Přejít na obsah

HBO HD odstartuje v dubnu


tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Konkrétní vzdálenost optického přenosu neznám, nicméně je poměrně malá, proto na větší vzdálenosti vyžaduje celou řadu zesilovačů (čili převodů z optického na elektrický signál a po zesílení zpět na optický) s řadou možných chyb. Předpokládám totiž, že v odbavovacím centru v Praze si nedovolí nekvalitní (mysím samozřejmě technicky nekvalitní, nikoli obsahově) odbavení signálu, resp. případné problémy včas zachytí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se sem tam nejaka drobna informace po ceste ztrati, tak to jeste neni uplne na skodu, protoze digitalni zarizeni si dokaze ztracenou informaci dopocitat, ale samozrejme jen do urcite chybovosti, pak zacnou kosticky, drobne vypadky a v nejhorsim pripade obraz i zvuk zmine uplne.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se sem tam nejaka drobna informace po ceste ztrati, tak to jeste neni uplne na skodu, protoze digitalni zarizeni si dokaze ztracenou informaci dopocitat, ale samozrejme jen do urcite chybovosti, pak zacnou kosticky, drobne vypadky a v nejhorsim pripade obraz i zvuk zmine uplne.

 

dik Tomusi, ted uz vim presne jak to funguje :D

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Tomusi, máte samozřejmě pravdu, pokud se ovšem nějaká ta drobná informace ztrácí delší dobu, je to na pováženou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já například pozoruji už delší dobu (v řádu měsíců) dosti často nekvalitní signál muxu 418 MHz.

 

U nás v Kralupech to samé - sledovat lze bez problémů jen v noci.

 

A už se zase budu opakovat, z největší pravděpodobností je problém na kabeláži v bytě. Již jsem popisoval na vlastní skušenosti - na kmitočtu cca 420 MHz začal provozovat UFON svou síť. Takže pokud je někde ve vaší blízkosti BTS tak zkontrolujte kabely.

 

Pokud v noci je kvalita signálu na 97 - 99 % a navečer 90 - 93% je problém tady.

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

V jednom vám však opravdu uznám za pravdu, a to jest ve způsobu řešení problému, a to nejen na digitálu ze strany UPC.

 

Za Karnevalu to bylo samozřejmě ošéfované lépe. To také proto, že právě Karneval byl ten, kdo měl opravdu vychytaný dohledový systém do posledního detailu a UPC v tomto smyslu velice značně pokulhávalo. Tenkrát u nich, když ještě nedošlo ke sloučení, vlastně "Monitoringem" můžeme nazvat to, kdy se sejde mnoho telefonátu na KC se stejným problémem, z kterého následně vydedupovali průšvih. Teď už používají to, co měl tenkrát Karneval, kažopádně nejde jen o techniku, ale i o to, kdo za tím sedí :)

 

A druhá věc. Ohledně přenosu, který je realizován pomocí optického přenos. systému. Různé výpadky, zasekávání, pixelizace, za ty nemusí mít zodovědnost jen odbavení z Prahy, ale i části distribučních optických sítí, které vedou k jednotlivým částem čtvrtí, atd.

Ke zhoršení kvality přidejte ještě použitý způsob přenosu, a to přenos na bází IPTV, nikoliv SDHčka jako za Karnevalu a máte tu několik argumentů, kde může vzniknout problém,

 

Jednoznačně je však jasné, že narozdíl od analogu je digital víceméně vesměs použitelný všude stejně a nemůže docházet ke stejným průserům jako u analogu, kdy se na některé HSce sekne receiver, atd. To ano. Myslím si ale, že doby, kdy UPCčko mělo jisté technické problémy, jsou částečně pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dmnc:

 

Jo, to je pravda no... :)

 

Ale když UPC ještě začínalo (vlastně, když to byl ještě CabelPlus), tak mi přijde, že v těch letech 93-2000 žádné problémy nebyly, nikdy...že vše furt fungovalo naprosto spolehlivě...ale to muže bejt jen muj pocit

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Ten nekvalitní mux 418 MHz jsem prvně registroval a nahlásil asi v polovoně února, UPC se ozvalo, ale návtěvu technika jsem jim nějak vymluvil. Pak se koncem února vyskytl problém s muxem 410 MHz - pravidelně se opakující asi 20sekundové výpadky s periodou 100 minut (někde jsem to tu fóru psal) - naprosto jednoznačně chyba na cestě signálu. Přesto mi byla vnucena návtěva technika, jehož první slova při vstupu do bytu byla. "Ten rozbočovač tu nemá co dělat!", aniž mně vůdec pustil ke slovu, abych mohl vysvětlit problém. Pak jsme se sice spolu domluvili o tom, že se vývadky pravidelmně opakují v celé oblasti a poruchu zachytila (!!!) i obsluha HS Meziboří. Přesto na UPC čekali několik dnů, než laskavě výskyt problému vzali na vědomí. Programy na 418 MHz nesleduji, takže nevím, zda je závada trvalá, nebo se opět obnovila.

Sohlasím, že většina poruch příjmu je způsobena kabeláží v bytě, ale pokud z popisu poruchy jednoznačbě vyplývá její charakter, mělo by UPC šetřit čas technika i klienta.

Pozn.: V současnosti se vyskytující poruchy muxu 418 MHz jsem zatím nehlásil, čekam, zda UPS zareaguje ze své iniciativy. Technické prostředky k lokalizaci závady má nesrovnatelně lepší, než já!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Black
Jak vam jede na HBO HD zvuk DD AC3 pres optickej vystup do receiveru ?

Tak vcera se mi poprve podarilo zachytit program na HBO HD vysilany s AC3 a tim padem i receiver po optice dostal prislusny signal a vse bylo v poradku. Jednalo se o film Žena ve vodě, zrovna ted take vysilany.

Po skoceni tohoto programu situace zase stejna. Receiver nedostane po optice zvuk v AC3 a normalni signal zvuku je o 20dB slabsi nez by mel byt. Vzhledem k tomu ze na tomto programu ma zvuk pouze volby AC3 CZ nebo ENG kde to je to stejne, neda se vyuzivat zvuk pres receiver. Pres HDMI zvuk do TV jde s normalni urovni.

 

Tzn definitivne vylucuju vtipne rady o tom abych si doma proveril kabelaz. Jen bych byl rad kdyby mi nekdo mohl uvedeny problem potvrdit nez zacnu bojovat s vetrnymi mlyny na info lince. Pripadne opacne nekdo z byvaleho Karnevalu v Brne kdyby mi potvrdil ze mu jde kazdy film na HBO HD s korektnim zvukem pres receiver po optice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...