June 3, 200818 yr Ahoj, ja s tim mam problemy 2: 1. nekolikrat denne dojde cca na vterinu az dve k uplnymu vypadnuti obrazu i zvuku, to se stane tak 5x za sebou, celkem teda 20 - 30 vterin. Je to dost neprijemny. Deje se to tak 5x denne. Ale myslim si, ze jen pres HDMI, kdyz se na to divam pres scart, jeste se mi to nestalo. Mate pocit, ze by to mohl taky opravit novy FW? Nebo je v pytli HDMI? 2. za poslednich par dni jsem zkusil nekolikrat naladit automaticky znova kanaly (nemazal jsem ty uz naladene) a nic se nenaslo, koncilo to zpravou "Nenalezen zadny kanal, stisknete OK". Nastesti zustaly tu puvodni naladeny. Mate podobnou zkusenot? Mam i 6000 a tam se vse naladilo bez problemu....
June 3, 200818 yr ad1) Nevím čím by to mohlo být. Spíš předpokládám, že to FW nebude, spíš vadný HDMI kabel nebo konektor na STB nebo TV. ad2) Nezkoušej ladit kanály automaticky, ale ručně. Při ručním ladění tam zadej parametry multiplexu 170,5 MHz / 64 QAM / 5000 Symbol Rate, pak dej spustit.
June 3, 200818 yr ad1) Nevím čím by to mohlo být. Spíš předpokládám, že to FW nebude, spíš vadný HDMI kabel nebo konektor na STB nebo TV. ad2) Nezkoušej ladit kanály automaticky, ale ručně. Při ručním ladění tam zadej parametry multiplexu 170,5 MHz / 64 QAM / 5000 Symbol Rate, pak dej spustit. ad 1) taky mam podezreni na HDMI, ale uz jedno pouzivam z domaciho kina a to funguje v poradku, krome toho si myslim, ze kdyby byla vazne chyba v HD (at uz kabel, nebo konektor), tak by to delalo casteji, nebo tak neco.... no.. budu to sledovat a uvidim, psat nebo volat UPC asi nema cenu... ad 2) takze myslis, ze auto ladeni je uplne mimo misu? Vim, ze pri prvotni instalaci jsem to takhle instaloval a programy se nacetly, je tedy vyzkouseno, ze to po druhe uz nefunguje? Nebo jaka je zavislost? Jak uz jsem psak, 6000 naladila v pohode.
June 3, 200818 yr No, automatické ladění by ti mělo načíst jen některé muxy, nenačte všechny. I UPC doporučuje manuální ladění a ne automatické. Jinak vyzkoušené to nemám, protože já automatické ladění nikdy nedávám, ani nikdy jsem to nezkoušel. Vždy když ladím, tak přes manuální. Prostě tam jenom zadat ty výše zmíněné hodnoty, ony už tam možná budou zadané hned a po spuštění si STB vyhledá sám multiplexy s programy v síti.
June 3, 200818 yr No, automatické ladění by ti mělo načíst jen některé muxy, nenačte všechny. I UPC doporučuje manuální ladění a ne automatické. Jinak vyzkoušené to nemám, protože já automatické ladění nikdy nedávám, ani nikdy jsem to nezkoušel. Vždy když ladím, tak přes manuální. Prostě tam jenom zadat ty výše zmíněné hodnoty, ony už tam možná budou zadané hned a po spuštění si STB vyhledá sám multiplexy s programy v síti. Ok, je to dobre vedet. Diky za ty hodnoty!
June 3, 200818 yr Automaticke ladeni nepouzivejte to je celkem k nicemu, u manualni zadat parametry, ktere uvedl Ona, STB si z muxu nacte tabulku s informacemi o ostatnich muxech a pak je vsechny naladi, jedine co nenajde je mux na 163,5 Mhz, ten lze popripade doladit primim zadanim tohoto kmitoctu. Pokud uz mate z drivejska kanaly naladene, tak se pouze zaktualizuji data (nazvy a pod.), V pripade nejakych problmeu muzte vsechny kanaly smazat a naladit je znovu. Kabel 150 Mb/s - Komfort Compal VF, VTV box, CA modul Brno
August 19, 200817 yr Zdravim, i kdyz tu krabici vecer vypnu, rano je to samozrejme zapnute. Nekde tady na foru jsem cetl, ze se to zapina o pulnoci , nechapu fakt, proc. Nevite nekdo, proc tomu tak je a co se s tim da delat? Diky
August 19, 200817 yr Proč tomu tak je, to opravdu nevím - nejspíš jestli ti stačí vysvětlení, že je to chyba SW. A jinak prozatím tomu můžeš předejít tak, že si nastavíš časovač na vypnutí STB např. na 1 hodinu a 30 minut. STB se totiž zapíná v 1 hodinu ráno.
August 19, 200817 yr Klid, novy FW uz je na spadnuti, tam uz je to zapinani opraveno. Kabel 150 Mb/s - Komfort Compal VF, VTV box, CA modul Brno
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.