Přejít na obsah

Kvalita digi :-(


Návštěvník Brouk-y2k

Doporučené příspěvky

Tak jsem dnes zakoupil novou LCD televizi Samsung LE37S71B a shodou okolností, mi pán přivezl včera objednaný STB od Karnevalu. Co se týče kvality analogu na 94cm uhlopříčce LCD televize, je kvalita taková jakou jsem očekával. Žádná hitparáda, ale také nic hrozného, na co by se nedalo koukat.

 

Horší je to ovšem s kvalitou obrazu digi. Čekal jsem přinejmenším obraz mnohem ostřejší než analog. Ale to co Karneval předvádí jako digi TV, to je pánové hnus. Nejsem žádný perfekcionalista, ale abych měl u tv programů "ozobané" logo stanice a abych při téměř každém záběru viděl šílenou komprimaci, tak to je vrchol. Vážně nejsem puntičkář, ale tohle jsem nečekal. Sice to občas (ale jen někde) zakostičkuje, ale to bych neřešil, to není taková hrůza. Ale tv kanály mají opravdu kvalitu špatně zkomprimovaného divx filmu. Hned jak jsem po naladění stb zhlédl první naladěný program, vybavil jsem si časy, kdy jsem míval vypaléné tříhodinové filmy na jednom 700MB CD. Analog.televizi jsem už odvezl, ale vyzkouším ten stb ještě na ní.

 

Vážně, pokud Karneval považuje svůj datový tok a digi vysílání za jakousi špičku svých poskytovaných služeb, tak je to ostuda. Přece je logické, že si např. na malou 34cm Orava televizi, nebudu zřizovat digi vysílání. To si pořídím, pokud chci na svém kvalitním zařízení, sledovat kvalitní obraz. Jsem skoro až nešťastnej, protože je mi líto mé nové tv, která musí zobrazovat tyhle "blitky". Mimochodem, signál z DVD je na TV absolutně v pořádku, ostrý, rychlý, barvy dokonalé. Prostě boží. Srdéčko plesá. Vážně jsem nečekal, že Karneval asi razí heslo: Digi kvalita = komprimovaná divx kvalita. Je mi z toho smutno. Asi se opět vrátím k analogu. Sice malinko menší ostrost, ale žádná komprimace a "fleky" typické pro komprimovaný divx :cry:

 

P.S.: signálem to není, téměř pořád je 97-99%. Zítra asi zasednu k telefonu a udělám si hezké odpoledne se zákaznickou linkou :-(

 

Ahoj Tom, Brno-Juliánov

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkontroluj si, ze mas STB i TV prepnutou na RGB rezim a ne na CVBS. Casto se stava, ze SCART je pripojeny do STB vystupu pro video a ne pro TV, nekdy je na TV jeste potreba "vnutit" RGB rezim manualnim prepnutim. V kvalite je to fakt rozdil.

 

Jestlize mas analog vizualne na TV kvalitnejsi, nez digital, neco mas spatne propojene, nebo nastavene, protoze Karneval bere analogove obrazky ze stejnych digitalnich streamu, jako je rozvadi v DVB-C. Takze v idealnim pripade muze byt analog pouze stejne kvalitni jako DVB-C ale nikdy nemuze byt lepsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak. Moje (a nejen moje) zkušenosti s digitálním vysíláním Karnevalu jsou přesně stejné. Když zavoláte na zákaznickou linku, dozvíte se, že máte špatné kabely. Oceňuji práci té slečny či paní, která na tyhle dotazy v zákaznické lince musí odpovídat podle instrukcí. Karneval vůbec nestojí o nějaké reakce zákazníků. Pokud objevíte email na Karneval, pošlete mi ho. Moje adresa je kropacj@seznam.cz. Řešení je bušit, bušit, nebo přejít jinam. Třeba na satelit, WiFi nebo na O2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Připojuji se se svojí zkušeností ohledně Kontaktního Centra Karnrvalu. Operátorka/y operují, ale informační hodnota jejich sdělení nabývá místy nulových hodnot. A ještě si dovolím perličku: dotazoval jsem se zdali KC Karnevalu využívá stejného operátora jako sám nabízí, protože potom by volání z "Karneval telefonu" bylo zdarma. Odpověď je jasná - nevyužívá. :x:x:x

  • -
  • -
  • TV Komplet
  • CA
  • Střední Čechy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se to tu několikrát psalo, Karneval přebírá jednotlivé programy přímo ze satelitu a nijak je neupravuje. Takže co vysílají jednotlivé stanice, tak s tím tokem to Karneval vysílá. Jinak jaž si to pustíš na analogové televizi, tak poznáš, že "ozobané" logo vytváří LCD televize.

Pro lepší obrázek je potřeba vypnout úplně všechny filtry a "fičurky" nových LCD TV, pak se na ten obrat dá skoro koukat

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím ale tady u nás v Mostě je digi. od Karnevalu lepší kvalita jak Analog , zkoušel jsem SetTopBox na 3 TV ( klasická moje TV 72cm , LCD TV 82cm a Plazma 104cm ) a všude byl obraz dobrej až na občasné kostky v obraze ( hlavně NOVA ) a musím říct že nejlepší obraz tady mají ČT1 AXN HBO HBO2 HALLMARK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Mlok

V Plzni mám taky na digitálu lepší obraz než na analogu (82cm klasická TV) a to na některých kanálech značně. Teď když už konečně je u některých filmů na HBO AC3 zvuk, tak už tomu chybí jen aby vysílali širokoúhle a bude to super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...