Přejít na obsah

Vypínaní modemu + ochrana před viry


Návštěvník JoHnX

Doporučené příspěvky

Návštěvník dmnc

Ano, myslel jsem to tehdy, kdy vypnete přímo CM z elektřiny. Pak jste totiž v síti nedostupní a Karneval si může myslet, že máte problémy s připojením.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že se může Karneval domnívat, že mám poruchu, to chápu. Jenže...jsem prostě zvyklý zapínat přístroj jen když ho používám. Internet těžko použiji víc jak 1h z 24. Proč mají elektrárny vyrábět energii pro nepoužívaná zařízení. A dokonce pro vypnuté (vetšina dnešní elektroniky, pokud už má vypínač, tak za trafem). Co se týče škodlivosti vypínání: To škodí třeba i HDD či televizní obrazovce. Přesto neznám ve svém okolí nikoho, kdo má TV nonstop zapnutou :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to teda nemam!Na veskere elektronice davam opravdu power off.Dokonce i na prodluzkach mam vypinace,aby trafa nejela zbytecne na prazdno.A rozhodne to neni kvuli penezum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Jenže:

1. V přijímačích a v jim podobných zařáízeních už mnoho let nejsou žádná trafa.

2. Konstrukčně to zařízení je vymyšlené na to, aby bylo trvale připojené k síti. Jejich vypínání nemusí být žádoucí hned z několika důvodů. Představit si kolik energie použité na výrobu onoho přístorje promarnils, když tím vytahování ten přístroj zničíš. Nebo kolik energie se spotřebuje na diagnostiku toho, že máš vypnutý modem...a že není problém a nikdo tam nemusel jezdit, nebo telefonovat...a prát si z toho upocené oblečení...

3. Elektřina a její spotřeba není nepřítel, stejně jako auta nejsou nepřítel. Smyslem života není omezit spotřebu elktřiny ani nejezdit autem. Smyslem je to dělat tak, aby to nesmrdělo, nehlučelo, nedejpánbu nezraňovalo a nebylo to hnusné na pohled. Ráj na zemi nenastane, když nebudeme jezdit autem a nebudou elektrárny, nebo když to budeme dělat tak málo, jak to jenom půjde. Ráj bude, když to budem dělat bez čmoudu a rambajzu.

Myslím, že je nejlepší nesnažit se přešpekulovat konstruktéry. I to s těma vypínanýma bouřkama je takový polotovar. Ochrání to proti případnému přepětí (což lze udělat dost jednoduše jinak), ale pokud se blesk trefí správně, pak ten centrální vypínač akorát upeče. Nebo to máš vypínač pro napětí několika miliónů voltů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud je vypnutí proudu do přístroje na dobu kratší jak 60 minut, pak je teprve ohrožena jeho životnost, na dobu delší nikoliv, to je výsledek dlouhodobých testů! Naopak trvalé připojení ukázalo vzhledem k různým náhodným a nevyhnutelným přechodovým jevům v rozvodné síti (přepěťovým špičkám) daleko větší ohrožení přístroje! Ale pokud je zdroj přístroje od solidní firmy (a to MOTOROLA je), tak je z těchto hledisek nejen on, ale celý přístroj patřičně dimenzován. Když jsem dával dotaz Karnevalu, jak by to bylo v případě náhodné poruchy přístroje a vzniku požáru od něj v domě s náhradou škody z jejich strany, neuměli odpovědět (modem je jejich a oni trvají na jeho trvalém připojení). A to si k ceně za jejich službu ještě připočítejte i zbytečně spotřebovaný proud. Technicky nepřetržité monitorování stavu sítě nic stejně nemůže ovlivnit, zřejmě jde jen o špehování, nebo falešně dokazovat, jak se starají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Mít zapnutý modem není o tom, aby tě někdo "špehoval", nýbrž opravdu na stály monitoring. Uvědom si, že CM je jediný aktivní prvek, z čehož Karneval může vyčíst stav tvého koncového bodu sítě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Když jsem dával dotaz Karnevalu, jak by to bylo v případě náhodné poruchy přístroje a vzniku požáru od něj v domě s náhradou škody z jejich strany, neuměli odpovědět (modem je jejich a oni trvají na jeho trvalém připojení). .....

Nechápu tvuj strach, modem má jistě homologaci tak nebude problém s jakoukoli pojišťovnou. Je to to samé jako když máš doma bezdrátový telefon, ten taky nevytahuješ ze zásuvky a mnohdy bývají od pochybných obchodníků (neber si to osobně)

 

. A to si k ceně za jejich službu ještě připočítejte i zbytečně spotřebovaný proud. .....

Už se to tu počítalo, pokud ho vypneš do Standby, tak má spotřebu tak 7W (v provozu 9W) , to odpovídá 0,7 Kč za den.

Opravdu kontrolují funkčnost modemů a pokud se jich nehlásí určité procento tak jim to vyhlašuje alarm (říkal mi to technik při jedné opravě)

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
Návštěvník Neutral

Taky jsem si tento týden od nich pořídil Net a dostal modem Motorola a co mi vadí tak to je právě ten modem,naštestí je tam tlačítko standby a to ho prý ani někdo nemá! takže mu ty kontrolky svítěj nonstop,jelikož se to prý nemá vypínat ze zásuvky...kdybych mohl,tak bych to klidně vyndaval,jelikož kdykoliv šáhnu na trafo,když je vyplej notebook a při stanby,tak je to teplý...

Dost mě to vadí a to ještě v tom spím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prepnuti do stand-by rezimu zpusobi pouze to, ze se zastavi komunikace modemu s PC,

jinak modem bezi dal.

Ale temy 9 Watty co bere bych se nezabyval, ale pokud budes z domu na vic dni, tak ho z bezpecnostnich duvodu doporucuji vypnout i ze site (stejne tak ostatni el. zarizeni).

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...