Přejít na obsah

Změna tarifu - LIGHT


Návštěvník David

Doporučené příspěvky

1) přihlaš se k 192.168.1.1 pomocí hesla a jména, defaultně je to admin x admin,

2) buď nastav příslušný port v nabídce: Forwarding>Port Triggering>a zde napiš potřebné porty a u nich odfajfkni Enable a ulož konfiguraci nebo

3) Forwarding>DMZ a zde napiš IP počítače, který má být vidět celý na Internetu, samozřejmě dáš Enable a opět uložíš konfiguraci.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • Vodafone StationDOCSIS 3.1
  • Severočech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpověď!

Bod 3) jsem rozchodil - funguje OK. Jsem aktiv!!! Jen se chci zeptat, zda je normálně funkční Firewal WinXP (zda ten propostí jen to, co je v něm nastaveno?)

 

Bod 2) nemohu nastavit. Např. Emule vyžaduje otevřené porty TCP 4662 a UDP 4672. Já jsem nastavoval v nabídce: Forwarding>Port Triggering> Trigger Port 4662 a Incomings Ports 4672 a zvolil Enable. Bohužel jsem stále pasiv! Určitě to dělám špatně. Prosím jak toto nastavit?

 

Děkuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Most
Jak se otvírají porty u TP-LINK TL-R402M abych nebyl pasiv?

Děkuji předem.

 

tak uz i ja valcim s routerem :-) no za 440 kacek i u nas v zapadakove :) (v nedeli objednano, v pondeli pripraveno k vyzvednuti)

 

zatim beru rozumy z netu napr. http://4um.ocguru.cz/showthread.php?t=19968

 

 

BTW: v patek 27.4. dopoledne zazadano o zmenu tarifu (telefonatu na konec akce +99 jsem se tedy nedockal) s tvrzenim, ze od pondeli do 3 dnu. Vyuctovaci obdobi k 28.x.

V pondeli 30.4. rano provedena zmena (takze jsem si ani moc neuzil stareho "free" fupu). Uvidime jaka prijde "faktura"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpověď!

Bod 3) jsem rozchodil - funguje OK. Jsem aktiv!!! Jen se chci zeptat, zda je normálně funkční Firewal WinXP (zda ten propostí jen to, co je v něm nastaveno?)

 

Bod 2) nemohu nastavit. Např. Emule vyžaduje otevřené porty TCP 4662 a UDP 4672. Já jsem nastavoval v nabídce: Forwarding>Port Triggering> Trigger Port 4662 a Incomings Ports 4672 a zvolil Enable. Bohužel jsem stále pasiv! Určitě to dělám špatně. Prosím jak toto nastavit?

 

Děkuji!

 

U mě to běželo pro uTorrent v pohodě, tak jak jsem napsal. Zkus to ještě nastavit jako virtuální server, tedy zadej do Forwarding>Virtual servers port, který potřebuješ, a IP která k němu má mít přístup.

Na to jsem zapomněl, ty počítače, kterým otevíráš porty ať kteroukoli metodou, by měli mít nastavenu statickou IP v LANu, což nastavíš v DHCP>Address Reservation tak, že napíšeš příslušné MAC a k němu přířadíš IP.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • Vodafone StationDOCSIS 3.1
  • Severočech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník David

Uz mam taky ten TL-Link doma :D jen se chci zeptat, v cem je lepsi byt active a jak to poznam jestli jsem passive nebo active... znam to akorat z DC++ kdy aktive muze stahovat od vsech a passive jen od aktive...je to to same? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na stranece www.auditmypc.com Firewall test, vyplnit na konci stranky IP adresu a pak na dalsi strance dole Advanced security scan kde zadas porty ktery chces otestovat jestli jsou pruchozi dovnitr. Samozdrejme je treba stejne porty jako na routeru otevrit i ve firewallu ktery mas na PC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam problem, mam doba malou krabicku o ktere jsem jsi myslem ze je to router, ale ted jak jsme presli na tarif light tak integrnet jde mne nebo brachovy, musime vzdy restartovat modem aby sel tomu druhymu. A kdyz jsem se na internetu koukal na routery tak sem se divim proc ta nase krabice ma 8zdirek a zadny nema napsany WAN, pokousel jsem se nas model nalezt na internetu ale neuzpesne. Mohl by nekdo napsat jaky je vizualni rozdil mezi Routerem a Switchem?? Dikes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Rozdil mezi routerem a switchem je takovy:

SWITCH - je tzv. přepínač - propojuje jednotlivé segmenty sítě (spojuje PC v místní síti)

ROUTER - je tzv. směrovač - propojuje nejméně dvě počítačové sítě (samozřejmě netechnicky řečeno :lol: )

 

- ty právě potřebuješ router (NAT router) - který dokáže každému připojenému počítači přidělit vlastní IP adresu - tím bude zajištěno, že internet bude fungovat na obou PC nezávazně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze moje zkusenost - vcera po poledni jsem volal na zakaznickou linku, ze bych rad presel z Turbo 2000 na Light, prislibili to do 3 pracovnich dnu. No a netrvalo to ani 24 hodin - dnes rano v 7 mi to zmenili. IP jsem mel dynamickou, ta se nezmenila. Zaroven mi naskocil FUP 40/40, coz je parada, pac mi na 10 dnu zbyvalo uz jen asi 800MB. 8)

  • Kabel 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • modem Cisco, box VTV
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...