Přejít na obsah

Vypínaní modemu + ochrana před viry


Návštěvník JoHnX

Doporučené příspěvky

Zdarek lidicky, no tak uz se nam to tu pekne plni, a za chvili pojede cela ostrava na karnevalu :-D To je all hezke, ale doufam, ze to pak nebude lagovat :-DDD No Taky sem nedavno dostal to cerne topeni, - nic konkretniho proti nemu nemam, cerna se me hodi i k nabytku :-D Az na to ze blika jak v lass vegas :-P No akorat Na nem chybi cudlik power - oproti motorolce, tak nefim estli ho mam nechat nonstop v 220/12 nebo ho neak skubat porad ze zasuvky?!:-) No a druha vec, plz poradte nekdo s neakym good efektivnim antivirem nebo firewallem, protoze syce starej netopyr byl pomalej, ale s 3M se me natlaci neakym zpusobem celkem rychle a hodne viru, hl. trojanu...:-( Tak nekdy i silim.... No ale poznatek oproti motorolky je takovy, ze na motorolce je tech trojanu podstatne mene...viz. kamarad co ma motorolu...No tak poradte nekdo neco, nebo napiste estli sem lama nebo ni....:-) caw...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kema
No ale poznatek oproti motorolky je takovy, ze na motorolce je tech trojanu podstatne mene...viz. kamarad co ma motorolu...No tak poradte nekdo neco, nebo napiste estli sem lama nebo ni....:-) caw...

 

Nějak jsem nepochopil jak může mít značka modemu vliv na průnik trojanů a jiného zvěrstva.

Pokud ti ale můžu poradit, tak já jsem maximálně spokojen s antivirákem Avast Home a samozřejmě mám SP2 a aktualizovaný Ad-Aware kterým tak 1x za týden projedu disky a proti spywaru mě chrání Spy Emergency 2005.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pinguin

NECH MODEM ZAPNUTY STALE

 

mas to napsany i v tom papiru co jsi dostal. Oni se pak na tebe vykakaj s reklamaci jako na kamose, ze vypinal modem, protoze porusujes nejaky podminky.

 

Jinak Motorka blika jeste vic jak Las Vegas. Jestli mas SA nebo Motorku tak to fakt nema vliv kolik nachytas viru.

 

nejlepsi antivir je nepouzivat windows.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jako Karneval vyžaduje mít stále zapnutý modem? Mám centrální napájení a když nejsem doma, tak to vypínám. Nemám rád třeba za bouřky elektriniku zbytečně v síti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

I když nedělá a neni doporučeno jej vypínat, za bouřky si jej klidně vypni. Klidně i na dovolenou, avška při delším "výletu" nejlépe informuj Karneval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když nedělá a neni doporučeno jej vypínat, za bouřky si jej klidně vypni. Klidně i na dovolenou, avška při delším "výletu" nejlépe informuj Karneval.

 

...nemusí nikoho informovat, oni ho chtějí mít stále zapnutý jen kvůli monitorování stavu sítě . . . dřív jsem ho vypínal do stand-by a nic se nedělo, teď ho mám zapnutý stále jen z naivní představy, že to skutečně k něčemu je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kema
I když nedělá a neni doporučeno jej vypínat, za bouřky si jej klidně vypni. Klidně i na dovolenou, avška při delším "výletu" nejlépe informuj Karneval.

 

...nemusí nikoho informovat, oni ho chtějí mít stále zapnutý jen kvůli monitorování stavu sítě . . . dřív jsem ho vypínal do stand-by a nic se nedělo, teď ho mám zapnutý stále jen z naivní představy, že to skutečně k něčemu je.

 

Já to teda nevím určitě, ale myslím si že modem v režimu stand-by je stále ze sítě Karnevalu dostupný. Jen se asi vypne směrem do LAN.

Nebo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

Ano, ve stand-by režimu jenom zhasnou zelené LED a modem nekomunikuje s PC, jinak je vlastně pořád aktivní.

 

Mě nikdo na vypínání modemu neupozornil, ani na to nemám žádný papír, ale samozřejmě modem nevypínám (mimo zmíněných bouřek).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Jasně, modem se do stand-by režimu přepnout může. Jen se nesmí vytáhnout ze zásuvky (Jestli pojedeš někam na dovolenou a budeš chtít modem vytáhnout ze sítě, tak musíš informovat Karneval).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...