Přejít na obsah

Vyřešen problém s výpadky digitálu u kabelovky


Návštěvník wolfos

Doporučené příspěvky

Návštěvník wolfos

Již delší dobu jsem řešil problémy s mrznutím obrazu,kostičkováním a výpadky. Výměny kabeláže,konektroů,restarty přijímače.Vše k ničemu. Až jsem nakonec sáhl ke galvanickému oddělovači ( cca 220,- Kč ). Prostě je přijímač silně náchylný na rušení vlivem rozdílu potenciálu kabelovka/zařízení zapojené v síti. Možná pro většinu uživatelů hloupé řešení,ale jako jediné funkční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten galvanický oddělovač jsem taky zkoušel, ale žádné změny v digitálu jsem se nedočkal. Nutnost jeho použití je v případě připojení PC k TV, tam je rozdíl zemního potenciálu patrný ve zvuku ("patrný" je velmi slabé slovo - vrčí to tak, že bych zešílel :D ). S galvanickým oddělovačem je to v pohodě.

 

Musím uznat, že rozdíl v napětí zemního potenciálu je dost veliký. Naměřil jsem cca 30V. Některé (většina) zařízení to snášejí celkem v pohodě, není tam velký proud, ale pěkně to kope. :scratch:

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník džejar

Tak to zamrzání obrazu mě taky postihlo. Po výměně STB to moc nebylo, ale poslední měsíc i několikrát denně. Na zprávy digitál už raději vypínám. Jak vypadá ten galvanický oddělovač ? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bender
Tak to zamrzání obrazu mě taky postihlo. Po výměně STB to moc nebylo, ale poslední měsíc i několikrát denně. Na zprávy digitál už raději vypínám. Jak vypadá ten galvanický oddělovač ? Díky.

 

viz http://shop.olmi.cz/zbozi/730-galvanicky-oddelovac-ground-breaker-5-1000mhz

 

Ale musím za sebe říci, že mě osobně od kostičkování a tuhnutí moc nepomohl, když je chyba u zdroje (UPC) tak tam člověk může strčit třeba intergalaktický oddělovač a stejně to nepomůže. Ale jak říká UPC - nezapomeňte si překontrolovat kabely (nejlépe každý den) :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...