Přejít na obsah

HD DVR Mediabox - nedostatečné pokrytí


Návštěvník Mart-Kos

Doporučené příspěvky

Návštěvník jandik

No ale je to vnitrni IP adresa toho zarizeni, ne?
Tplink bude mit jibou ip než mediabox ale gateway bude porad jenom jedna. Tplink bude fungovat jako AP.
Mediabox bude mit napr. 192.168.1.1 a ten TPkink treba 192.168.1.2. Puvodni pisatel myslel aby se nastavila IP pro TPlink a nenechala se pridelovat DHCPkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Mart-Kos

Díky všem za tipy. Nakonec jsem to teda nastavil takto:

- ze zdířky ve zdi jde kabel do HD DVR Mediaboxu od UPC, z něj jeden kabel do stolního PC a jeden kabel do vedlejší (středové) místnosti do toho TPLinku do LAN portu (ne WAN)

- nastavení HD DVR Mediaboxu jsem ponechal víceméně jak je, pouze jsem zapl UPnP a vypnul úplně Wi-Fi vysílač + nastavil aby přiřazoval adresy od 192.168.1.10 do 192.168.1.250 (samotný box má 192.168.1.1)

- v TPLinku jsem nastavil IP adresu na 192.168.1.7 (tedy mimo rozdávané rozmezí), vypnul DHCP (NAT nastavení jsem vůbec nedohledal...), nastavil jsem Wi-Fi včetně hesla, UPnP bylo zapnuté

= výsledek - Wi-Fi kde jsem potřeboval je v současnosti výrazně lepší a stabilnější, logicky ubyla síla signálu v místnosti kde je HD DVR Mediabox, ale tam ani není tolik potřeba, takže za mě zatím spokojenost (uvidím co časem)

 

je to za vás takto OK? :)

 

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...