Přejít na obsah

Konfigurace emailového klienta


petrmet

Doporučené příspěvky

Evzen : Díky za vysvětlení. Vyzkoušel jsem zabezpečené připojení přes jiného poskytovatele (Seznam.cz) a odesílání i příjem zpráv funguje.

Adolf.Shitler : Škoda, že to neví i ti, co vytvářejí příručky u UPC. Ušetřili by tím čas a důvěru uživatelů.

 

  • Internet 300
  • -
  • TV Start
  • Wifi Modem Compal
  • Praha 10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak trochu ano,

pokud například u tebe bude někdo na návštěvě, ty ho připojíš k síti UPC, tak nevíš co odesílá a "je to na tebe".

Proto se používá odesílání "přes login".

To že může být "kdokoli" připojen přes wifree nemůže "povolovat" odesílání emailů.

Nebo myslíš, že odesílání emailů přes mail.upcmail.cz bez zadání jména a hesla není anonymní?

Spíše jsem se setkal se situací, kdy jsem byl připojen přes nějakou wifi síť nebo CDMA a nebyl jsem schopen odeslat email jinak, než přes VPN, přotože operátor nepodporoval jiné odesílání emailů, než přes jeho server odchozí pošty a tam požadoval přihlášení

Upraveno uživatelem technik
  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud mě paměť neklame, tak v dobách, kdy byla nutnost odesílat emaily přes smtp.dkm.cz a smtp.chello.cz, tak to šlo bez přihlášení. A v podstatě to přihlášení není ani potřeba, protože UPC si může provést identifikaci dle IP adresy. Což stejně tak platí dneska u Wi-Free, kde je IP adresa jiná, než má dotyčný zákazník, na jehož router se návštěvník s Wi-Free připojuje.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Nejak nerozumim, o cem to tady pisete.
Vzdyt jsem o kousek vys jasne popsal, jak to funguje - pokud na SMTP server UPC prichazi clovek z IP adresy UPC, nepotrebuje prihlaseni. Tecka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...