Přejít na obsah

CV-7000HD a HDMI kabel od výrobce


Návštěvník PcBuh

Doporučené příspěvky

Ze vy jste vsichni propadli z fyziky.:) (ja zas skoro z cestiny:)

 

Stavy ktere mohou nastat v zavislosti na kvalite:

Nejde->vypadava obraz->kostickuje->jde bez chyby

 

Ale zadna zmena barev apod.

Vetsina i levnejch kabelu vam doda stav JDE, coz je maximum, co lze ziskat.

Tridy a certifikace existuji, ale nesluzi k lepsi kvalite, ale pouze ke garanci, ze vam treba FHD rozliseni nebude kostickovat (a bude-li muzete ho reklamovat). Rikam to zjednodusene, detailneji je to vysvetleno napr. na TVFreaku. Levne kabely to garantovano nemaji, ale v naproste vetsine bude vysledek bez kostickovani, tudiz stejny.

 

Na internetu najdete stovky odkazu, kde je napsano to same.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pafka_024, Tomus: Hm, to me mrzi, ze jsem nebyl vic dusledny pri prebirani STB, protoze jsem pospichal zpatky do prace a poradne jsem to nezkontroloval, protoze jsem u takovehle prkotiny problem neocekaval. Ted uz z nich nic nedostanu. :( jenom jsem si pridal dalsi bod k UPC do negativniho hodnoceni.

 

Takze vzkaz pro ostatni - dejte si tu trochu casu a kdyz si STB primo nenechate instalovat od technika, kouknete poradne do krabice co tam vsechno je.

 

Takhle jsem ten HDMI kabel asi "venoval" technikovi. Jeste pocitam, ze az ten STB budu vracet, tak po me budou ten kabel zpatky chtit :!:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze vy jste vsichni propadli z fyziky.:) (ja zas skoro z cestiny:)

 

Stavy ktere mohou nastat v zavislosti na kvalite:

Nejde->vypadava obraz->kostickuje->jde bez chyby

 

Ale zadna zmena barev apod.

Vetsina i levnejch kabelu vam doda stav JDE, coz je maximum, co lze ziskat.

Tridy a certifikace existuji, ale nesluzi k lepsi kvalite, ale pouze ke garanci, ze vam treba FHD rozliseni nebude kostickovat (a bude-li muzete ho reklamovat). Rikam to zjednodusene, detailneji je to vysvetleno napr. na TVFreaku. Levne kabely to garantovano nemaji, ale v naproste vetsine bude vysledek bez kostickovani, tudiz stejny.

 

Na internetu najdete stovky odkazu, kde je napsano to same.

 

No vidíš a přesto rozdíly jsou a jsou zaznamenané. Mám to 3 kabely a na každém lze detekovat rozdíly. Jeden vůbec nejede prostě nepustí. Ono nejen záleží na tom z jakého materiálu je kabel ( měď, bezkyslíkatá měď, ale také jaké je jeho architektura délka jak jsou chceny konektory kolikrát a jak stínění a tak dále. Bohužel u HDMI je to výraznější.

 

Kdyby to bylo tak jednodušší tak se dnes rozvody dělaly jen z normálních koaxů a ne např z Beldenů H125 či dalších proč tedy dávat cca 17,-Kč/metr když mohu mít kabel za 7,-Kč. Jasně hodně záleží na ztrátovosti a na délce. A další věcí je to, že to skutečně na obraz (kvalizu má vliv, jenže to poznáš až na velké a opravdu kvalitní TV a ne na CRT nebo LCD s 26 či 32 uhlopříčkou a ještě za 8K, kde i na "kus špagátu" to ukáže stejný obraz jako na super kabelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Eh ja nerikam, ze kvalita nerozhoduje. Ja jen rikam, ze lepsim kabelem neziskam obraz barevnejsi, ostrejsi atd. Jedine co lepsi kabel dokaze je, ze obraz nebude kostickovat a vypadavat.

 

HDMI pracuje na obycejnem principu prenosu digitalnich dat. Obsahuje i informace detekujici chyby a pokud chybu v prenusu najde, tak si rekne o chybna data znovu. Muze tedy nastat, ze chyb uz je tolik, ze to nestiha dostavat znovu a nejaka data pak chybi. S rustem rozliseni roste pocet prenesenych dat, takze je sance na chybu vetsi.

 

Takze kvalitu obrazu ovlivni jen jestli TV dostane vsechna data. Pokud ne, tak se obejvi kosticka, pripadne se obraz vubec neslozi.

 

Lepsi kabel se vyplati na vzdalenosti vetsi jak 5m, kdy u levnejsich uz hrozi, ze data nedokaze bezchybne prenaset. Na mensi vzdalenosti staci naprosto levny kabel, pokud nebudete mit smulu na naprosty smejd (ale tech je fakt minimum).

 

PS.

Pokud si koupim lepsi sitovy kabel k internetu, tak taky nebudou mit stahovane filmy lepsi barvy a ostrejsi obraz. Oba kabely funguji na podobnem principu-prenaseji pouze data.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Souhlasím s výše řečeným.

HDMI přenáší datově, takže nekvalita kabelu a tím poruchovost přenosu se bude projevovat určitě jinak než u analogového přenosu.

Velmi zjednodušeně řečeno (http://cs.wikipedia.org/wiki/HDMI): "Digitální přenos obrazu znamená, že obraz bude buď bez chyby, nebo bude kostičkovaný, resp. trhaný, nebo nebude vůbec".

 

I tak se samozřejmě nevyplácí na HDMI kabelu příliš šetřit. Dražší kabely mají lépe vyřešené stínění. Tam, kde hrozí rušení, je kvalitnější kabel nutností. Krátkodobé zakostičkování nebo i úplný výpadek obrazu může být klidně důsledkem právě rušení HDMI přenosu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Eh ja nerikam, ze kvalita nerozhoduje. Ja jen rikam, ze lepsim kabelem neziskam obraz barevnejsi, ostrejsi atd. Jedine co lepsi kabel dokaze je, ze obraz nebude kostickovat a vypadavat.

Mám jinou zkušenost. Použil jsem super kvalitní HDMI kabel na levnej přehrávač a spojení nefungovalo vůbec, dal jsem obyčejnej a jelo to bez problému. Problém byl evidentně na přechodu konektorů, kde vznikl mezi různými materiály velký útlum. Takže zkuste se podívat na barvu kovu a použijte stejnou barvu. Zlato na zlato, měď na měď, atd.. Nemíchat, netřepat. Máte-li levnej spotřebič, použijte levnej kabel, dražší Vám v tom lepším případě bude fungovat stejně, ale ne líp. :idea:

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

někde jsem četl, že náklady na kabely by neměly překročit cca 1/3 nákladů na spotřebič. Pokud jde o ty povrchy Kdyby to byla měď na měď tak za chvíly by to díky velice silné oxidaci nepustilo skoro nic. Zlato je kov, který zůstává relativně stálý a na kabely je právě použit pro to aby nedocházalo k oxidaci to je jeho hlavní úloha. citace "Pokrytí vodičů cínem přidává vodiči průřez a zvyšuje odpor povrchové vrstvy". Další věcí je to, že kabely na digitální signál jsou citlivé na rušení. Proto se hledají vhodné materiály. Vývoj jde dvěmy směry. Jeden který se snaží využít stávající bezkyslíkatou měď, která je ve formě vodiče. citace "„Můžete mít sebelepší audio video techniku, ale s nekvalitními kabely nedosahuje přenášený obraz takové sytosti a přirozenosti barev, u zvuku zase mohou chybět ostré středy a výšky,“

 

Bohužel ta výroba není jednoduchá a znamená to, že kabel musí projít několika procesy různého protahování v různých teplotách a tím se zbavuje nečistot a kyslíku. Jenže pak je druhý problém jak takový kabel ochránit před změnami. Nejjednoduší je ho ptáhnout. Ty nejlevnější používají různé polyproylénové potahy a ty lepší ten kabel potahují stříbrem, jenže se ukázalo že to pak má určité problémy s vodivostí a tak ty the best kabely používají potah cínu (supra altona HD, Profi, Monster). Jenže to je teprve jedna část pak je stínění a tady už jsou dost problémy jednak jak udržet stejné hodnoty v celém kabelu a aby byly konstantní a pak jak zabránit rušení z okolí. a tady už používají firmy různé metody.

 

A závěrem to podstatné poku mám TV LCD 26 ve spodní třídě tak bude asi blbost kupovat HD Diamond + za 3500,- , ale vyplatí se u řekněme SONY KDL 55X4500, nebo Sam 9 řady či plasmu Pionneer Kuro. Např u Sony je to poznat pokud se se zapne x.v colour system což je rozšířené barevné spektrum (více barev, jemné přechody a je potřeba aby ty přenosy byly zajištěny).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle jsem ten HDMI kabel asi "venoval" technikovi. Jeste pocitam, ze az ten STB budu vracet, tak po me budou ten kabel zpatky chtit :!:

 

Mě ho taky techik UPC ukradnul - jak viděl, že mám HDMI kabel svůj, tak ho ani nepoužil a v krabici jsem ho pak nenašel.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...