Přejít na obsah

Wake On LAN nejde cez mobil


Návštěvník igis

Doporučené příspěvky

Návštěvník igis

Nastavil som všetko podľa dostupných návodov.Mám router pripojený káblom mám to povolené v biose nastavenie na sieťovej karte tak ,ako majú byť spoločne s povolením vzdialeným prístupom na routry plus zadaný port 7.Do nainštalovanej aplikácie som manuálne zadal IPv4 , MAC adresu a port 7.Všetko funguje,ale iba do času,keď som komp vypol a pustil ho cc za 3hod. už to nešlo.Nejde to dokonca ani po resete routru.Nefunguje to cez inú verejnú wifi sieť ani cez mob.dáta,ale ,ako som spomenul až po čase.Keď,ale PC postím ručne a znova ho vypnem tak to opäť na nejaký čas cez mobil spustím.Pozor ,ale cez moju vlastnú wifi sieť to ide vždy,nechápem to.IP adresu mám statickú čiže nemennú takže k nejakým zmenám na routry by nemalo dochádzať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten kram od UPC velmi pravdepodobne nepodporuje broadcast paketov z verejnej siete (aj ked mas nastavene presmerovanie), ze ti funguje WOL v lokalnej WiFi sieti, nic neznamena, skus pripadne port 9 udp, ale velku sancu tomu nedavam. Spolahlive riesenie je VPN a cez nu posielat WOL pakety - ale to musis mat VPN server v sieti, UPC router take nevie, pripadne ho prepnut do bridge modu a zan dat router s VPN serverom.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník igis

Port 9 som skúšal to je to isté ,ale prečo som to rozbehol ,ale až časom to nešlo.Ono to chvíľu funguje a potom za čas už nie.Ani po resete modemu to nejde ,len cez vlastnú wifi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník igis

No vedel by ešte niekto poradiť?Nezdá sa mi ,že ten wifi modem od upc nepodporuje broadcast paketov ,keď to určitú chvíľu ide.To by potom nešlo vôbec či?Pre istotu som písal aj do UPC,aby sa mi k tomu vyjadrili.

Upraveno uživatelem igis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník igis

Teraz mi písali s UPC ,že ten modem podporuje VPN a poslali mi aj novú konfiguráciu pre protokol IPv4 cez ktorý VPN funguje ,aby som si to mohol nastaviť.Moja otázka znie neviem síce ,ako to nastaviť ,ale návod si nájdem snáď na nete,len mi ide o to či to potom bude korektne fungovať cez VPN,vďaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Compal router podporuje VPN pass-through.. ale nie VPN server alebo klient! To ti nepomoze.. jedina cesta je prepnut Compal do bridge modu a za neho pripojit WiFi router s podporou OpenVPN alebo IPSec/IKE VPN - to su vyssie modely Asus, Netgear, TPLink alebo alternativny fw (OpenWRT, DD-WRT).

Broadcast paketov z verejnej WAN asi podporuje, je to hlavne kvoli IGMP (IPTV), ale ci to aj je pouzitelne, mam dost velke pochybnosti.. co ukazuje aj to, ze prve tri hodiny ti to funguje a potom zrazu nie (asi niekde vo firewalle vyprsi time-out alebo nieco podobne).

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
46 minutes ago, quadra2030 said:

Compal router podporuje VPN pass-through.. ale nie VPN server alebo klient!

Tak tak... klasicky lama-problem ze strany poskytovatelu (nespravnych) informaci - zaslechnou klicove slovo "VPN" a opapouskuji naucenou frazi "ano, podporuje", aniz by meli sebemensi Ahnung, o cem presne jak tazatel, tak oni sami, vlastne mluvi... :(

Pojmem "podpora VPN" je v drtive vetsine pripadu mysleno pouze a jen to, co potrebuje "vetsina uzivatelu" - pripojit se ze sveho pocitace z domu do podnikove site pres VPN (tedy na VPN server nekde ve firme).
A protoze se zasadne premysli pouze a jen na urovni "vetsiny uzivatelu", NIKDY NIKOHO z techto kecalu/pisalku ANI VE SNU NENAPADNE, ze by to nekdo mohl chtit i opacne... protoze "proc by to nekdo chtel?!?!?!", zejo... (aneb variace na tema "640kB musi stacit kazdemu")... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb připnutý a odepnutý toto téma

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...