Přejít na obsah

Propojení set-top-boxu a videorecorderu


Návštěvník Jork

Doporučené příspěvky

Návštěvník Jork

Dobrý den.Prosím o radu ,pomoc.(pro laika).Problém má v tom že mi nespolupracuje video s STB,(časové nahrávání),mohu jen nahrát to co v daný čas mám na obrazovce.Snažil jsem se zde na fóru přečíst témata k tomuto problému.Výsledek je že moc těm odpovědím nerozumím. Je mi jasné že pokud chci nahrávat ze set-toboxu že musím mít na videu zvolený AV vstup, dále jsem se dočetl že pomáhá nějaká aktualizace sofweru (do STB),čemuž vůbec nerozumím (jak postupovat).

V časovači pro video v set-toboxu jsem navolil čas,zapnutí , datum a čas vypnutí a dal uložit.Ovšem ve zmíněný čas nahrávky se nic nedělo (podotýkám že video bylo ve stavu vypnuto),takle mi to chodilo při nahrávání anlog.signálu.

Mohu požádat o podrobnější návod na zprovoznění čas.nahrávání.Předem všem děkuji za čas a snahu mi pomoci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. STB od UPC (Karnevalu) je jen jednotunerový, tak lze nahrávat jen to co je zároveň na obrazovce. (Pokud tedy není TV přepnutá na analogový signál).

 

2. Pro nahrávání je třeba mít naprogramovaný STB a zároveň je třeba naprogramovat stejné údaje ve videu (DVDRec), a v programu pro nahrávání nastavit AV vstup (ten který je použit pro připojení STB->VCR). Video se nemusí programovat pouze v případě, že umí samo detekovat příchozí signál na AV vstupu a samo spustí nahrávání. Tento režim (pokud jej video umí - já jsem se setkat s touto funkcí pouze u DVDRec) je třeba předem zapnout na nahrávacím zařízení. Pokud je zapnutý na VCR (DVD, PVR) tento režim, tak potom ale není funkční časovač a tedy jiné pořady naprogramované v časovači videa nebudou nahrány!

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jork

kenny- Děkuji za pomoc,snažím se porozumět ale nějak mi to nejde.

Popis jak jsem nahrával dříve z analogu (než byl zapojen set-tobox.

Na Tv jsem si vyvolal nabídku programů v den,V závěru nabídky jsem měl tři volby ( Meno (přehled), Buzení a záznam. Zvolil jsem záznam a vybral pořad který jsem chtěl nahrát, video se samo naprogramovalo a o víc jsem se nestaral. Nebo jsem zvolil nahrávání přes showie.To byla řeč o analogu.

Nyní stav v digitálu (Set-tobox).

V STB si zvolím časovač nahrávání (video, den čas zapnutí,čas vypnutí),potvrdím OK.Sleduji jiný program (na digitálu než mám vybraný v časovači).V daný čas se nahrávání nespustí ale ten načasovaný program se automaticky přepne na obrazovku (místo nahrání na video). Nevím kde dělám chybu.

Snad jsem se vyjádřil srozumitelně.Děkuji za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zaprve se zeptam proc zakladate nove tema, kdyz uz jste se na stejnou otazku ptal jinde ?

http://www.upczone.cz/viewtopic.php?p=18603

 

Zadruhe, pokud se vam STB v dany cas spusti a prepne na pozadovany kanal tak je ok.

Pak je nutne jeste na stejny cas rucne nastavit video, tak ja to popisoval Kenny

"2. ....zároveň je třeba naprogramovat stejné údaje ve videu a v programu pro nahrávání nastavit AV vstup (ten který je použit pro připojení STB->VCR).

 

Pokud toto nastavite tak to musi fungovat.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jork

tomus- Omlouvám se ale původní dotaz byl na oživení videa z STB (nešel mi tam signál). To už se mi podařilo ale bohužel jen že můžu nahrát jen to co právě sleduji na obrazovce.

2/ druhý dotaz byl na časové nahrávání z STB (které mi nefunguje)

3/ Dotaz: v Analogu jsem dříve ve videu nastavovat nemusel zvolil jsem záznam z TV nabídky a to bylo vše

Nyní je situace úplně jiná? V menu nastaveni (videa) v záložce "Funkce" mám jen ve volbě " AV2 - EXT link1 nebo EXT Link 2 nebo Decoder a EXIT. Nic víc v nastavení videa nemám. Můžete ještě zde poradit,děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na videu v menu kde si nastavujete casovane nahravani, si nastavite cas od kdy do kdy, datum a odkud se to ma nahravat a tam namisto cisla kanalu zadate externi zdroj - AV2, to je cele.

Pak video bude nahravat namisto z tuneru z externiho zdroje - Scart,cinch atd.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jork

tomus- Děkuji,provedl jsem dle vašeho návodu, to by fungovalo ale dotaz:

Pokud sleduji TV digitál (přes STB) určitý program ,časovač mám zvolený na jiném programu, v čas nahrání se video zapne ale zárověň se i přepne TV obraz (na nprogram nahráváného programu,(tak že to co jsem sledoval se přepne na prog. nahrávacího programu. Je to normální,nebo jsem udělal někde chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Fíf

Jork: Stále jsi nepochopil co ti Kenny napsal. STB je jednotunerový!!! To znamená že jde nahrávat jen program který na STB běží nebo na který je naprogramovaný a v tom případě se automaticky na požadovaný kanál přepne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když nahrávám večer a vím, že nestihnu konec záznamu, je lepší, když před spuštěním časovače je STB vypnutý Po provedeném záznamu se zase vypne. Když je před tím zapnutý, tak se bohužel již nevypne. (Tedy pokud to není úmyslně) Lépe to je vyřešené u DVD rekordéru. Při probíhajícím záznamu lze rekordér vypnout a záznam probíhá (jakoby v pozadí) podle plánu. STB v průběhu časovače již nastavit nelze.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
tomus- Omlouvám se ale původní dotaz byl na oživení videa z STB (nešel mi tam signál). To už se mi podařilo ale bohužel jen že můžu nahrát jen to co právě sleduji na obrazovce.

2/ druhý dotaz byl na časové nahrávání z STB (které mi nefunguje)

3/ Dotaz: v Analogu jsem dříve ve videu nastavovat nemusel zvolil jsem záznam z TV nabídky a to bylo vše

Nyní je situace úplně jiná? V menu nastaveni (videa) v záložce "Funkce" mám jen ve volbě " AV2 - EXT link1 nebo EXT Link 2 nebo Decoder a EXIT. Nic víc v nastavení videa nemám. Můžete ještě zde poradit,děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...