Přejít na obsah

nove rychlosti UPC internetu


homberg

Doporučené příspěvky

UPC používá Standard EuroDocsis 1.1 nebo 2.0. Maximální rychlost downstreamu je 52 MHz. Pokud UPC teoreticky nabízí rychlost 20Mbps, znamená to, že na jeden downstream by měly být připojeni jen 2 zákazníci. Tak tomu samozřejmě není, protože jich jsou stovky. Jedná se tedy jednoznačně o lež a klamavou reklamu. Toto je moje odpověď, kterou jsem UPC poslal jako odpověď na jejich oznameni, že mi moji službu (smluvně 3Mbps) přepnou postupně až na 18 Mbps:

*****************************************************************

Dekuji za info. Nicmene konstatuji, ze pripojeni k internetu je ve skutecnosti pomalejsi a mene spolehlive, nez v dobe provozu teto sluzby v dobe spolecnosti Karneval Media. V teto souvislosti pripominam, ze s vasi spolecnosti mam stale uzavrenu smlouvu na GARANTOVANOU RYCHLOST 3Mbps. Podminky teto smlouvyu nedodrzujete, protoze rychlost pripojeni ve vecernich hodinach klesa az na 1Mbps a navic trpi neustalymi vypadky - nekolikrat za hodinu na desitky vterin. V porovnání s místní bezplatnou sítí WIFI na 5,7 GHz jde o velmi mizernou službu.

 

Potvrzuju. Tady na ostravě-jihu není problém ve večerních hodinách na 20 Mbps Extreme naměřit 1,7 Mbps, v extrémech vážně i pouze 1 megabit :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opět je nový ceník http://www.upc.cz/pdf/Cenik_internet.pdf , kde jsou nové balíčky služeb, na které může přejít i stávající zákazník. Tzn., pokud chcete ihned navýšení rychlosti, můžete si objednat balíček a rychlost vám změní na 10M nebo 20M dle balíčku.Vyzkoušeno nyní na IL.

 

vyzkouseno, zatim to tak nefunguje :shock:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník CiraCira

Funguje. Včera jsem objednal přes email formulář a dnes mám nový balíček aktivován.

Upraveno uživatelem CiraCira
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Luckyss

co se tyce snizeni rychlosti ...rozhodne neni mozny aby na 1 linku jelo vice lidi :)

agregace u upc je a bude 1:1 ... to ze to bezi pomaleji nez by melo muze byt jina pricina ...

chybu bych hledal jinde ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tam taky volal i psal a rekli me ze me na novej tarif neprepoji,od novyho roku me rychlost navysi ale platit budu stejne vic nez ti co maji 10 m a jestli chcci slevu tak to nedavaji.pokud mam zajem dat vypoved klidne muzu trva 35 dni,tot vse,zadna slevy nic chces skoncit bezva tva vec to byla jejich reakce.

musíš při volání zmáčknout čtyřku (úpravy stávající smlouvy), tam jim říct, že chceš zrušit net a oni tě přepojej na chlápka, co to s tebou probere a nabídne ti slevu na rok...

 

Diky hotovo mam slevu 50% na rok :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se boosteru tyce, tak ten zrusili uz davno, zustal jen nekterejm lidem, kterejm fungoval. rozhodne nikde nikdo nehlasil, ze by ho znovu zacli nabizet

 

Tato informace je mylná, upload booster fungoval dosavadně u nižších tarifů.

 

Nyní, ale zanikne zcela určitě.

 

Opravte mě zda-li se pletu :?:

 

nevim, jestli se pletes, nicmene ja platil asi pul roku upload booster zbytecne. predtim mi normalne fungoval, pak se nak zpomalil a upload mi spadnul na 1Mb, nak sem na to nemel cas a asi po trech mesicich sem to zacal resit, samozrejme nevyresili nic, navic mi na IL tvrdili, ze mam spravne nastavenej 1Mb, coz me teda vytocilo uplne... pak se tu zaclo objevovat dost casto, ze s tim maj lidi problemy. Me vratili penize za posledni tri mesice a zrusili mi upload booster a rekli, ze ho jako sluzbu rusej. pak nesel objednat nikomu, jestli ho znova zacli nabizet, tak o tom nic nevim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tam taky volal i psal a rekli me ze me na novej tarif neprepoji,od novyho roku me rychlost navysi ale platit budu stejne vic nez ti co maji 10 m a jestli chcci slevu tak to nedavaji.pokud mam zajem dat vypoved klidne muzu trva 35 dni,tot vse,zadna slevy nic chces skoncit bezva tva vec to byla jejich reakce.

 

nedej se odbit, lepsi zakaznik, ktery plati mene, nez zadny zakaznik.....

Ja mam cca rok 2 smlouvy- net starter + digi tv a net na druhe smlouve, napsal, jsem jim ,ze chci zrusit obe smlouvy(samorejme jenom naoko,jinou moznost netu nemam), na druhy den telefon a sleva 50% na rok, celkove usterim 750Kc/mes., co uz jde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zavolat na linku UPC -> volba 4 -> zadost o navyseni rychlosti -> to odmitnou -> reknu ze vypovim sluzbu -> prepoji na typka co da 50% slevu za rok. funguje, znovu overeno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se tyce snizeni rychlosti ...rozhodne neni mozny aby na 1 linku jelo vice lidi :)

agregace u upc je a bude 1:1 ... to ze to bezi pomaleji nez by melo muze byt jina pricina ...

chybu bych hledal jinde ....

 

 

Ty jsi ale popleta :roll:

 

http://www.cablemodem.com/specification ... ons20.html :idea:

 

Zkus si nekdy do bit rate kalkulatoru zadat:

 

modulace QAM 256

sirka kanalu 8MHz

Symbol rate 6952kbps

 

Vyjde ti cca 51 Mbps. Z toho neco sezere ovladani kabelovych modemu, ktere na tom CMTS visi. Zustane cca 48 Mbps uzitecne zateze. Tehle 48 Mbps se musi rozdelit na vsechny kabelove modemy, ktere jsou na tom CMTS poveseny. Je jich nekolik desitek az stovek. Samozrejme, ze ne vsechny jsou aktivni, ale rekneme, ze aktivnich jich je treba 1/4. Takze treba (v nejlepsim pripade) jen 10 modemu. Minimalni rychlost pripojeni je u UPC (papirove :wink: ) 6Mbps, nejvetsi 20Mbps. Hadej, kolik to muze byt ve skutecnosti :?: Vis, popleto, fyziku neohnes. Papir ale snese vsechno, ze... :oops:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...