Přejít na obsah

UPC zacalo blokovat a omezovat provoz na nekterych portech


Návštěvník malina

Doporučené příspěvky

Návštěvník AjSi

me to bezi plnou(750), ale musim bejt pripojenej tak na 200-300 seedu. od kazdyho tak 1-5kb/s. takze je to stejne na nic... normalne sem pripojenej tak na 30 nejvejs. sem zvedavej co s tim udelaj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hned po vyraznem zvyseni rychlosti ADSL (nebudu resit jejich dostupnosti apod) bylo jasne, ze UPC musi navysit rychlost take. Lide totiz netusi wocogo a proto 8MBit je pro ne vzdy lepsi nez 6Mbit.

 

Problem je podle me v tom, ze UPC ma proste urcitou konektivitu (tzn. rychlost pro CR). Stahovaci jsou pro UPC velci potizisti, nebot jim prilis vytezuji linky. A rychlost UPC neneavysuje tim, ze by zvedlo konektivitu, nybrz pouze papirove tim, ze zvedne agreagci (tj. pocet lidi na jednu linku). Jelikoz vsak maji ty linky pretizene, jednoduse udelaji to, ze timoutujou odpovedi v p2p sitich. Timpadem maji podstatne volnejsi linky, muzou zvednout agregaci a papirove tim navysit rychlost na slibovanych 20Mbit.

 

Nehledejte v tom nic jineho. Jen udrzuji (marketingove) navysovani rychlosti s konkurenci a doplati na to stahovaci z p2p. Necekejte take, ze UPC vam rekne, ze neco filtruje a nasledne blokuje. To v zivote neudela. Prisli by o moc zakazniku (stahovacu).

 

Pokud budete merit ping nebo rychlost netu, bude vam ukazovat pomerne adekvatni udaje vasemu pripojeni. Protoze jde o "bezny" provoz, ne o p2p.

 

Tzn. mate dve mozne reseni:

- zmenit providera (ten kdo ma napriklad moznost Netboxu, tak nevahejte a utikejte)

- VPN nekam na jineho providera, ktery nic neomezuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petrsms

jj zcela souhlasím s tím, že je to jen marketing.... ale o to víc musím vzpomínat na Karneval... kdy jsem měl podstatně menší rychlost a net (i běžný provoz - vě špičkách někdy nechápu) běžel podstatně rychleji :-)

 

BTW mě to už zase nejde (19:45)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale je zase fakt, že od té doby, co blokujou p2p už mi moje 20 Mbps přípojka jede kolikrát i okolo 10... poslední týdny byl problém naměřit 2 megabity...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník blackskull
Ale je zase fakt, že od té doby, co blokujou p2p už mi moje 20 Mbps přípojka jede kolikrát i okolo 10... poslední týdny byl problém naměřit 2 megabity...

 

A k čemu ti to je kromě stahování třeba z rapidshare? Že se ti načte stránka za 0.10 vteřiny místo 0.30

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...