Přejít na obsah

Kvalita digi :-(


Návštěvník Brouk-y2k

Doporučené příspěvky

Mám stejnou tv Samsung velikost 32" a kvalita obrazu bych řekl je v digi lepší, ale stejně hrozná. Pokud máš tv s vysokým rozlišení tak je to nízké rozlišení poznat. A navíc jsem nedávno zjistil, že je asi o 5 vteřin pomalejší než analog. V pokoji vedle mám analog přes pokojovou anténu a např. gooool už řvou a na digi na něj teprve čekáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

No 5 vteřin to nebude, ale jisté zpoždění tam samozřejmě je. Stejně jako u každého jiného digitální vysílání. Podobné zpoždění bys zjistil i při provnání terestrického analogového a digitálního signálu (DVB-T) nebo satelitního příjmu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pinguin
Mám stejnou tv Samsung velikost 32" a kvalita obrazu bych řekl je v digi lepší, ale stejně hrozná. Pokud máš tv s vysokým rozlišení tak je to nízké rozlišení poznat. A navíc jsem nedávno zjistil, že je asi o 5 vteřin pomalejší než analog. V pokoji vedle mám analog přes pokojovou anténu a např. gooool už řvou a na digi na něj teprve čekáš.

problem je, ze televize to musi prepocitavat na vyssi pocet radku, zalezi jak to telvize dobre dela. Problem je, ze prijimace televize generacne utekla obsahu na televizich. Jedina sance je HDTV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Připojuji se se svojí zkušeností ohledně Kontaktního Centra Karnrvalu. Operátorka/y operují, ale informační hodnota jejich sdělení nabývá místy nulových hodnot. A ještě si dovolím perličku: dotazoval jsem se zdali KC Karnevalu využívá stejného operátora jako sám nabízí, protože potom by volání z "Karneval telefonu" bylo zdarma. Odpověď je jasná - nevyužívá. :x:x:x

 

Těch operátorek/operátorů se musím zastat. Dělají co můžou, snaží se i o víc, ale mohou odpovídat jen podle instrukcí, které jim dá někdo shora. Jestli dostávají spoustu dotazů na kostičkování nebo výpadky obrazu nebo cokoli jiného, musí odpovídat, že je to v kabelech, protože stížnosti a připomínky zákazníků nikoho v Karnevalu nezajímají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím ale tady u nás v Mostě je digi. od Karnevalu lepší kvalita jak Analog , zkoušel jsem SetTopBox na 3 TV ( klasická moje TV 72cm , LCD TV 82cm a Plazma 104cm ) a všude byl obraz dobrej až na občasné kostky v obraze ( hlavně NOVA ) a musím říct že nejlepší obraz tady mají ČT1 AXN HBO HBO2 HALLMARK

 

Právě o tom kostičkování a výpadkům obrazu v digitálním vysílání to je. Co je mi platná lepší kvalita obrazu, když při nahrávání filmu to několikrát zakostičkuje nebo se obraz i zvuk na pár sekund zasekne? Zlatý analog přes anténu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkazovaný článek je zajímavý a poučný. Vyplývá mi z něj:

- CRT televize jsou "milostivější", pokud jde o pixelizaci. Mám CRT 100Hz a kostičkování vidím každou chvíli.

- pixelizace závisí na přenosové cestě. U DVB-C by to neměl být žádný problém. Poslední článek v přenosu signálu je propojení zásuvky s STB a s TV. Mám dvojnásobně stíněné kabely s ferritovými filtry, z STB do TV scart.

- pixelizace závisí na datovém toku. A to neumím změřit.

 

Ale platí, že Karneval je král.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem z Chebu a mám v poslední době podobnou zkušenost. V posledních 14 dnech se bez ohledu na program v digi zasekává nepravidelně obraz i zvuk. Signál stále na 99%, kvalita na 96-99%. Nejhorší je promo kanál. Má to smysl volat na Karneval? Zase mi budou vyhrožovat, že zaplatím návštěvu technika, když bude neoprávněná. :x

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Pixelizace na promo kanálu je snad tuším způsobena jeho nízkým datovým tokem, takže tam bych problém nehledal.

 

Ohledně tvého problému. Nejdříve si zkontroluj tvoje účastnické vedení konc. zasuvka > STB. Vada může byt na čemkoliv a neni zcela jednoduché přičinu bez návštěvy technika vyřešit, takže bych zase tolik neváhal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mluvil jsem s technikem, kterého jsem náhodou potkal v domě. Jsem připojen na nejsilnější signál, kromě toho mám TV šnůru s pozlacenými koncovkami, po celou dobu to šlo, posledních 14 dní se opakuje škubání obrazu a zvuku. Nejhorší je Filmbox, který má už tak slabý datový tok. Technik říkal, že to vedení, co stačilo na analog, nestačí na digitál. Kdyby byly nějaké alternativy (UPC je drahé, digi-tv katastrofa). Jde mi hlavně o české a slovenské programy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...