Přejít na obsah

Připojení dalšího PC


Návštěvník JuraT

Doporučené příspěvky

Návštěvník JuraT

Zdravím,
mám modem Technicolor který mi nedává dostatečně kvalitní wifi signál na druhou stranu bytu kde mám PS4. Problém jsem kdysi vyřešil natažením kabelu přes celý byt. Teť ale nastala situace, že v místnosti s PS4 potřebuji pripojit ještě další PC. Takže mám vytažený jeden kabel a potřebuji připojit dvě zařízení. Je prosím nějaký elagantní způsob jak tohle vyřešit? Access point, switch, router? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zby

Než takovou šílenost (lumca - navíc nutno zapojit v páru!), tak bych volil buď:

- přivést druhý kabel od modemu do druhého zařízení

- v místnosti, kde je třeba zapojit druhé zařízení, zapojit na konec kabelu "jakýkoliv" switch a z něj dále jednotlivé kabely do zařízení

(obě varianty předpokládají, že modem není v režimu Bridge)

Citovat

citace z internetu k uvedenému modulárnímu RJ45 distributoru: Je to použitelné pouze u kabeláže do cat. 5e (a u telefonů), kde se využívá toho, že jsou použity pouze 2 páry a další 2 páry leží ladem. Tento udělátor, velmi vznešeně zvaný distributor, jenom přesměruje jeden vstup na ty ladem ležící páry. Na druhé straně musí být ten samý distributor, který to zase rozdělí. Nemusí se tedy tahat dva kabely, ale k elektrickému slučování signálu (díkybohu) nedochází.

Takže ne, že by to nefungovalo, ale já bych si to do sítě nedal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lumca

Prodalo se toho stovky a všeobecná spokojenost bez jakékoliv reklamace! Laciné, jednoduché! A to běžný uživatel požaduje. A to, že je to na 5e? Koho z běžných koncáků zajímá nějaká 5e, 6e, atd.?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Tys to "krapet" nepochopil (a ten pisalek na Internetu to nepopsal spravne)... Jde o to, ze tim se degraduje kabelaz na pouhy 100Mbit (tj. CAT5, nikoliv CAT5e)... takze to zacne zajimat kazdeho, kdo se bude divit, proc ma pres tuhletu hracku najednou zprdele pomaly nejen Internet, ale taky prenosy mezi pocitaci/NAS/atd. navzajem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lumca

Znova opakuju, běžný uživatel má doma stomegové rozvody, protže vyšší rychlosti zkrátka nepotřebuje. Nedávno jsem byl v RD majitele PC firmy a měl - světe div se 100 mega Navíc x-krát jsem v nových domech (stavby 2016 - 17) viděl, že do místnosti vedl jeden kabel, ale zásuvky z něj byly udělány dvě. Jakpak to asi dotyční interneťáci udělali? Kdo neví - odpovím, 1. zásuvka červený + zelený pár, 2. zásuvka modrý + hnědý pár. Čili stejný princip akorát bez distributoru. Tím to z mé strany považuji za vyřízené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
 

běžný uživatel má doma stomegové rozvody, protže vyšší rychlosti zkrátka nepotřebuje

Spis protoze mu je delal totalni diletant, kterej si takovou nebetycnou kravinu myslel :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lumca

Naposled, běžnému koncákovi netové rozvody nikdo neinstaloval, buď si to dělali sami nebo syn/vnuk (ti dělají tu elektrickou školu), přítel od dcery/vnučky apod. A nač by jim byla vyšší rychlost když max brouzdají po netu a stahují pár mailů. Nehledě na cenu aktívních komponent, např. switch 100 mega - cena dvě kila, 1 giga  - cena třikrát až čtyřikrát vyšší. Po čem asi sáhnou? Kdo má sítě v objektu na úrovni (instalované profíkem) ten takové problémy neřeší, to řeší onen profík a jak si to on udělá dotyčného nezajímá, toho zajímá až výsledek jeho zadání. Tímto už končím, jdu zase tvořit hodnoty. Dotyčný z mé strany možné řešení dostal a jak se rozhodne - to je jeho problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
 

buď si to dělali sami nebo syn/vnuk (ti dělají tu elektrickou školu), přítel od dcery/vnučky apod

No jak rikam, diletanti, kteri si mysli, ze to neni potreba... nebo vidlaci, kteri jedou jenom po cene... 😞
A pak breci na foru nebo volaji nasrani na UPC, jaktoze jim jede pomalu net, kdyz oni si prece plati 200Mbit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...