Jump to content

Slabý signál z účastnické zásuvky


Guest kirasok
 Share

Recommended Posts

Guest kirasok

Dobrý den! Včera nám dovezli digitální STB s kartou na dekódování tarifu TV Klasik. Předtím jsem měl v zásuvce pasívní rozbočovač pro dvě TV (pro tarif Start k NETu). Tohle původní zapojení fungovalo bez problémů, ale teď po připojení STB jsem musel rozbočovač vyhodit ven, protože některé programy nefungovaly, ale i poté se ještě pár programů seká... Přívod je dlouhý asi 8 metrů, takže žádná hrůza. Takže co s tím můžu dělat? Mám si koupit aktivní rozbočovač a případně jaký doporučujete? A ještě jedna otázka: jak rychle se provádí aktivace Horizon GO od připojení STB a spuštění nového tarifu? Díky moc, všem za ochotu poradit!

Link to comment
Share on other sites

Dobrý den,

aktivní rozbočovač Vám zesílí i případné rušení, které v rozvodu je. Začal bych tím, že bych zkusil vyměnit kabel mezi zásuvkou a STB, třeba jen na zkoušku za nějaký krátký. Jaké parametry má ten rozbočovač, jaké propouští frekvence a jaký má útlum?

Když zapnete STB a provedete instalaci, dáte souhlas s podmínkami Horizon Go, tak od té doby máte dostupné pořady zpětně. Pro příklad - Aktivaci provedu ve 20:00  a tam z toho dne si televizní noviny nepustím, druhý den film co začínal 20:20 již ano. Pro přístup do Horizon GO na internetu či přes nějakou aplikaci je třeba provést aktivaci v Moje UPC myslím.

 • 300 Mb/s
 • ∞ GB 10 Mb/s
 • Komplet
 • Compal, HZN USB
 • Brüx
Link to comment
Share on other sites

Guest kirasok

Díky za odpověď! Ten původní rozbočovač jsem vyhodil, kabelová zásuvka je bohužel v jiné místnosti, takže kratší kabel tam asi nedám, ale ještě se na to dnes mrknu a uvidím. Ta druhá TV mi tak moc nevadí, jednak se dívám na TV minimálně a navíc jsem předpokládal, že bych jel přes Horizon GO na svém Android TV boxu...

Link to comment
Share on other sites

Guest kirasok

Díky za info, mrknu se na to... Teď mám zase jiný problém, ale do tohoto tématu už nepatří a to je to, že mi ve Wndows 7 ani 10 nejede Horizon Go, jen se točí a točí kolečko, až skončí... 😒

Problém s Horizon GO už mám taky vyřešen, bylo to díky používaným prohlížečům (Opera, Vivaldi), ve kterých to nefungovalo, ale třeba na Chromu to jede! 

Link to comment
Share on other sites

Ano je to ono, ty hodnoty jsou naprosto v pořádku,  takže slabým signálem na zásuvce to s největší pravděpodobností nebude i když digitální televize samozřejmě vysílá a na trošku vyšších kmitočtech ale dá se očekávat že to tam bude podobné.

teď bych se zaměřil na ten propojovací kabel mezi zásuvkou UPC a televizí, vemte co nejkratší kabel a připojte ho na zkoušku mezi zásuvkou UPC a televizor respektive set-top box, pokud problém bude nadále přetrvávat bude nejspíš vada na straně UPC a pak si můžete objednat technika UPC, pokud krátký kabel problém vyřeší musíte propojovací kabel vyměnit za nějaký kvalitní dobře stíněný, ideálně koupit v nějakém specializovaném obchodě na míru.

Případně pokud si netroufáte s tím něco dělat můžete si objednat technika UPC rovnou a on vám kabel nejspíš vymění sám ale nevím jestli to bude zadarmo.

 • 150 Mb/s
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox, CA modul
 • Brno
Link to comment
Share on other sites

Guest kirasok

Jo, ty moje hodnoty ze zásuvky, které jsem uvedl výše, jsem zjišťoval už po zkrácení přívodního kabelu do STB a zdá, že už všechno jede jak má...

Takže ještě jednou díky za ochotu!!!

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
On ‎12‎/‎11‎/‎2018 at 5:45 PM, tomus napsal:

Pokud máte internet od UPC Dá se úroveň signálu na zásuvce UPC orientačně zjistit v nastavení tohoto modemu, viz. obrázek, zajímají nás hodnoty SNR a výkon.

Stahování 30112018 20hodin.png

Dobrý den, co znamenají ty hodnoty? Respektive, jak dle čeho jste poznal, že jsou hodnoty OK ?

Já mám tady toto  v příloze

Máme 2 TV (karta). Koupili jsme si na radu technika UPC zesilovač. Na jedné TV něco kostičkuje (Prima Crimi + nějací Slováci). Na druhé TV zase nenaladíme všechny programy (z avizovaných cca 120 jen cca 30)

 

 

doc1.pdf

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...