacených programů. Využívá se především v satelitním příjmu (DVB-S/S2) a v kabelovém příjmu DVB-C. U pozemního příjmu v DVB-T se u nás zatím nepoužívá, sousedé na Slovensku o něm v nejbližší době uvažují.

Pro příjem placených programů DVB-C musí mít tv kabelový tuner (to LG splňuje), musíš být zákazníkem kabelové UPC a musíš si od UPC zakoupit nebo pronajmout CA modul s kartou.

Uvedená tv nemá satelitní tuner, takže satelitní příjem je možný púouze prostřednictvím set-top- boxu (satelitního přijímače)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník tom0

Dobrý den,

uvažuji o koupi tv se SMART TV - / Wifi/ buď Thomson nebo Panasonic - Smart Viera.

Dotaz - budu mít internet přes wifi - dostupný i v jiném pokoji? cca 6 metrů - bude nová telka.

2) při využití slotu pro CA modul ,-jaký recordér od UPC ?

Rád bych sledoval jeden program a jiný by se měl nahrávat součastně.

Dá se přes připojení Wifi - sledovat pořady z VOYO ? a Prima Play ? pokud televize je se Smart Tv ?

Mám připojení 50 M.

Jsem v tom začátečník. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

Pokud máte WiFi zařízení (nejčastěji router), tak by mělo druhé zařízení ve vzdálenosti 6m mít dostatečně silný signál. Ale ... vždy je nějaké ale. Záleží na zarušení (ideálně nastavit kanál, který je nejméně využívaný v okolí), záleží co za pevné překážky mezi oběmi zařízeními bude a z jakého budou materiálu (mám na mysli zdi).

 

Pokud chcete mít v TV zasunutý CA modul a přes ni (Tv) sledovat kanály, tak na nahrávání SD a HD kanálů Vám stačí Kaon KCF-SA700 -> http://www.upc.cz/televize/Prijimaci-za ... ze/hd_box/ . Je k němu potřeba externí HDD (flash paměť se nedoporučuje, nejsou moc kompatibilní, ale třeba se Vám poštěstí mít nějakou, se kterou půjde dobře). Eventuelně s interním HDD HD PVR Kaon KCF-B4003HCO -> http://www.upc.cz/televize/Prijimaci-za ... ze/hd_pvr/ . Na nahrávání pouze SD kanálů postačí Handan CV6000 DVR, ten má také integrovaný HDD.

Pokud to smart televize umožňuje (u samsungu je na to aplikace, ale u zmiňovaných značek netuším), sledovat bez problému lze. Rychlost je více než dostatečná.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Další varianty nahrávání:

a) pokud ti nevadí, že nahrávku nepřeneseš jinam (nepůjde přehrát jinde než v TV), tak již jsou dvoutunerové TV s možností nahrávání (letošního vyšší modely Panasonicu). Můžeš jeden program sledovat a druhý nahrávat nebo streamovat (viz avmania).

b) pokud chceš nahraný program mít možnost přenášet a přehrávat i jinde, třeba v PC, tak se zkus podívat na mou recenzi PVR-Ready set-top boxu "TechniSat TechniStar" - viz samostatné téma zde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník fejfic_cz

Koupeno od dvbshop24 na nemeckem Amazonu za 88 Eur vc. postovneho. Jak jsem jiz psal, podporuje i muj stary Smit CI modul, kupovany v r. 2009.

Zakoupil jsem si licenci DVBVieweru, prilozeny DVBsky player se mi moc nezdal. Bezproblemova instalace na win7 64bit. Naladil jsem vsechny kanaly UPC. Vse funguje. DO pouzivam universalni, prilozene jsem ani nevybalil. Nahravam bez problemu, na strih a konverzi mohu doporucit AVS Video Converter.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...