Přejít na obsah

Změna tarifu - LIGHT


Návštěvník David

Doporučené příspěvky

Návštěvník David

Dobrý den, chtěl bych si změnit dosavadní (už neexistující) tarif TURBO 3M na tarif LIGHT. Hlavní důvod je hrozné malé FUP , jen 10 GB, LIGHT má 40GB, což by bylo daleko lepší, přitom cenový rozdíl je asi 80Kč za měsíc. Jenže jsem zjistil, že k tarifu LIGHT se dává jen 1 IP adresa a tak internet pojede v jednu chvíli jen na jednom PC??? Potřeboval bych nejlépe abych internet zprovoznil na 3, minimálně 2 zařízeních naráz. Můžete mi poradit co by mě ještě čekalo při změně z tarifu TURBO 3M na LIGHT, popřípadě co by bylo pro mě nejlepší? Děkuji za vaše odpovědi :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tukancheez

Jj bude treba poridit si router, pokud to je potreba na vice PC.

Pro zmenu staci zavolat na modrou linku karnevalu a rict ze by jste rad zmenil tarif na Light.

 

Operator/ka oznami, ze ke zmene dojde 1.4.2007 a pote uz jen cekat na onen den ;)

 

Tod vse.

 

 

A co se tyce rady co by bylo nejlepsi?

Zalezi na tom k cemu je Vas internet vyuzivan...ke stahovani, o obcasnemu brouzdani, atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník David

Děkuji, takže postačí router....to je dobře. Internet používám celkem hodně, kdybych neměl FUP 10GB tak možná i něco stáhnu :lol:

 

EDIT: nemohl byste mi nějaký router doporučit? co nejlevnější, ale aby splnil svoji funkci...učitě chápete :D

 

EDIT 2: jeste bych se chtel zeptat jestli by mi ten tarif nefungoval tak jak ted, myslim ze na jednom PC by bylo PC pripojeno pomoci USB a na druhem pres sitovy kabel... s tarifem LIGHT by mi to tak asi nefungovalo co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tukancheez
Děkuji, takže postačí router....to je dobře. Internet používám celkem hodně, kdybych neměl FUP 10GB tak možná i něco stáhnu :lol:

 

Ja to znam ja osobne jsem si objednal Classic s 60GB limitem ;)

 

EDIT: nemohl byste mi nějaký router doporučit? co nejlevnější, ale aby splnil svoji funkci...učitě chápete :D

Ja osobne pouzivam tento Edimax BR-6104KP, router+switch 4x 10/100Mbps+2x USB print server

Info (urcite se da sehnat i levneji)

http://www.okcomputers.cz/edimax-br-6104kp-routerswitch-4x-10/100mbps2x-usb-print-server/d-51490/

 

EDIT 2: jeste bych se chtel zeptat jestli by mi ten tarif nefungoval tak jak ted, myslim ze na jednom PC by bylo PC pripojeno pomoci USB a na druhem pres sitovy kabel... s tarifem LIGHT by mi to tak asi nefungovalo co?

Mno teoreticky by to melo fungovat, ale netusim, rozhodne ten router by vyresil vsechno a navic na nej jde pripojit vice PC nez jen 2 az 4...s tim ze pokud se koupi verze s antenkou (Wifi bezdratove) tak je mozno pouzivat treba na nootebooku kdekoliv internet doma) ..Rozhodne bych obetoval ty penize do toho routeru, zas tak markantni cena to neni a verim, ze tento router neni spatny, vsak snad treba nekdo poradi jiny ci tak ;)

 

PS. a dost vykani hehe =) zas tak starej nejsem abysme tu vykali jak nejacii papalaasi :lol::wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Smaarty
EDIT 2: jeste bych se chtel zeptat jestli by mi ten tarif nefungoval tak jak ted, myslim ze na jednom PC by bylo PC pripojeno pomoci USB a na druhem pres sitovy kabel... s tarifem LIGHT by mi to tak asi nefungovalo co?

 

S jedinou IP adresou by toto nefungovalo. Jakmile chceš připojit přímo k modemu dvě PC, nezáleží jestli jedno do Eth a druhé do USB, potřebuješ dvě IP adresy. Řešením a dobrým je asi opravdu jen ten router (pominu-li přikoupení další IP, pokud to vůbec jde).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Ze sem zanesu trochu OT - tusim ze v diskusich pod rozhovorama s Duchonem me jeden post privedl na zajimavej dotaz - proc se kabelovy modemy nevyrabej jako

multifunkcni zarizeni s eth routerem/APckem ? U dsl modemu je to uz par let bezny, sam tu jednu all-in-one krabici mam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník David

diky, takze staci k tarifu LIGHT koupit router a vse pojede na vice PC zaraz ano? Nebo musim i prikoupit IP adresy?? to snad nemusim ne? nerozumim tomu tak sorry za lamovsky dotazy :lol:

 

EDIT: nasel jsem nejlevnejsi router http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=K ... AKTL-R402M myslite, ze bude pouzitelny? :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...